What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Γιουροβίζο.

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,596
ναι βρε μαγκιμουσου μου, καλα ολ αυτα.
εννοω πως μεταφραζονται αυτα σε "βαθμους". η επιτροπη ειναι ξερωγω 5 ατομα. με τι συντελεστη πολλαπλασιαζεται? κι αν ψηφισουν 500 χιλιαδες αθρωποι ας πουμε για ενα τραγουδι, αυτο σε ποσες "μοναδες τελικης βαθμολογιας" μεταφραζεται?


κατω τα χερια απ το πουλαιν. γιουροπάπα φορ δε γουιν.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,602
ναι βρε μαγκιμουσου μου, καλα ολ αυτα.
εννοω πως μεταφραζονται αυτα σε "βαθμους". η επιτροπη ειναι ξερωγω 5 ατομα. με τι συντελεστη πολλαπλασιαζεται? κι αν ψηφισουν 500 χιλιαδες αθρωποι ας πουμε για ενα τραγουδι, αυτο σε ποσες "μοναδες τελικης βαθμολογιας" μεταφραζεται?


κατω τα χερια απ το πουλαιν. γιουροπάπα φορ δε γουιν.
Δεν υπάρχει τέλειο σύστημα και έτσι κι αλλιώς είναι υποκειμενικό το όλο ζήτημα. Ο Ελληνας της Γερμανίας ψήφιζε Ελλάδα ακόμα και όταν στέλναμε τον Ρακιντζή. Όλοι ψηφίζουν γειτόνους και την χώρα καταγωγής τους. Τουλάχιστον με τις επιτροπές έχεις μία ελπίδα να υπάρξει μία ψήφος υπό άλλα κριτήρια. Υποθέτω ότι αποτελούνται από μουσικούς και παραγωγούς, στιχουργούς, χορογράφους κλπ Αν και στο Κουλιστάν, η επιτροπή μάλλον θα αποτελείται από τίποτα τελειωμένους 90χρονους δεξιούς που δεν είχε άλλες θέσεις διοικητή σε νοσοκομείο γιά να τους διορίσει γιατί έχει κλείσει ο Άδωνις τα νοσοκομεία. Χα χα χα χτύπημα εκ των έσω. Και επειδή τα μοναδικά κριτήρια τους ειναι να δουν κάνα στρίγγο και κάναν κώλο και επειδή δεν βλέπουν και καλά θα δώσουμε το 12άρι στην Ισπανία. Είναι μία τραγωδία απ΄ όπου και να το πιάσεις.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,596
μου θυμισες τωρα ποσο εχει ωριμασει το συφορουμιτικο κοινο του ρεηκουι.
ουτε ενας δεν σχολιασε τους στρινγκους που αγκαλιαζαν τα μαγουλακια των μουσατ@ν χορευτ@ν (δεν τολμω να καμω ασιουμινγκ, εννοειται).
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,602
Ενώ όλοι οι υπόλοιποι περιμένουμε να δούμε όπερα
Ναι βρε συ,μαζί σου. Αλλά να είναι οι σωστοί κώλοι;)

Μου πέταξε το γιουτιούμπι το παρακάτω και δεν με χάλασε καθόλου

 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992

Το μήνυμα υπέρ της Παλαιστίνης σε βελγικές οθόνες: πρόκειται για δράση εργατικού σωματείου.

"Καταδικάζουμε τις παραβιάσεις των ανθρωπίνων δικαιωμάτων από το κράτος του Ισραήλ. Επιπλέον, το κράτος του Ισραήλ καταστρέφει την ελευθερία του Τύπου. Γι' αυτό διακόπτουμε για λίγο τη ζωντανή μετάδοση #CeaseFireNow #StopGenocideNow."
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,607


Top ten Animal Crossing anime crossovers με το πολιτικό καφενείο για γέρους


Εγω κανω ετσι οταν ξυπναω και δεν εχω τσιγαρα, μετα μου περναει ομως. Τι προβλημα εχει ο τυπος; βασικα, απο ολες τις μαλακιες, η eurovision τον εξοργισε;
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992

