What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Νεα για software, browsers κλπ.

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Καινουργιο δεν ειναι, για χρηση σε καινουργια πραγματα δεν ειναι. Ειναι το dgvoodoo2 και λογικα γνωστο σε ολους.
Μπορει και σε εμενα και απλα να το ξεχασα.
Κουμπωσα ενα μονιτορ στο laptop, Ειχα θεμα με το cossacks στο Linux - playonlinux. Τελικα το διορθωσα αλλα ειχα την περιεργεια και για την κατασταση σε windows. Το ειχα κανει κλαψα drama queen, προχθες. Μια χαρα ετρεξε αλλα το fullscreen με μια μικρη οθονη στο κεντρο του μονιτορ και γυρω γυρω απεραντο μαυρο, με χαλασε. H αναλυση ηταν αυτες που βγαζουν τα λαπτοπ.
Εβαλα αναλυση 1920x1080 και εβγαλε error το συστημα και βρεθηκα στο desktop.
Ναι, κατεβασα το προγραμμα dgvoodoo2 το οποιο εχει περιγραφη, ανασταινω παλια παιχνιδια σε windows 10 και σε λιγοτερο απο 5 λεπτα ειχα cossacks με αναλυση 1920x1080, με κανονικο fullscreen, χωρις το καμενο περιγραμμα και χωρις κολημματα. Τωρα εχω να ξεθαψω πολυ αρχαιολογια.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
Το γουτουμπι σήμερα μου έβγαλε μήνυμα οτι δεν επιτρέπεται να έχω adblocker και για να συνεχίσω πρέπει ή να το απενεργοποιήσω ή να επιλέξω να δοκιμάσω το premium γιουτουμπι.
Επειδή επίσης δεν επιτρέπεται να μου τα κάνει τσουρέκια με διαφημίσεις σε κάθε 40 δευτερόλεπτα βίντεο δεν ψάρωσα. Με μια ανανέωση της σελίδας έφυγε το μήνυμα.
Υπάρχει κάτι εναλλακτικό του youtube;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Ευτηχως δεν μου ετυχε κατι τετοιο. Μαλλον κανουν δοκιμαστικο για να σταματησουν να χανουν φραγκα.
Νομιζω πως μπορεις να τους κοροιδεψεις οτι δεν εχεις adblock.
Εναλλακτικο
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,469
Το γουτουμπι σήμερα μου έβγαλε μήνυμα οτι δεν επιτρέπεται να έχω adblocker και για να συνεχίσω πρέπει ή να το απενεργοποιήσω ή να επιλέξω να δοκιμάσω το premium γιουτουμπι.
Επειδή επίσης δεν επιτρέπεται να μου τα κάνει τσουρέκια με διαφημίσεις σε κάθε 40 δευτερόλεπτα βίντεο δεν ψάρωσα. Με μια ανανέωση της σελίδας έφυγε το μήνυμα.
Υπάρχει κάτι εναλλακτικό του youtube;
τι browser έχεις;
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,796
Υπάρχει κάτι εναλλακτικό του youtube;
To Dailymoti... μπααχχαχαχαχα. Όχι.

Δες εδώ

Δεν ξέρω κατά πόσο βέβαια αποτρέπει την εμφάνιση διαφημίσεων εντός των βίντεο, αλλά όποιος δει κάνα μεγάλο σε διάρκεια ας επιβεβαιώσει...
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,863
To Dailymoti... μπααχχαχαχαχα. Όχι.

Δες εδώ

Δεν ξέρω κατά πόσο βέβαια αποτρέπει την εμφάνιση διαφημίσεων εντός των βίντεο, αλλά όποιος δει κάνα μεγάλο σε διάρκεια ας επιβεβαιώσει...
Can confirm, αλλα μπορει να βοηθα και το extension "sponsorblock" το οποιο μου μπλοκαρει και τα προμοταρισματα προιοντων απο τους δημιουργους των βιντεο.

Υπάρχει κάτι εναλλακτικό του youtube;
Οσον αφορα καθαρα εναλλακτικο με δικο του περιεχομενο τσεκαρε το PeerTube που ανθιζει μαζι με το fediverse. Ειδαλλως ως εσχατη λυση, αν δε θες να βαλεις ublock origin, δοκιμασε το Invidious. Ειναι frontend του Youtube με αλλο ιντερφεις αλλα μπλοκαρει τις διαφημισεις μια χαρα
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
Τσιφούτης είμαι. Δεν θέλω να πληρώνω premium συνδρομές για να κόβω τις διαφημίσεις, :ROFLMAO:
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,265

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Οπως εχω ξαναπει. Στο τελος του μηνα ο εργαζομενος ειναι ενα λογιστικο εξοδο και εχουν περασει πολλα χρονια απο τοτε που εγινε μια επανασταση της προκοπης.
 
Top Bottom