What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

DIABLO IV

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,684
Έπειτα από αρκετές ώρες ενασχόλησης, αναλύουμε διεξοδικά κάθε πτυχή ενός από τους πλέον αναμενόμενους τίτλους της χρονιάς.

See full article...
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Μεστή και αρτιότατα τεκμηριωμένη επισκόπηση, Σύντροφε Γεράνιο.

Εύσημα για την αναφορά στη σκληρή επιστημονική φαντασία (3 ώρες ελεύθερου χρόνου- ΜΗΠΩΣ ΠΕΘΑΝΑ; ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ; ) και η ανάλυσή σου για το endgame -που αποτελεί και την ουσία του παιχνιδιού- κατατοπιστικότατη.

Είναι το πρώτο Diablo που δεν έχω την παραμικρή επιθυμία να παίξω. Κάτι είχα ψυλλιαστεί από το τέλος της beta, αλλά με αυτά που διαβάζω, νόουπ, απλώς δεν είναι πια παιχνίδι για εμένα. Μακριά κι αγαπημένοι.

Νομίζω το Peppa World Tour μας καλεί οικογενειακώς :D

YΓ Ελπίζω να μην είμαι ο μόνος που πρόσεξε την βαθμολογία-easter egg. ΑΠΑΤΣΟΥ ΖΕΙΣ, ΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ.
 
Last edited:

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,684
Εύσημα για την αναφορά στη σκληρή επιστημονική φαντασία (3 ώρες ελεύθερου χρόνου- ΜΗΠΩΣ ΠΕΘΑΝΑ; ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ; ) και η ανάλυσή σου για το endgame -που αποτελεί και την ουσία του παιχνιδιού- κατατοπιστικότατη.
Αν κάποιος πάει συνειδητά να ασχοληθεί μόνο με την campaign θα περάσει καλά, όσο δεν τον ενοχλεί να μπαινοβγαίνουν εντελώς τυχάρπαστα άτομα μέσα στο οπτικό του πεδίο. Σε καμία περίπτωση όμως δεν αποτελεί ρεαλιστική πρόταση στην τιμή του έτσι όπως έχει αυτήν τη στιγμή.
Νομίζω το Peppa World Tour μας καλεί οικογενειακώς
Υπάρχουν και κάποιες κόκκινες γραμμές.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,829
Μεστό review, με κάλυψε απόλυτα ειδικά σχετικά με το endgame.
Να πω την αλήθεια, το περίμενα πιο "SP" ή έστω πιο κοντά στο PoE σε κάποια ζητήματα πχ πόσο αραιά πετυχαίνεις άλλους, trading κλπ.
Ίσως το δω μελλοντικά που θα έχει ωριμάσει περισσότερο. Και στο μεταξύ βλέπουμε και τι θα μας δείξουν στο PoE 2.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,684
Πιστεύω ότι τελικά και το PoE2 θα παίξει χωρίς (ουσιαστικό) αντίπαλο, εκτός αν καταφέρουν να συγκεράσουν όλα τα συστήματα στο endgame χωρίς να σε πιάνει βαρεμάρα.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
622
Ο Τσουρινακης θα ηταν αντιθ…. oh wait.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αν κάποιος πάει συνειδητά να ασχοληθεί μόνο με την campaign θα περάσει καλά, όσο δεν τον ενοχλεί να μπαινοβγαίνουν εντελώς τυχάρπαστα άτομα μέσα στο οπτικό του πεδίο.

Αχ αυτό θυμίζει UBI ομορφιές στο Ghost Recon Breakpoint.

"Είσαι undercover κάπου χαμένος στον ωκεανό, το ελικόπτερο σου έπεσε και είσαι στο νησί του εχθρού χωρίς καμία υποστήριξη στηριζόμενος στις δικές σου δυνάμεις. Φτάνεις στην αυτοσχέδια βάση και συναντάς 100+ παίκτες..."

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω το review πάντως όλα δείχνουν πως σε έκπτωση το campaign θα κάτσει μια χαρά.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,553
Οι ξέμπαρκοι παίκτες που εμφανίζονται, βλέπουν τα ίδια με εσένα; Μπορείς αν συνεργαστείς για να σκοτώσεις μαζί;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,704
Ναι, κανονικά. Παίρνεις και ένα μικρό bonus στο XP αν μακελεύεις δίπλα σε άλλους παίκτες, ενώ πολλές φορές αν τύχει να μακελέψεις έστω και για λίγο συνδυαστικά με κάποιον άλλο και ο άλλος συνεχίσει χωρίς εσένα, τότε οι ωχτροί που ρίχνει θα ρίξουν λουτ και για εσένα. Αλλά αυτό το τελευταίο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν είναι bug ή working as intended.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,553
Οπότε το loot είναι αποκλειστικά/ξεχωριστά για τον κάθε παίκτη σε περίπτωση συνεργασίας; Δεν είναι δηλαδή σαν το World of Warcraft πχ όπου έπεφταν τα items και όποιος κλίκαρε πρώτος τα έπαιρνε, σωστά;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,684
Όχι, τo loot εξακολουθεί να στηρίζεται στο μηχανισμό που εδραιώθηκε στο Reaper of Souls. Όλα τα αντικείμενα πέφτουν αποκλειστικά σε εσένα και έχουν πολύ αυξημένη πιθανότητα να είναι σχετικά με την κλάση που παίζεις εκείνη τη στιγμή.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,684
Και εδώ το επίσημο blog. Στις 20 Ιουλίου ανοίγει η σαιζόν, επικό meh προς το παρόν, διότι δεν έχουν αναφερθεί σε πολύ βασικά προβλήματα που έχει το endgame, τα συστήματα, το UI και ευρύτερα QoL που κάνουν το παιχνίδι απλώς grind από το level 70 και έπειτα.


Για τα ζητήματα του itemisation έχουν γραφτεί ολόκληρες σελίδες, κάκιστο design.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,684
Τα patch notes πριν τη Season 1.

2ubw4nn7orcb1.png
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,101
Τι φαση, νεα μεμεοκατασταση δημιουργειται;
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,852
Η συσχέτιση Diablo 4 με bg3 από πού προήλθε? Η μόνη σχέση που έχουν μεταξύ τους είναι ότι το Δ4 αυτοχαρακτηρίζεται ως RPG. Action Κλικι κλικι loot whore grind fest το ένα, ορθόδοξο turn based rpg το άλλο. Αμφιβάλλω μεγάλο μέρος του player base του ενός να ενδιαφέρεται για το άλλο. Πιθανών να είμαι based εγώ βέβαια αλλά αυτή την εντύπωση έχω.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,684
Είναι οι μεγάλες κυκλοφορίες του καλοκαιριού.
 
Top Bottom