What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Σειρές Hanna Barbera

pacpa

Commoner
Joined
Jun 8, 2020
Messages
19
Είδα σε ένα ποστ ότι μιλούσατε για ρετρό σειρές και είπα να φτιάξω ένα thread με την εταιρία Hanna Barbera που έχει πολύ ωραίες και διαχρονικές σειρές. Στα βίντεο παρακάτω μπορείτε να δείτε μερικές από τις καλύτερες σειρές της εταιρίας.


 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,377
Flintstones, Jetsons, όντως έχει μεγάλη ιστορία η εταιρία. Βγάζει ακόμα cartoons;
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Εγώ τι να πω, μέχρι πρόσφατα νόμιζα ότι ήταν η Άννα μπαρμπερα που έφτιαχνε τα καρτούν :φατσοπαλαμη:
 

pacpa

Commoner
Joined
Jun 8, 2020
Messages
19
Flintstones, Jetsons, όντως έχει μεγάλη ιστορία η εταιρία. Βγάζει ακόμα cartoons;
Δυστυχώς όχι η εταιρία έκλεισε το 2001 και οι δύο ιδρυτές της έχουν πεθάνει εδώ και χρόνια. Η τελευταία της σειρά ήταν οι Powerpuff Girls που έπαιζαν και στο Star. Από όταν έκλεισε και μετά τις σειρές της πήρε η Cartoon Network και τις προβάλλει.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,377
Δυστυχώς όχι η εταιρία έκλεισε το 2001 και οι δύο ιδρυτές της έχουν πεθάνει εδώ και χρόνια. Η τελευταία της σειρά ήταν οι Powerpuff Girls που έπαιζαν και στο Star. Από όταν έκλεισε και μετά τις σειρές της πήρε η Cartoon Network και τις προβάλλει.

Α κρίμα, δεν το ήξερα. Από ότι βλέπω τα δικαιώματα των σειρών της ανήκουν πλέον στην Warner Brothers.
 

pacpa

Commoner
Joined
Jun 8, 2020
Messages
19
Α κρίμα, δεν το ήξερα. Από ότι βλέπω τα δικαιώματα των σειρών της ανήκουν πλέον στην Warner Brothers.
H cartoon Network ανήκει στην Warner Bros για αυτό. Πάντως έχουν στα σκαριά να κάνουν το 2020-2021 και αργότερα πολλές ταινίες από παιδικά της Hanna Barbera, τουλάχιστον έτσι φημολογείται.
 

pacpa

Commoner
Joined
Jun 8, 2020
Messages
19
Παιδία εγώ είδα τα καινούργια Looney tunes του HBOMAX και πραγματικά έπαθα την πλάκα μου οι φιγούρες τους θυμίζουν τους παλιούς χαρακτήρες και οι ιστορίες τους είναι τόσο τρελές και αστείες και δεδομένου οτί η Warner έχει αγοράσει την Hanna Barbera να δούμε μπάς και κάνει κανα θαύμα και βγάλει κάτι που να μοιάζει στα παλιά της τουλάχιστον οι χαρακτήρες της!!
 
Top Bottom