What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Basketball is Life

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,341
Το έκανε και ο γαύρος! Πάμε να αλώσουμε το Βερολίνο!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,770
Ο γαύρος ήταν πολύ καλύτερος της Μπαρτσελόνα στη σειρά των αγώνων, θα ήταν αντικειμενικά άδικο να αποκλειστεί.

Είμαι περίεργος πώς θα βγει το ματς-απ με τη Ρεάλ στο φάιναλ φορ. Η Ρεάλ είναι ομαδάρα με ταλέντο σε όλες τις θέσεις, αλλά ο γαύρος θα παίξει πολύ ξύλο και σκληρή άμυνα. Αν μείνει το σκορ σε χαμηλά επίπεδα (όπως σήμερα που σε κάποια φάση προς το τέλος της πρώτης περιόδου ήταν ακόμα 2-2 ξερω'γω) όλα μπορούν να γίνουν.

Εμείς τη Φενέρ θεωρητικά την έχουμε αν παίξουμε όπως χθες. Το Μονακό-Φενέρ ήταν βραδυποριακός-ταλαιπωριακός όσο το έβλεπα, ο Καλάθης που σε όλο το ματς είχε 1 στα 300 τρίποντα και έχανε μέχρι και τις βολές θυμήθηκε στο τέλος πως ξέρει να σουτάρει και πήρε το ματς μόνος του. Αλλά σε μονά ματς, πόσω μάλλον σε ένα φάιναλ φορ, όλα γίνονται.

Γενικά νομίζω η Μακάμπι θα άξιζε ίσως να βρίσκεται στο φάιναλ φορ αντί της Φενέρ, αν είχαν κάτσει οι διασταυρώσεις αλλιώς και έπαιζε 8άδα με οποιονδήποτε άλλο πλην της Ρεάλ και ημών θα είχε προκριθεί σχετικά εύκολα. Αλλά τι α κανς,
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,770
dfdfdfdfdf.png
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,341
Εύκολο ματς πέναλτι στους Τούρκους, παραδοσιακά λουζερ σε τέτοια παιχνίδια. Τώρα έχουμε δύσκολο έργο, αλλά δεν το βλέπω κι απίθανο να ράψουμε το έβδομο.
Κρίμα για τον Ολυμπιακό, μακαρι να πάρει την τριτη θέση τουλάχιστον.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,621
Συγχαρητήρια από έναν Ολυμπιακό, έβγαλε τρελή μαχητικότητα ο Παναθηναϊκός και μπράβο του.

Απίστευτο ματς από όλους αλλά αυτά που έκανε ο Σλούκας θα μείνουν στην ιστορία.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,770
Μυθική άμυνα από τη 2η περίοδο και μετά. ΜΥΘΙΚΗ.

Κλαίω ολόκληρος μαντράχαλος. 13 γαμημένα χρόνια.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,341
Χαμός ρε, χαμος! Πραγματικά δεν το πίστευα αυτό που γινόταν. Στην πρώτη περίοδο είπα το χάσαμε, η αλλαγή που χτίστηκε από την δεύτερη όμως και μετά δεν υπήρχε. Τι έκανες ρε Αταμαν;
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,585
4 ευρωλίγκες έφτασε ο Σλούκας. Εγινε ο πρώτος που το καταφέρνει με 3 διαφορετικές ομάδες (ΟΣΦΠx2,Φενέρ,ΠΑΟ)
Τεράστιος παίχτης, πάντα αγαπημένος όπου και αν έπαιζε. Εγκλημα του Ολυμπιακού να μην τον κρατήσει το καλοκαίρι όπως αποδείχθηκε. Η παρόμοια ιστορία που είδαμε με τον Σπανούλη επαναλήφθηκε. Τέτοιους παιχταράδες πρέπει να τους σέβεσαι και να τους κρατάς πάση θυσία.
Ο Κώστα Αντετοκούμπο έγινε ο πρώτος Ελληνας με δακτυλίδι NBA και ευρωλίγκα. Γιάννη δεν ζηλεύεις τώρα; Για come to δώθε!
Ασύλληπτο, αδιανόητο τι καταφέραμε απέναντι σε μια dream team, πραγματικά. Πέρυσι δεν ήταν τόσο καλή και είναι πολύ κρίμα που ο Ολυμπιακός αυτοκτόνησε. Γενικότερα Ο Αταμάν ήμουν σίγουρος πως κάποια στιγμή θα πέρναμε ευρωπαικό με αυτόν αλλά όχι και από τη πρώτη χρονιά. Υπόκλιση σε αυτόν τον τεράστιο προπονητή που θαυμάζαμε τη τεράστια Εφές που είχε χτίσει!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,621
το βασικο κομματι του παζλ ηταν ο αταμαν. και μετα σλουκας, ναν, λεσορ, γκραντ.
λεγανε για μαιντ γκειμς. μπα. ο ανθρωπος τα πιστευε. μολις ειδε την ομαδα οραματιστηκε το αποψινο. αλλά ο τροπος που εκανε τους παικτες ομαδα και τους οδηγησε στο κατσαρολι δεν υπαρχει. ολο το χρονο οι δημοσιογραφαρες λεγανε για κοντο ροτεισον, οτι θα καψει τους βασικους, οτι πρεπει ν αλλαξει τον μπαλτσεροφσκι και να παρει σεντερ κλπ κλπ. λογικα φαινοταν αυτα, αλλά ολα κρινονται απ το αποτελεσμα.

