What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Πες μας τι πίνεις...

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Θρεντ "Πες μας τι πίνει η κοπέλα/το αγόρι σου" or gtfo.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Στην Γκανα, ενας κινεζος εβγαλε ενα μυστηριο μπουκαλι. Εβγαλε το πωμα και αρχισε να ριχνει το υγρο σε ενα κανατακι.
Η ροη του ποτου, αν και το μπουκαλι ηταν σε γωνια για να τρεχει αφθονο, αυτο ισα που ερεε στο κανατακι.
Κινεζικο κρασι; ρωταω
ναι μου λενε,
οχι ευχαριστω λεω.
Αυτο το ποτο δεν το πινεις, δεν το δινεις στην κοπελα σου να το πιει. Δεν το δινεις σε φιλους και δεν το δινεις ουτε σε εχθρους.

Ενας κινεζος απο το παρεακι, ανοιξε ενα μπουκαλι κρασι, οχι κινεζικο. Γαλλικο μου ειπε οτι ειναι. Ακομα κι εγω που δεν πινω κρασι. κατεβασα ενα ποτηρι σαν νερο. Αφησα τον κινεζο να κατεβασει ολοκληρο το μπουκαλι. Οταν το ηπιε ολο, ηταν σε καλυτερη κατασταση απο αυτους με το κινεζικο κρασι, που δεν ειναι κρασι αλλα φερνει σε τσιπουρο.
Να λετε και τι να μην πινει ο κοσμος.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Στην Γκανα, ενας κινεζος εβγαλε ενα μυστηριο μπουκαλι. Εβγαλε το πωμα και αρχισε να ριχνει το υγρο σε ενα κανατακι.
Η ροη του ποτου, αν και το μπουκαλι ηταν σε γωνια για να τρεχει αφθονο, αυτο ισα που ερεε στο κανατακι.
Κινεζικο κρασι; ρωταω
ναι μου λενε,
οχι ευχαριστω λεω.
Αυτο το ποτο δεν το πινεις, δεν το δινεις στην κοπελα σου να το πιει. Δεν το δινεις σε φιλους και δεν το δινεις ουτε σε εχθρους.

Ενας κινεζος απο το παρεακι, ανοιξε ενα μπουκαλι κρασι, οχι κινεζικο. Γαλλικο μου ειπε οτι ειναι. Ακομα κι εγω που δεν πινω κρασι. κατεβασα ενα ποτηρι σαν νερο. Αφησα τον κινεζο να κατεβασει ολοκληρο το μπουκαλι. Οταν το ηπιε ολο, ηταν σε καλυτερη κατασταση απο αυτους με το κινεζικο κρασι, που δεν ειναι κρασι αλλα φερνει σε τσιπουρο.
Να λετε και τι να μην πινει ο κοσμος.
Πώς είναι/Τί έχει, το κινέζικο κρασί δηλαδή;!! Και είναι και παχύρευστο;!!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,265

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
το κινέζικο κρασί δηλαδή;!! Και είναι και παχύρευστο;!!

Δεν ηταν παχυρευστο, η ροη ηταν παραξενη και αυτο ωφειλεται στο μπουκαλι, το περιεργο. Η ροη, στα μπουκαλια του εμποριου, ειναι κανονικη. Αυτο ηταν λες και ετρεχε απο σωληνακι που ειχαν κρυψει μεσα στο μπουκαλι.

Επειδη σας εχω κοψει για τσιπουρο και κρασι για την κοπελια, στο νεροποτηρο. Το βαθουλωμα, στον πατο των μπουκαλιωνε, του κρασιου. Οσο πιο βαθυ ειναι τοσο το καλυτερο. quote σου ερχομαι. Εχει σχεση με την ποιοτητα αλλα που να το ξερετε; εσεις πινετε τσιπουρο απο την σακουλα.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,265
Τη βάζεις στη κατάψυξη και την αφήνεις να κρυώσει καλά.
Χτυπάς σε ένα γουδί ή μιξερ λίγο τζιντζερ (ελάχιστο) και 2 φλούδες από πορτοκαλί.
Τα βάζεις στο σεηκερ, παρέα με τη παγωμένη βότκα και αρχίζεις το κούνημα της Σακιρα.
Σε ένα ψηλό ποτήρι βάζεις τριμμένο πάγο, τη κουνημένη βότκα (2/3) και τελειώνεις με λίγη σόδα της αρεσκείας σου (1/3).
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Εγω ειμαι απλος ανθρωπος. θα ηθελα να δοκιμασω αυτο που εφτιαξε ο τυπος.

 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,267
ΕΠ1
Ποσο να χει η ομάδα; Μήπως να βάζαμε όλοι μαζίαπο το κομπόδεμα μας και να την αγοράζαμε; real life football manager
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Ειναι απο αυτα που ριχνεις την σκονη στο ποτηρι και την ανακατευεις με λιγο νερο; και βουαλα... κρασι.
 
Top Bottom