What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Νέο επεισόδιο Yakuza

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Η Sega ανακοίνωσε επίσημα την ύπαρξη της PC έκδοσης του καινούριου Yakuza, ονόματι Like A Dragon. Το υπ’ αριθμό 7 Yakuza συνταξιοδοτεί οριστικά τον Kazuma Kiryu και μας παρουσιάζει έναν καινούριο πρωταγωνιστή, τον Ichiban Kasuga. Ο συγκεκριμένος τύπος, ύστερα από κάμποσα χρόνια που πέρασε στη φυλακή, αποφυλακίζεται και κατόπιν ανακαλύπτει ότι η φαμίλια του δεν ήταν και τόσο πιστή σε αυτόν.
Οπότε μια νέα ιστορία εκδίκησης ξεκινάει, με το Like A Dragon να αλλάζει λίγο τη συνταγή του συστήματος μάχης, καθώς το κλασικό beat’ em up στυλ που διατηρούσε εδώ και πολλά χρόνια, έχει μετατραπεί σε ένα τύπου JRPG turn-based
Το Yakuza: Like A Dragon αναμένεται να κυκλοφορήσει μέσα στο φετινό φθινόπωρο.

Continue reading...


 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Το παλικάρι μήπως το λένε Αρθούρο; :ROFLMAO:
Η sega ξεμένει απο ιδέες;
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Ύστερα από τόσα επεισόδια Yakuza (αλλά και spin offs, όπως το Judgment), μου φαίνεται λογικό να αρχίσουν να επαναλαμβάνονται.

Είμαι περίεργος για το νέο σύστημα μάχης. Οι μάχες ήταν αρκετά grindy και συχνές στα προηγούμενα Yakuza και αν διατηρήσουν την ίδια συχνότητα σε συνδυασμό με ένα πολύ αργό turn-based σύστημα, θα υπάρχει πρόβλημα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Πρέπει να τα ξεκινήσω κάποια στιγμή και αυτά, να δούμε πότε!
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Αν σκοπεύεις να το κάνεις, προτείνω ανεπιφύλακτα το Yakuza 0, παρ' όλο το απεχθές του save system. Βρίσκεται συχνά και σε προσφορά.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Αν σκοπεύεις να το κάνεις, προτείνω ανεπιφύλακτα το Yakuza 0, παρ' όλο το απεχθές του save system. Βρίσκεται συχνά και σε προσφορά.

Από εκεί θα ξεκινήσω σίγουρα, νομίζω είναι και prequel των υπολοίπων.
 
Top Bottom