What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

STAR RENEGADES (video review)

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Γιατί πρέπει να είναι και αυτό rogue-lite και όχι κανονικό RPG??!?!? (Έχει καεί η γούνα μου, από "Crying Suns" μέχρι "Pathway!!!")
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Γιατί πρέπει να είναι και αυτό rogue-lite και όχι κανονικό RPG??!?!? (Έχει καεί η γούνα μου, από "Crying Suns" μέχρι "Pathway!!!")

Φαντάζομαι γιατί το randomized περιεχόμενο είναι πολύ πιο οικονομικό στην παραγωγή. Λογικά μια συμβατική campaign των 30+ ωρών θα είχε πολλαπλάσιο κόστος. Νιώθω απόλυτα το παράπονό σου, και εγώ θα προτιμούσα σαφώς να είχε μια κανονική RPG campaign.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Οι παραγωγοί τού Everspace είχαν πει πως ο μόνος λόγος που το πρώτο ήταν roguelike ήταν καθαρά οικονομικός. Πλέον στο 2, εξαιτίας τής επιτυχίας τού πρώτου και του επιτυχημένου kickstarter, βγάζουν το παιχνίδι όπως ακριβώς το ήθελαν από την αρχή.
Φαντάζομαι το ίδιο θα συμβαίνει και εδώ.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Οι παραγωγοί τού Everspace είχαν πει πως ο μόνος λόγος που το πρώτο ήταν roguelike ήταν καθαρά οικονομικός. Πλέον στο 2, εξαιτίας τής επιτυχίας τού πρώτου και του επιτυχημένου kickstarter, βγάζουν το παιχνίδι όπως ακριβώς το ήθελαν από την αρχή.
Φαντάζομαι το ίδιο θα συμβαίνει και εδώ.

Πολύ πιθανό.
 
Top Bottom