What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Πού είναι το British Broadcasting Corporation, OEO?

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,446
ΕΔΩ, 1-0.

Όχι, δεν θα σας κάνω τη χάρη να γράψω πού είναι το bbc, αρλεκίνοι, αυτά παρεξηγούνται.

Λοιπόν, η LG TV στο σπίτι μας άφησε χρόνους μετά από ακριβώς 10 χρόνια (δεν είχε καν HDMI υποδοχή!), καλά πήγε. Η καινούργια είμαι μια F&U 32" Smart TV που κάνει και καφέ και συμφέρει.

Το πρόβλημα μου είναι πως ο αυτόματος συντονισμός δεν βρίσκει με τίποτα BBC World News και την αγγλόφωνη έκδοση του Deutsche Welle, δύο κανάλια που στην προηγούμενη TV δούλευαν άψογα. Η συμβουλή στο site της Digea είναι να ξανακάνω αυτόματο συντονισμό, ευχαριστώ ρε Digea, για αυτό σας πάω, γιατί είστε επαγγελματίες. Η συμβουλή του BBC είναι να απευθυνθώ στον φορέα που είναι υπεύθυνος για την περιοχή μου, δηλαδή την Digea, έχουν και βοηθητικό απευθείας link προς Digea μην τυχόν και χαθώ, ευχαριστώ ρε BBC, για αυτό σας πάω, επειδή είστε αξιόπιστη πηγή πληροφόρησης.

Έχει κανείς καμιά ιδέα; Ξέρει κανείς την ψηφιακή συχνότητα του BBC για να την βάλω χειροκίνητα;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,695
BBC iPlayer είναι το ψηφιακό app του καναλιού που έχει όλα τα κανάλια. Αν κάνεις κουμάντα με VPN για να το βλέπεις και σου ζητήσει αγγλικό ταχυδρομικό κωδικό, εδώ είμαστε.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,446
Δεν πρόκειται να συνδεθεί αυτή η TV στο ίντερνετς ποτέ, και ας είναι Smart. Θέλω την αρχαία τεχνολογία αναμετάδωσης, όπως έβλεπαν τηλέοραση ο Αριστοτέλης και ο Μεγαλέξανδρος.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,647
Δεν πρόκειται να συνδεθεί αυτή η TV στο ίντερνετς ποτέ, και ας είναι Smart. Θέλω την αρχαία τεχνολογία αναμετάδωσης, όπως έβλεπαν τηλέοραση ο Αριστοτέλης και ο Μεγαλέξανδρος.
Ε τότε δεν χρειάζεσαι BBC Μεγαλέξανδρε, δες εκεί Βεργίνα TV και κομπλέ :p
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,618
f & u ????????? :oops:🤔
γιατι βρε γκου??
χαθηκαν οι τουρμπέξ?? vTZPra7 (1).png

ε, μα. περιεργη επιλογη. εσυ εισαι μερακλης στα κομματια του χαρντγουερ, στην τηλεοραση γιατι ετσι?
(κλασικα οφτοπικ, δεν βοηθησα στην ερωτηση σου. παντως εμενα στην αναζητηση τα βρηκε κατευθειαν αυτα τα καναλια, δεν χρειαστηκε κατι αλλο)
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,647
f & u ????????? :oops:🤔
γιατι βρε γκου??
χαθηκαν οι τουρμπέξ?? View attachment 4292

ε, μα. περιεργη επιλογη. εσυ εισαι μερακλης στα κομματια του χαρντγουερ, στην τηλεοραση γιατι ετσι?
(κλασικα οφτοπικ, δεν βοηθησα στην ερωτηση σου. παντως εμενα στην αναζητηση τα βρηκε κατευθειαν αυτα τα καναλια, δεν χρειαστηκε κατι αλλο)
ναι η αλήθεια είναι ότι έχουν καλό value οι FU αλλά αν τις δεις δίπλα σε LG καταλαβαίνεις που πάνε τα λεφτά.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,618
νιτρε, χιουμορ εκαμα.
δε νομιζω οτι εχουν καλη φημη οι f&u. και σχετικα με αλλες συσκευες, οι τηλεορασεις ειναι σε τιμη χωμα γενικως. εγω ειχα παρει 55αρα σαμσουνγκ το 2014, 1200 ευρα. και τωρα η τιμη της (και 4κ κιολας, οχι hd) ειναι στο μισο περιπου.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,365
Το πρόβλημα μου είναι πως ο αυτόματος συντονισμός δεν βρίσκει με τίποτα BBC World News και την αγγλόφωνη έκδοση του Deutsche Welle, δύο κανάλια που στην προηγούμενη TV δούλευαν άψογα.

Δεν κοιτάς πρώτα την κεραία σου? Αν έχεις μόνιμη εγκατασταση κεραίας, δοκίμασε εξωτερική, με ενισχυτή με αρκετά dB gain και την κεραία όσο πιο ψηλά γίνεται και προσανατολισμένη προς την εκπομπή της τηλεόρασης. (Στην Αθήνα η εκπομπή γίνεται από τον Υμηττό).
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,472
Τι να το κάνεις το BBC, έχεις ΣΚΑΙ και Πορτοσαλτε. Αν και στο Ρεσετέρα λένε ότι τελευταία το BBC έχει γίνει όργανο της αγγλικής δεξιάς.
 
Top Bottom