πριν λιγο στην πρες κονφερανς μοιραστηκε ο αταμαν τι του ειπε ο γιαννης. ειδα το σκηνικο, του μιλαγε με παθος και σεβασμο. λοιπον λονγκ στορυ σορτ, του ειπε οτι ειναι ο καλυτερος προπονητης στον κοσμο. ετσι απλα.
δεν παιρνω θεση, δεν κρινω. αν παρουμε 2 ακομα κατσαρολια τα επομενα 2 χρονια παντως, ειναι ενα καλο ξεκινημα.

θα θελα να ειμαι μια μυίγα στον τοιχο, που λεει ενας φιλος μου, γνωστου σκακιστη - προπονητη αποψε. οντως, γέρος ο σλουκας. τον ειδες με τη μαγκουρα αποψε?? τον ειδες. ε, δεν ηταν μαγκουρα.

%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%20%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82%202024-05-27%20003956.png
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
644
Τρίτο συνεχόμενο χαμένο φαιναλ φορ, μάλλον οι Αγγελόπουλοι πρέπει να κάνουν αλλαγές. Φέτος ήμασταν αουτσαιντερ και χασαμε με ανοιχτα τα ποδια και τα χερια απο τη ρεαλ. Πέρυσι ήμασταν φαβορι και μας το εβαλε παλι η ρεαλ στην κλειστη τρύπα. Η διαφορά του Αταμαν με τον Μπαρτζωκα είναι οτι ο πρώτος έχει τέτοια νοοτροπία νικητή που και να το έχανε χθες πάλι θα νόμιζε οτι είναι πρωταθλητής. Από την πλήρη αφάνεια που είχε καταντήσει ο παναθηναικος πρωταθλητης σε 10 μήνες. Να δωσω συγχαρητήρια; Γαμώ, δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά του αξίζουν. Συγχαρητήρια.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,621
Τρίτο συνεχόμενο χαμένο φαιναλ φορ, μάλλον οι Αγγελόπουλοι πρέπει να κάνουν αλλαγές. Φέτος ήμασταν αουτσαιντερ και χασαμε με ανοιχτα τα ποδια και τα χερια απο τη ρεαλ. Πέρυσι ήμασταν φαβορι και μας το εβαλε παλι η ρεαλ στην κλειστη τρύπα. Η διαφορά του Αταμαν με τον Μπαρτζωκα είναι οτι ο πρώτος έχει τέτοια νοοτροπία νικητή που και να το έχανε χθες πάλι θα νόμιζε οτι είναι πρωταθλητής. Από την πλήρη αφάνεια που είχε καταντήσει ο παναθηναικος πρωταθλητης σε 10 μήνες. Να δωσω συγχαρητήρια; Γαμώ, δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά του αξίζουν. Συγχαρητήρια.
Δεν είμαστε κάφροι :p , παίξανε καλύτερα και μπράβο τους.

Νομίζω θα γύριζε και το ματς της Παρασκευής αν εκεί που είχαμε μειώσει στους 9 έβαζε ο Walkup (ή ο McKissick δεν θυμάμαι) το αμαρκάριστο τρίποντο. Τεσπά με τα αν δεν πας μπροστά. Αυτό που με πείραξε είναι ότι δεν είδαμε από τον Ολυμπιακό το σήμα κατατεθέν του, δηλαδή την σκληρή άμυνα στα όρια του φάουλ. Ήταν πολύ νωθρός.

Αντίθετα, είδαμε άμυνα γιά σεμινάριο από τον Παναθηναικό, που γύρισε το μομέντουμ του παιχνιδιού και έκανε τις πριμαντόνες της Ρεάλ να τρέμουν κάθε φορά που σουτάρανε.

Θα ειπωθούν και πολλά γιά Μπαρτζώκα - Σλούκα. Για μένα, καλώς έφυγε ο Σλούκας το καλοκαίρι, συμπεριφορές τύπου ή εγώ ή αυτός διαλύουν τις ομάδες. Στην αρχή της θητείας του στον Παναθηναικό έκανε τα δικά του με τα γνωστά αποτελέσματα. Όταν κατάλαβε ότι δεν τον έπαιρνε άλλαξε ρότα, έγινε πιό μετρημένος και όλα άλλαξαν γιά τον Παναθηναικό. Μεγάλο ρόλο βέβαια έπαιξε και η άφιξη Nunn. Έναν παίχτη που τον ήθελε σαν τρελός ο Μπαρτζώκας αλλά το timing ήταν κακό αφού ακόμα έψαχνε συμβόλαιο σαιζόν στο NBA.
 
Top Bottom