What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,478
Τερματισα το Ghost Runner 2 . Ειναι το καλυτερο παιχνιδι ninja απο ολα εκτος βεβαια απο τα δικα μου παιχνιιδα(teenage mutant ninja turtles) Χρειαζομαστε περισσοτερα παιχνιδια ninja σαν τα ghost runner οπου χανεις μον με ενα χτυπημα και δεν εχουν επιπεδα δυσκολιας. Ποια From software και ποιο dark souls και elden ring.... Τα ghost runner ειναι για αληθινους ninja και gamers και 1000 φορες πιο δυσκολα απο οποιοδηποτε παιχνιδι της from softare η αλλο παρομοιο. Ελπιζω να βγει και ghost runner 3.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,478
Παιχνιδαρες τα yakuza για Γιαπωνεζους ninja οπως εγω! Ειναι η δευτερη καλυτερη σειρα της sega μετα το Sonic! Εκτος απο τα like a dragon και like a dragon infinitie wealth που ειναι αθλια για ειναι στρατηγικης και οχι δρασης. Εγω τωρα ξεκινησα το TALES OF KENZERA ZAU και ειναι καλο. ,
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,961
Τελείωσα το Get Even.
Ένας αρκετά φιλόδοξος συνδυασμός interactive storytelling, adventure, FPS και stealth. Η αλήθεια είναι πως τα καταφέρνει έξοχα στο πρώτο είδος, καλά σχετικά στο δεύτερο (θα ήθελα μεγαλύτερη χρήση κάποιων εργαλείων του tablet όπως τον ανιχνευτή θερμότητας και το υπεριώδες φως), ενώ στα υπόλοιπα είναι απλά διεκπεραιωτικό - ικανοποιητικό.
Είχε καλή ατμόσφαιρα ψυχολογικού θρίλερ - σε σημεία μου θύμισε το διαμάντι Condemned Criminal Origins - ενώ το concept του προσφέρεται για μερικά "γεια σου" σκηνικά.
Η γραφή και το σενάριο ουσιαστικά κουβαλάνε χωρίς ιδιαίτερο κόπο το όλο εγχείρημα μέχρι το τέλος. Δε θα πω το παραμικρό περί story κλπ απλά δείτε το.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,996
Πριν δυο βδομάδες τερμάτισα το Batman Arkham Asylum. Πλάκωσα στο ξύλο όλο το ψυχιατρικό κέντρο. Δόντι δεν έμεινε άθικτο.
Καραγούσταρα Joker με τις ατάκες του κ την μοναδική παρανοϊκή προσωπικότητά του. Δε μπορώ να πω πως ξετρελάθηκα ώντας ένα game του 2008 φτιαγμένο κ ραμένο για XboX.

Πήγαινα για 100% αλλά τα brawling challenges είναι πολύ δυσκολότερα απ´όσο φανταζόμουν, οπότε το αφήνω ως έχει.

7.5/10

1709294352_new_GHXTz4pXUAA-JAZ.jpg
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,623
Πριν δυο βδομάδες τερμάτισα το Batman Arkham Asylum. Πλάκωσα στο ξύλο όλο το ψυχιατρικό κέντρο. Δόντι δεν έμεινε άθικτο.
Καραγούσταρα Joker με τις ατάκες του κ την μοναδική παρανοϊκή προσωπικότητά του. Δε μπορώ να πω πως ξετρελάθηκα ώντας ένα game του 2008 φτιαγμένο κ ραμένο για XboX.

Πήγαινα για 100% αλλά τα brawling challenges είναι πολύ δυσκολότερα απ´όσο φανταζόμουν, οπότε το αφήνω ως έχει.

7.5/10

Θα συνεχίσεις και στα υπόλοιπα; Είμαι περίεργος να ακούσω την γνώμη σου για το ποιο από την τριλογία είναι το καλύτερο.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,996
Θα συνεχίσεις και στα υπόλοιπα; Είμαι περίεργος να ακούσω την γνώμη σου για το ποιο από την τριλογία είναι το καλύτερο.
Ναι έχω την τριλογία Arkham αλλά χρειάζομαι desktop για να τα ευχαριστηθώ στο έπακρο. Το Asylum το έπαιζα σε ανάλυση κάπου 1300χ700 κ όλα στο medium για να έχω κοντά 60 fps. Εικάζω πως το Arkham City είναι όντως πολύ ανώτερο του Asylum όντας open world αλλά με το γνωστά side missions απλά να γεμίζει η ώρα κ μερικές εκατοντάδες κολλέκτιμπλς εδώ κι εκεί.

Το stealth του το βρήκα μουφαδόρικο. Ισως για την εποχή να ήταν καλό αλλά πλέον δε. Ούτε κ το στόρι ήταν κάτι το σπουδαίο. Ολο το game ήταν ο Joker.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,623
Εικάζω πως το Arkham City είναι όντως πολύ ανώτερο του Asylum όντας open world αλλά με το γνωστά side missions απλά να γεμίζει η ώρα κ μερικές εκατοντάδες κολλέκτιμπλς εδώ κι εκεί.

Υπάρχει διχογνωμία σε αυτό το κομμάτι. Άλλοι (μεταξύ των οποίων και εγώ) πιστεύουν ότι το City είναι ανώτερο λόγω του open world, άλλοι προτιμούν το πιο κλειστό και metroidvania στυλ του Asylum.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,961
Asylum εύκολα.
3d Metroidvania before it was cool. Και μην ξεχνάμε ότι ήταν σε μια εποχή που οι περισσότεροι πήγαιναν με αυτό που έλεγε το guidebook για τα ΑΑΑ παιχνίδια δράσης: μεγάλες cutscenes, καταιγιστική δράση, QTE, exposition όπου πάταγες το μοχλό μπροστά για να προχωράει ο χαρακτήρας όσο μιλάει με κάποιο npc κλπ.

To Asylum είπε φακ ιτ. Ποικιλία στο level design ήθελες; Την έχεις. Ποικιλία στο gameplay (stealth, μάχη που επηρέασε αμέτρητους τίτλους, γκάτζετς, ντενεκτιβιλίκι κλπ); Πάρτην.

Το City ενώ είναι ποιοτικό στο σύνολο του, είναι έργο που έχουμε ξαναδεί. Ευτυχώς σέβεται περισσότερο το χρόνο μας από άλλα open world.

Τα επόμενα δεν τα έχω δει ακόμα, έχω το Origins σε αυτά που θέλω να παίξω προσεχώς.

Το stealth του το βρήκα μουφαδόρικο
Δεν είναι Thief αν εννοείς αυτό, αλλά είναι καλύτερα υλοποιημένο από τη συντριπτική πλειοψηφία των παιχνιδιών που το χρησιμοποιούν. Ειδικά από τη στιγμή που οι αντίπαλοι σταδιακά έχουν "βοήθειες", προσαρμόζονται στο λουρκάρισμα σου κλπ. και δεν είναι μηχανισμός που μένει στάσιμος και win-button.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,164
baldurs gate με τις ώρες. Τώρα είχα βάλει το xfoundation 4 γιατί με είχε πιάσει λίγο το διαστημικό αλλά δεν μου άρεσε καθόλου. Λέω να συνεχίσω μετά από καιρό ξανά το elite
 
Top Bottom