What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Shill us your pc 2024

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
οχι ρε. ΠΑΝΤΑ αριστερά.
απλα που θα εβανα τον πόντικα του νετμπουκ? επισης καπου επρεπε να φλεξαρω το βιντατζ μαουσπαντ του μπρουσαρα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Αφου αριστερα-δεξια ποντικια. Μια φορα ειχα παρει ενα logitech ποντικι, αμφι, οχι μπαισεξουαλ.
Ενω ειμαι αριστεροχειρας, με βολευε να το παιζω με το δεξι.... Μολις πηγα γυρευοντας. Τι μαυρη μαγεια ηταν αυτη;
Μαυρη μαγεια επειδη δεν... ασχημο θεμα διαλεξα, το επιασα με το αριστερο και δεν με βολευε. Κατευθειαν με το δεξι ξεκινησε την στρατα του.
Δεν μασαω απο διασυρμους. Μια φορα μου ειχε φυγει ο αριστερος φακος απο τα γυαλια ηλιου, με προδωσε το βιδακι.
Δεν το ειχα παρει χαμπαρι και κυκλοφορουσα σαν τον Neil Young στο βιντεο του keep on rocking on the free world.
ΕΙχα πιασει και το μπλα μπλα σε ενα κουγκαρ, το κουγκαρ γελουσε χαριτωμενα. κι εγω ενοιωθα μεγαλος γοης.
anyway long story.

ωραια περιβαλλοντα χτισατε, σοβαρα, αλλα με βαλατε στο τριπακι, μηπως δεν με νοιαζει τιποτα; φακ ολ φαση;
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
Σκέφτομαι να βάλω και το δικό μου αλλά είναι το ίδιο σχεδόν απο το 2012 περίπου, μπορεί και πιο παλιά, έχω ήδη ανεβάσει φωτό και παλιότερα. Το γραφείο δεν πρόκειται να το δείτε πριν τα μέσα καλοκαιριού, έχει ήδη ένα σκασμό σκόνη και τώρα τρέχω για να τελειώσω τις ελιές οπότε ξεσκόνισμα δεν.....
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,317
pliz do. Δεν θα είναι πρώτη φορά που θα δούμε σκονισμένο pc. Σε nerd forum είμαστε μάλλον :).

-------------------------------------------------------------

Εργαλεία:

photo_2024-04-03_23-18-00.jpg

To πράσινο μαρκούτσι στην μέση είναι μαγνιτιστής/απομαγνιστής κατσαβιδιών, το δραπνοκατσάβιδο οκ είναι λίγο υπερβολή για pc building αλλά χρήσιμο αν περνάς μεγάλες βίδες κάπου μακριά από ηλεκτρονικά π.χ. όταν κάνεις mount ψυγείο, αλλά θέλει προσοχή. Δύο κατσαβίδια γιατί για άνεση standard χρειάζεσαι το ένα με καστάνια και ένα για hardcore κολλημένες βίδες π.χ. Το πολύμετρο είναι χρήσιμο για να κάνεις troubleshooting ιδιαίτερα για να βλέπεις τάσεις σε PSUs ή και σε πλακέτες.

ΥΓ. To θερμόμετρο υπερθύρων, είναι υπό διάλυση, αλλά όσο δουλεύει αρνούμαι να το αλλάξω. αααυτά
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
μαγνιτιστής/απομαγνιστής κατσαβιδιών
oh my sweet summer child, παλιό χαλασμένο ηχείο βιδωμένο ανάποδα στην βιβλιοθήκη δεν σας κάνει εσάς; :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Η "σκονη" του @Dark Archon

desk.png
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
να βάλω και τα μπλακεντέκερ να γουστάρουμε;
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,433
Συμπαθητικά, αλλά για ερασιτέχνες/εργαλεία που δεν δουλεύει ο επαγγελματίας όλη την ώρα. Φλεξάρω Metabo και Bosch άμα λάχει.

Πήρα και ένα περιστροφικό σκαπτικό SDS-Max της Yato πριν τα Χριστούγεννα.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,433
@vlad DeWalt αν δεν κάνω λάθος είναι η heavy duty φίρμα του ομίλου που έχει και την Black & Decker.

@nitro912gr και αυτά θεωρούνται επαγγελματικά εργαλεία, αλλά δεν έχω δουλέψει ο ίδιος εργαλεία δικά της. Έχω ξεκινήσει να "τυποποιώ" σε μπαταρία CAS 18v ( Metabo και άλλες ) τα εργαλεία μου, όσο μπορώ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
@vlad DeWalt αν δεν κάνω λάθος είναι η heavy duty φίρμα του ομίλου που έχει και την Black & Decker.

@nitro912gr και αυτά θεωρούνται επαγγελματικά εργαλεία, αλλά δεν έχω δουλέψει ο ίδιος εργαλεία δικά της. Έχω ξεκινήσει να "τυποποιώ" σε μπαταρία CAS 18v ( Metabo και άλλες ) τα εργαλεία μου, όσο μπορώ.
βασικά λόγω ακριβώς της φάσης με τις μπαταρίες με βλέπω να την αλλάζω την BnD, όχι γιατί δεν είμαι ικανοποιημένος, για τα λεφτά τους και το τι τους κάνω είναι εξαιρετικά εργαλεία, αλλά τώρα που όλα πάνε προς μπαταρία δεν έχω καμία διάθεση να κολλήσω σε μια φίρμα και τις μπαταρίες της.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Η περιστροφη της Γης. Να δειτε οτι μια μερα θα μας πουν οτι επειδη ειχε στραβωσει ο αξονας της Γης (μετατοπιση πολων) απο το βαρος, εβαλαν Makita και τωρα ο πλανητης κανει στρωτη περιστροφη.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,433
Και μόλις παρατήρησα ότι ο @ccwr είχε κατσαβίδι μπαταρίας Bormann.

Θα πρότεινα να αποφεύγετε το οτιδήποτε φέρνει ο εισαγωγέας της Bormann, όχι γιατί είναι άσχημα εργαλεία για τα χρήματα που κοστίζουν, αλλά γιατί αυτοί που τα φέρνουν είναι απατεώνες ( Νικολάου Tools αν δεν κάνω λάθος η εταιρεία ). Είχα αγοράσει μηχανή ηλεκτροσυγκόλλησης με ηλεκτρόδιο και TIG από την συγκεκριμένη εταιρεία, την χρησιμοποίησα ελάχιστα, και χάλασε εντός έτους. Αρνήθηκαν να την αλλάξουν γιατί τάχα μου χάλασε λόγω πτώσης τάσεως.

ΜΑΚΡΙΑ από NIKOLAOU TOOLS. ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,317
To πήρα από ένα εργαλειάδικο εδώ στην γειτονιά και ας το πήρα λίγο ακριβότερα από τον Μπέζος κο. Δεν έχει χρειαστεί να ασχοληθώ με εισαγωγέα. Θα με το αλλάξει ο καλός κυριούλης, αν χρειαστεί και θα με έχουν πελάτη και τα παιδιά του αν είμαι εδώ γύρω ακόμα. :p
 
Last edited:

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,433
Το εργαλειάδικο της γειτονιάς στήριξε το. Και εγώ από μαγαζί της περιοχής πήρα την ηλεκτροσυγκόλληση, και το μαγαζί μου την άλλαξε με δικά του έξοδα. Αλλά από την συγκεκριμένη εταιρεία, ούτε βίδα ξανά.
 
Top Bottom