What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

N VIDIA G FORCE 8400 GS

rasko

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 1, 2012
Messages
306
φιλος εχει αυτη την καρτα γραφικων και μου κανει παραπονο οτι δεν μπορει να παιξει καθολου νεα παιχνιδια , διοτι ολα του κολανε. πιστευει οτι το προβλημα το εχει μαλλον η καρτα γραφικων.

αυτο που θελω να μου πει καποιος ειναι

1 ψαχνω να βρω αλλα δεν βρισκω ποσο μνημη εχει. ξερει κανεις?

2. ειναι τοσο κακη καρτα γραφικων και θα ηταν καλυτερα να παρει καποια αλλη?

3. διακαιολογιται να μου λεει οτι μπορει να παιξει χωρις προβλημα μονο παιχνδιδια 5ετιας και βαλε?
 

kuivamaa

Death Knight
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
3,207
Δικαιούται- και πριν 5 χρόνια αδύναμη κάρτα ήταν. Aν θέλει να παίξει το οτιδήποτε θα χρειαστεί αναβάθμιση. Μνήμη δεν θυμάμαι ποση ακριβώς είχε, 256 ή 512ΜΒ το πολύ. Το αν θα δει διαφορά με άλλη κάρτα, εξαρτάται τι σύστημα έχει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
Συμφωνώ και εγώ, γενικά αυτή η κάρτα είναι από τις entry level και ειδικά όταν βγήκε ήταν για εντελώς mainstream κατάσταση, δηλαδή ταινίες, internet και λοιπά απλά πράγματα (στις μέρες μας οι entry ίσως αντέξουν και κανένα game εδώ και εκεί).
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,435
+1. Γενικά, στο μόνο που υπερτερούν οι Entry level, είναι ότι δεν τρώνε μνήμη από το σύστημα, όπως οι ενσωματωμένες. Κατά τ' άλλα...
Για να μάθεις στοιχεία για το υπόλοιπο σύστημα, και την κάρτα, βάλε το http://www.piriform.com/speccy" class="bbcode_url">Speccy, ώστε να μας πεις τι σύστημα έχει ο φίλος για να του προτείνουμε κάτι καλύτερο. Και πες και ένα ποσό που είναι διατεθειμένος να δώσει.
 

chrispower

Gelatinous Cube
Joined
Dec 11, 2012
Messages
94
+1

Μπορείς επίσης να βάλεις και το http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html" class="bbcode_url">CPU-Z το οποίο είναι εξίσου πολύ καλό και εύχρηστο πρόγραμμα.
 
Top Bottom