What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Πάνω-κάτω ναι, αν και τον ένα χαρακτήρα τον συναντάμε μικροαπατεώνα και βλέπουμε την άνοδο, και τον άλλο στο απόγειο της δόξας αλλά ταυτόχρονα και στο χείλος του γκρεμού. Δεν υπήρχαν άλλωστε και πολλές επιλογές στο πώς θα εξελιχθεί η ιστορία που βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα, και ειδικά η περίπτωση του Jimmy Hoffa είναι πασίγνωστη, τουλάχιστον στις ΗΠΑ.

Φτάνει ρε πια με τον Hoffa, έλεος πια. Ας κάνει κάτι καινούριο, έχω δει την ιστορία του είκοσι φορές.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567


Stranger Things 2019: A Ghostbusters Story
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Meh. Αφού δεν τους βγήκε με gender swap, το γύρισαν στα αμούστακα. Ένα σωστό, ανδροπρεπές Ghostbusters δεν πρόκειται να ξαναδούμε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Αφού οι άλλοι ψώλαραν ανελέητα και δεν έκαναν κάτι όσο ζούσε ο Harold Ramis (κυρίως ο βλάκας ο Bill Murray, ο οποίος νομίζω ήταν ο μόνος που έθετε διαρκώς βέτο στο να βγει τρίτο Ghostbusters), το καλύτερο που έχουμε να περιμένουμε πλέον είναι κάτι meh.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Έτυχε να δω πάλι τα Χόμπιτ με αφορμή την προβολή του πρώτου μέρους στην τηλεόραση. Μάλλον το γεγονός ότι δεν είμαι πια ένας σκληροπυρηνικός αναγνώστης του Τόλκιν με άφησε να ευχαριστηθώ τις ταινίες πολύ περισσότερο από ότι την πρώτη φορά. Παρατήρησα δε και λεπτομέρειες που στην πρώτη προβολή δεν φαινόντουσαν και εν γένει, εκεί που τις έκραζα μέχρι θανάτου, πλέον τις προτείνω σαν χαλαρό fantasy. Ναι τα γραφικά θα είναι πάντα απαίσια, αλλά τουλάχιστον δεν με χαλάει πλέον η ιστορία.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Μια χαρά μου φαίνεται, έχουμε και Paul Rudd, τζιτζί.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Wait and see για το Ghostbusters. Δεν φαίνεται να είναι το χάλι του προηγούμενου. Θα δούμε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Ο μουστακαλής πιλότος λογικά είναι ο γιος του Goose ή κάτι τέτοιο. Και θα τον κατηγορεί ότι φταίει για τον θάνατο του πατέρα του.

Επίσης φαίνεται πως θα τις παίζουν με Ρώσικα ή Κινεζικά τζετς στην Αλάσκα.

Προφανώς θα πάω βέβαια 🛫
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Αν και δεν υπάρχει περίπτωση να ενδιαφέρει αυτή η πληροφορία το κοινό του ragequit, που όλες τις ταινίες τις βλέπει πρεμιέρα στον (ναι, στον) σινεμά και μετά καπάκι αγορά σε 64Κ RainbowRay για το home holodeck, σήμερις εθεάθη στους απέραντους ωκεανούς το Joker σε ποιότητα της προκοπής.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
γκου, ντροπη.
η πειρατεια σκοτωνει τον σινεμά.
θα εκλεβες ενα αυτοκινητο??? 🚙🏴‍☠️👮‍♂️

:trollface:
δε βαζεις μυαλο, ετσι?
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
μια λεπτομερεια που βρηκα ενδιαφερον στο the irishman, στο τελος που ο ντε νιρο ειναι γεροντας στο γηροκομειο ρωταει στο ασχετο μια νεαρη νοσοκομα αν ξερει ποιος ειναι ο χοφμαν και εκεινη απαντα πως οχι.ισως ηθελε να πει ο ποιητης αν ειχαν τελικα νοημα οσα εκανε ο ντε νιρο στα νιατα του αφου στο τελος τα παντα θα λησμονηθουν.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Βέβαια όλες σχεδόν τις ταινίες τις παίζει η τηλεόραση 2-3 χρόνια μετά.
Στο μεταξύ περίμενα και περίμενα αλλά δεν είδα τόσα χρόνια να μου έχει αφήσει κανείς κάνα αμάξι παρκαρισμένο στην πόρτα μου.

τι περίμενες;
το Τζόκερ φυσικά το είδα σινεμά, αν δε πηγαίνουμε και σε τέτοιες ταινίες δηλαδή...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Εγώ όλο το 2019 είδα μία ταινία σε κινηματογράφο.
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
Ο Nolan έχει να κάνει πραγματικά καλή ταινία από το Inception για μένα. Σχεδόν δεκαετία.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Ο Nolan έχει να κάνει πραγματικά καλή ταινία από το Inception για μένα. Σχεδόν δεκαετία.

To Interstellar καλό ήταν!! Πιο καλό από το Ad Astra, πάντως!!!
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
Δεν έχω δει το Ad Astra αλλά το Interstellar το βρήκα ένα μάτσο βλακείες. Ειδικά προς το τέλος που προσπαθούσαν να εξηγήσουν το time travel με τη δύναμη της αγάπης. Γενικά προσπαθούσε να φανεί βαθύ, αλλά κατέληγε γελοίο.
 
Top Bottom