Τον Ιανουάριο 2015, αποχαρακτηρίστηκαν 23.000 έγγραφα του ΝΑΤΟ. Μεταξύ αυτών υπήρχαν και κάποια που αφορούν την Eurovision. Τι δείχνουν αυτά;

Στις 28 Ιανουαρίου 1955, στο Palais de Chaillot στο Παρίσι, συναντήθηκαν τα μέλη της Culture and Public Information Committee του ΝΑΤΟ με τον διευθυντή της Γαλλικής Ραδιοφωνίας και Τηλεόρασης για να του παραδώσουν την έκθεση ενός project στο οποίο είχε ήδη εμπλακεί το BBC: την δημιουργία ενός ευρωπαϊκού φεστιβάλ που θα ονομάζεται Eurovision.

Στις 30 Νοεμβρίου 1955 έγινε μία συνάντηση στον ίδιο χώρο, μόνο που το σχέδιο είχε αλλάξει: η δημιουργία ενός μουσικού φεστιβάλ του ΝΑΤΟ που θα ξεκινούσε τον Απρίλιο του 1956.


Στις 12 Φεβρουαρίου σε μία τρίτη συνάντηση, αποφασίστηκε η χρησιμοποίηση της European Broadcasting Union ως φορέα για την υλοποίηση του σχεδίου και ο διαγωνισμός ξεκίνησε τον Μάιο του 1956. Σημαντική λεπτομέρεια: επικεφαλής της European Broadcasting Union, ήταν ο Ian Jacob του BBC που είχε εξαρχής εμπλακεί στην δημιουργία της Eurovision.

Και η Eurovision λοιπόν, είναι άλλος ένας θεσμός από τους πολλούς που δημιούργησαν οι ΗΠΑ και το ΝΑΤΟ για να ενοποιήσουν την Δυτική Ευρώπη.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,596


η ανακοινωση της ολλανδικης τηλεορασης. λεει τι ακριβως εγινε, μιας και η ebu εβγαλε μια θολη ανακοινωση για βια εναντιον γυναικας που εργαζοταν στα μηντια (πιασαρικο). τραγικα πραγματα. γελοια προφαση για να τον τιμωρησουν για τις ξεκαθαρες δηλωσεις υπερ παλαιστινης.
θα παιξει τρελλο αντιμπούινγκ τεκνολοτζυ αποψε, λεμε.
γιουροπάπα, εισαι ο νικητης στις καρδγιες μας.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992
Αποσυρονται παρουσιαστες Ισλανδιας/Σουηδιας με ανακοινωσεις "Λευτερια στη Παλαιστινη" στο ισταγκραμη


Edit: Αποσυρθηκε της Νορβηγιας, οχι Σουηδιας

Edit2: Οι Ιρλανοι απειλουν να αποσυρθουν



Λολ, γαματη η γιουροβιζο φετο


Edit3: Δε ξερω τι σκατα ειναι η παρελαση των σημαιων και ποσο επηρεαζει το σοου, αλλα ελλαδα, κυπρος, ιρλανδια και ελβετια λειπουν επιδεικτικα απο κει


xD
 
Last edited:

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,869
Αποσυρονται παρουσιαστες Ισλανδιας/Σουηδιας με ανακοινωσεις "Λευτερια στη Παλαιστινη" στο ισταγκραμη


Edit: Αποσυρθηκε της Νορβηγιας, οχι Σουηδιας

Edit2: Οι Ιρλανοι απειλουν να αποσυρθουν



Λολ, γαματη η γιουροβιζο φετο


Edit3: Δε ξερω τι σκατα ειναι η παρελαση των σημαιων και ποσο επηρεαζει το σοου, αλλα ελλαδα, κυπρος, ιρλανδια και ελβετια λειπουν επιδεικτικα απο κει


xD
να δούμε εάν δεν κατέβουν χώρες καθόλου στον διαγωνισμό (αν και φαντάζομαι ότι όσες θα το έκαναν, θα το είχαν ανακοινώσει ήδη)
 

Robin Hood

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Jul 7, 2023
Messages
161
Είχε κάτι ο ήχος στο τραγούδι της Ελλάδος; Ή έτσι μου φάνηκε εμένα; Εκτός κι αν έφταιγε η τηλεόραση του μπατζανάκη μου. :unsure:
 
Top Bottom