What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Star Wars Discussion Thread

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,343
<blockquote>Πολύ εκνευρίζομαι που ο εγκλεισμός σε Carbonite τείνει να γίνει συνήθης μέθοδος μεταφοράς κρατουμένων, ενώ στο Empire Strikes Back ήταν ξεκάθαρα απλώς ένας αυτοσχεδιασμός της στιγμής του Vader.</blockquote>
Να σου πω, πάντως. Αν η σειρά διαδραματίζεται μετά το "Empire Strikes Back", δεν στερήται λογικής σαν μέθοδος. Ειδικά για Bounty Hunters. Παίρνεις μόνο το ρίσκο, να επιζήσει ο κρατούμενος (που μπορεί και να μην έχει σημασία). Από εκεί και πέρα τον παραχώνεις κάπου, και έγινε απλά φορτίο. Ούτε κίνδυνοι κατά την μεταφορά, ούτε ειδική διαμόρφωση κελιού στο σκάφος, ούτε τίποτα!!
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Βλεποντας τα πρωτα δεκα δευτερολεπτα απο το τρειλερ που οι θεοι της μπαλας βαζουν πρωτο πλανο να φαινονται κεφαλια   (ή μαλλον καλυτερα Disney-friendly περικεφαλαιες) stormtroopers σε πασαλους  για να τονισουν το "σκοτεινο" του πραγματος που καπου εκει θα πονταρουν τη σειρα, ξαφνικα συνειδητοποιω οτι με δεδομενη την δυσκολια να παρουσιασουν σεναριο που να ειναι οντως σκοτεινο η εστω σοβαρο η εστω σοβαροφανες, θα καταληξουμε να βλεπουμε μια ακομη διαστημοσαπουνοπερα με κριση ταυτοτητας και καταληγω να κοιταω το υπολοιπο του τρειλερ με ειρωνικο μειδιαμα στα χειλη.



Χαθηκε ρε αδερφε να γυρισουν τη σειρα με την γαματη αφελεια των πρωτων ταινιων; Στο κατω κατω της γραφης, ηταν διαστημοσαπουνοπερες αλλα ηταν περηφανες γιαυτο
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,098
Ανακατωσούρα και τάση για εμετό κάθε φορά που συναντάω τα programmed timelines των σειρών/ταινιών που ετοιμάζει η ντίζνευ για το franchise.

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,689
https://www.youtube.com/watch?v=3n1T3HxHd7Y

#Meh
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
αδιάφορο θα έλεγα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,689
https://youtu.be/8Qn_spdM5Zg
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,689
https://youtu.be/XmI7WKrAtqs
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,428
Μονο 8 επεισοδια θα ειναι ο πρωτος κυκλος. Και μην ξεχναμε... Πρωτο παιχνδι της ea στο steam ειναι το star wars jedi fallen order! ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΤΟ αν δεν το εχετε κανει ηδη!  https://store.steampowered.com/app/1172380?snr=2_9_100006_100202_apphubheader Να καταλαβει η ea οτι τετοια παιχνιδια θελουμε οχι multiplayer μπουρδες σαν το anthem και apex legends
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,317
Το mandalorian ξεπερνά σε ποιότητα και πληρότητα την νέα τριλογία (y)
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Με την ευκαιρία της σειράς Mandalorian και για να προετοιμαστώ να δω την πρώτη σεζόν μόλις ολοκληρωθεί., έχω ξεκινήσει ένα μαραθώνιο Star Wars με όλες τις ταινίες-σειρές. Είδα Episode 1 και 2 και τώρα βλέπω το Clone Wars το οποίο παρεμπιπτόντως δεν το είχα δει ποτέ και είναι αρκετά ενδιαφέρον.
 
Last edited:

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
από την 3η και μετά το λες ίσως το καλύτερο star wars material. βέβαια άμα βάλουμε και τα games ένα από τα καλύτερα.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
από την 3η και μετά το λες ίσως το καλύτερο star wars material. βέβαια άμα βάλουμε και τα games ένα από τα καλύτερα.
Στην πρώτη είμαι ακόμα οπότε έχω δρόμο. Για ποια games λες;
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Στην πρώτη είμαι ακόμα οπότε έχω δρόμο. Για ποια games λες;
κατά βάση τα 2 kotor λέω. το fallen order λέει ο αδερφός μου ότι έχει πάρα πολύ κάλο στορυ. συγκεκριμένα μου το είπε καλύτερο από τα kotor. θα το κρίνω όταν το δω προσωπικά βέβαια.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
κατά βάση τα 2 kotor λέω. το fallen order λέει ο αδερφός μου ότι έχει πάρα πολύ κάλο στορυ. συγκεκριμένα μου το είπε καλύτερο από τα kotor. θα το κρίνω όταν το δω προσωπικά βέβαια.
Ααα έτσι όπως το έγραψες νόμιζα ότι εννοούσες games που είχαν να κάνουν με τα Clone Wars. Εννοείται τα KotoR τα έχω παίξει και όχι μόνο 1 φορά το καθένα. Το Fallen Order ωραίο φαίνεται αλλά θα περιμένει λιγάκι.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
αααα όχι ρε συ. εννοούσα σαν star wars material γενικά.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,679
κατά βάση τα 2 kotor λέω. το fallen order λέει ο αδερφός μου ότι έχει πάρα πολύ κάλο στορυ. συγκεκριμένα μου το είπε καλύτερο από τα kotor. θα το κρίνω όταν το δω προσωπικά βέβαια.
Επουδενί. Είμαι λογικά κάπου μετά τα μισά και διαφαίνεται πού πηγαίνει το πράγμα. Τετριμμένα twists για τους fans του σύμπαντος μέχρι στιγμής. Πολύ ωραίο το delivery για action τίτλο αλλά έως εκεί
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Επουδενί. Είμαι λογικά κάπου μετά τα μισά και διαφαίνεται πού πηγαίνει το πράγμα. Τετριμμένα twists για τους fans του σύμπαντος μέχρι στιγμής. Πολύ ωραίο το delivery για action τίτλο αλλά έως εκεί
Έστω και έτσι είναι μια δόση StarWarsίλας ακόμα :p
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,679
Ω ναι, έχει όλα τα feels. Αλλά Kotor δεν φτάνει και δεν το λέω επειδή ειναι ιερή κατσίκα. Τα υπόλοιπα στο review.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,098
κατά βάση τα 2 kotor λέω. το fallen order λέει ο αδερφός μου ότι έχει πάρα πολύ κάλο στορυ. συγκεκριμένα μου το είπε καλύτερο από τα kotor. θα το κρίνω όταν το δω προσωπικά βέβαια.

λολ. νόουπ.
 
Top Bottom