What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Football is life...

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
629
Υπέροχη η εμφάνιση της ομάδας ψες, σοβαρή και καλά στημένη, δεν άφησε τους άγγλους να κάνουν κάτι αξιομνημόνευτο. Αυτός ο Μεντιλίμπαρ με τα μαγικά κόλπα την μεταμόρφωσε σε καλοκουρδισμένη μηχανή που κανείς δεν περίμενε να φέρει τέτοια αποτελέσματα. Άντε να σηκώσουμε και την κούπα και χαλάλι μια 4ετία κούλη ακόμα :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,729
Εγώ πάλι είμαι ψιλοσίγουρος πως ο Μελισσανίδης θα κινήσει γη και ουρανό με τα φιλαράκια του στην κυβέρνηση ώστε να παρουσιαστούν κωλύματα με το προποτζίδικο και να γίνει ο τελικός αλλού. Δεν ξέρω αν προλαβαίνει πλέον βέβαια, δύσκολα αλλάζει η έδρα σε 2-3 βδομάδες, αλλά το να σκεφτεί ένας αεκτζής πριν λίγα χρόνια πως λίγο μετά τους εορτασμούς της 100ετίας τους θα γέμιζε το νέο τους γήπεδο με 10.000 γαύρους για ευρωπαϊκό τελικό, θα φάνταζε σαν εφιάλτης.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
καπως πρεπει να γινουμε διεθνως ρεζιλι. οποτε εχεις δικιο. προσωπικα πιστευα οτι θα πεσει καλο ξυλο την μερα του τελικου.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,729

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,602
Με την τοξικότητα που υπάρχει δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα πάνε 10.000- 15.000 Ολυμπιακοί στη Νέα Φιλαδέλφεια και δεν θα υπάρξει κάποιου είδους αντίδραση. Υποθέτω ότι θα δούμε μία άνευ προηγουμένου αστυνομική κινητοποίηση αλά περίοδο Athens 2004 ή όταν μας επισκέπτεται κάνας Αμερικάνος πρόεδρας.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,869
και εγώ νομίζω ότι θα έχει τόσο πολύ μεγάλη ασφάλεια που δεν θα γίνει τίποτα. Θα έχουν σφυρίξει και στο στρατό τους να μην κάνουν τίποτα γιατί θα έχουν προβλήματα στα προκριματικά του καλοκαιριού.
Μάνο αν στραβώσει πολύ το παιχνίδι μπορεί να γίνει τίποτα, άντε και να ξηλώσουν τίποτα καρέκλες κτλ για ενθυμιο /λαφυρο
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992
Αν χασει ο γαυρος, οι γαυροι θα καψουν τη νεα φιλαδελφεια.
Αν κερδισει ο γαυρος, οι γαυροι θα καψουν τη νεα φιλαδελφεια.

Οπως και να'χει η νεα φιλαδελφεια θα καει. Κριμα οι μονιμοι κατοικοι
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,869
Υπαρχει παντα και το σεναριο να το γκρεμισουν οι ιδιοι οι αεκτζηδες για να μην μπορει να γινει εκει ο τελικος (μια δολιοφθορα πχ στις ηλεκτρικες εγκαταστασεις αρκει για να μην μπορει να γινει ο αγωνας)
Δεν νομιζω ομως ουτε και απο εκει να γινει τιποτα. Απλα θα καταπιουν το δηλητηριο και θα περιμενουν να περασει το κακο
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,596
πιθανολογω οτι το κακο θα ξεκινησει με την ληξη του αγωνα.

δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο να μην εχει ο μελ "ομαδες περιφρουρησης" δικες του μεσα στο γηπεδο, ουτε να μην υπαρξουν "ομαδες φιλαθλων" της αεκ, αλλά και οποιασδηποτε ομαδας εδω που τα λεμε, στα γυρω στενα.
μακαρι να εχω αδικο, πολυ φοβαμαι οτι εχω δικιο.
ας περασει το βραδυ μονο με (αναποφευκτες) υλικες ζημιες, και τα άλλα θα τα βρουμε.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,602
Αν χασει ο γαυρος, οι γαυροι θα καψουν τη νεα φιλαδελφεια.
Αν κερδισει ο γαυρος, οι γαυροι θα καψουν τη νεα φιλαδελφεια.

Οπως και να'χει η νεα φιλαδελφεια θα καει. Κριμα οι μονιμοι κατοικοι
Μέσα και κοντά στο γήπεδο δεν θα έχει πολλά Ορκς, γιατί τα εισιτήρια θα είναι ακριβά, οπότε τα ούγκανα θα μείνουν Πειραιά. Χθες κατέβηκα κάτω λίγο πριν το τέλος του ματς, έτσι κι αλλιώς Πασαλιμάνι μένω. Δεν έγινε κάτι φοβερο, είχαν βάλει φωτιά σε 3 κάδους απορριμάτων και χορεύαμε όλοι τριγύρω. Πολύ tribal φάση. Οκ, δήμος και ΠΑΕ είναι ένα και αυτό οπότε θα αντικατασταθούν εύκολα. Πιό πολύ λυπάμαι όσους είχαν παρκαρισμένα αυτοκίνητα αφού ο κόσμος ανέβαινε πάνω σε καπώ και οροφές. Μου έκανε εντύπωση ότι σε μία τέτοια γιορτινή βραδιά ήταν όλα κλειστά. Οι καταστηματάρχες φοβούνται ακόμα και σε περίπτωση νίκης.

Θα μου άρεσε να βάλουν γιγαντοοθόνες στο Καραισκάκη γιά να μαζευτεί ο κόσμος. Παρακάτω, οπαδοί της Athletic στο San Mames ενώ η ομάδα παίζει στον τελικό του Copa Del Rey πολλά χιλιόμετρα μακριά στην Σεβίλλη.

 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
Να κάει εσωτερικά δεν παίζει δεν είναι τελικός κυπέλλου Ελλάδος να κάνουν ότι γουστάρουν.. Εξωτερικά ίσως.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992
Μέσα και κοντά στο γήπεδο δεν θα έχει πολλά Ορκς, γιατί τα εισιτήρια θα είναι ακριβά, οπότε τα ούγκανα θα μείνουν Πειραιά. Χθες κατέβηκα κάτω λίγο πριν το τέλος του ματς, έτσι κι αλλιώς Πασαλιμάνι μένω. Δεν έγινε κάτι φοβερο, είχαν βάλει φωτιά σε 3 κάδους απορριμάτων και χορεύαμε όλοι τριγύρω. Πολύ tribal φάση. Οκ, δήμος και ΠΑΕ είναι ένα και αυτό οπότε θα αντικατασταθούν εύκολα. Πιό πολύ λυπάμαι όσους είχαν παρκαρισμένα αυτοκίνητα αφού ο κόσμος ανέβαινε πάνω σε καπώ και οροφές. Μου έκανε εντύπωση ότι σε μία τέτοια γιορτινή βραδιά ήταν όλα κλειστά. Οι καταστηματάρχες φοβούνται ακόμα και σε περίπτωση νίκης.

Θα μου άρεσε να βάλουν γιγαντοοθόνες στο Καραισκάκη γιά να μαζευτεί ο κόσμος. Παρακάτω, οπαδοί της Athletic στο San Mames ενώ η ομάδα παίζει στον τελικό του Copa Del Rey πολλά χιλιόμετρα μακριά στην Σεβίλλη.


Στα στενά θα γίνει η δουλειά.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,333
Κολοκύθια με την ρίγανη. Τίποτα δεν θα γίνει.
Δεν ξέρω αν έξω είναι τόσο κομπλεξικοί με το να παίξει άλλη ομάδα τελικό Ευρώπης στο γήπεδο της δικιάς τους, αλλά προσωπικά το θεωρώ γελοίο.
Από την πρώτη μέρα στο Βίλλα Παρκ, αντί να βρίσκω άρθρα για το πόσο θετικό είναι όλο αυτό για το ελληνικό ποδόσφαιρο, διαβάζω και ακούω μόνο μιρλα.

Κλαίνε οι αεκτζηδες για το γήπεδο.
Κλαίνε οι παναθηναϊκοί για την καζούρα.
Κλαίνε οι παοκτζηδες που αποκλείστηκαν.
Κλαίνε οι ολυμπιακοί γιατί τους πολεμάει το σύστημα.
Κλαίνε οι χήρες κλαίνε κι οι παντρεμένες.

Μας έκατσε η καλή και παίρνει προβολή η χώρα σε δύο αθλήματα και εκτός από μίρλα δεν ακούς τίποτε άλλο.

Μακάρι να ξεφύγουν τίποτα Ορκ και να φάμε ως χώρα μια πενταετία αποκλεισμό από την ΟΥΕΦΑ μήπως και αλλάξει λίγο η νοοτροπία μας.

Συγγενείς που ήρθαν για Πάσχα στο χωριό μας έλεγαν ότι ήθελαν να πάνε οικογενειακώς στον τελικό να χαρούν και τα παιδιά που παίζουν στην παιδική ομάδα του Εθνικού και τελικά άλλαξαν γνώμη.
Πραγματικά αχαρακτήριστη η κατάσταση.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,596

το ακριβες νοημα της φρασης "win win σιτσουέισο".
 
Top Bottom