What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Let’s play (Modded) XCOM 2: War Of The Chosen

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Σοβαρά τώρα, γιατί δεν χρησιμοποιείς overwatch;


CheapFamousGoitered-small.gif

Γιατί έστησα ενέδρα με overwatch που μου λέγατε και 4/5 αστόχησαν. Μόνο ο @Ultimus είχε την αξιοπρέπεια και τη σοβαρότητα να πετύχει τον στόχο.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Η αστοχία του φαντάρου είναι αστοχία του Διοικητή. Sun Tzu, The Art of War*.

Ίσως.

Ορίστε, δεν μας έφταναν οι εξωγήινοι, έχουμε και τα φαντάσματα να κάνουν κριτική από το υπερπέραν!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
A bad workperson always blames his/her/its tools.

Ή όπως θα έλεγε ο σοφός Έλληνας λαός:
Της κοντής ψ871ς, της φταίν' οι τρίχες.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Δεν έχουν ανέβει ακόμα τα αρχεία, υπομονή! Μάλλον για πρωί Σαββάτου υπολογιζω.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Μόλις δημοσιεύθηκε το νέο επεισόδιο:


Όπως είχα πει είναι χωρισμένο σε δύο μέρη, οπότε τα βλέπετε με τη σειρά που υπάρχουν στο κείμενο. Δείτε τα και τα λέμε μετά! Στην αποστολή συμμετέχουν οι @Dim Gian Bot , @Ultimus ,@Myrmidonas ,@tinapeis και @j_lynx .
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
  • Ναις!

  • Μου φανηκε πολυ ομαλο το πιστακι, το spectre παραλιγο να μας την κανει αλλα δεν αντεξε! Btw τι χρησιμοποιεις Overwatch ρε συ, αχρηστο ειναι :trollface:

  • Επισης με κοψοχωλιασες με το overwatch στο τελος οταν φευγαμε, παλι καλα που μπορεσες και τον εδιωξες!

  • Εχει στρωσει η φαση, η ομαδα πεταει :)

  • Να ξερεις οτι μπορουσες να γκρεμισεις το τοιχο με χειροβομβιδα αν ειχες κρατησει καμια και να πας ντουγρου στην εξοδο

  • Στο τελος οταν τους εδιωχνες εναν εναν μου εσκασε αυτο


PS mindshield μονο σε μενα ρε; Σα δε ντρεπεσαι :gap:
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Περίμενα να ανέβει Σάββατο πρωί για να το απολαύσω όπως πρέπει, αλλά δεν πειράζει! :)

Συγχαρητήρια για άλλη μια φορά @Admiral ! Το πήγες πολύ καλά!

Ακόμα τα βλέπω διπλά από τις πολλαπλές ζαλάδες! :Ρ
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,566
Admiral πριν την εμφάνιση της Chosen: "Λέω να πάω αυτόν εδώ, ωραία, λοιπόν, για να δω το cover, οκ, μετά θα στείλω αυτόν εκεί, χμ, 60%, ας πάρει τη βολή δεν έχουμε να χάσουμε κάτι, μπράβο ρε, λοιπόν..."

Admiral αμέσως μόλις κάνει decloak η Chosen δίπλα στην ομάδα: κλίκι-κλίκι *απόλυτη σιωπή*
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Ειλικρινά πιστεύω ότι όσοι θέλουν να χρησιμοποιώ overwatch με τρολάρουν. Για να βάλω overwatch με τη θέλησή μου θα πρεπει να μην έχω κυριολεκτικά καμιά άλλη επιλογή, μιλάμε για μεγάλη μάπα. Εμφανίστηκε το ρομπότ στα τρία μέτρα και αστόχησαν σχεδόν όλοι, αν είναι δυνατόν. Εμμένω στην αρχική μου θέση: το overwatch αξίζει μόνο όταν είναι "δωρεαν" βολή (όταν αποκαλύπτεται εχθρός στη δική του turn). Αντε και σε μερικές περιπτώσεις ambush από concealment.
 

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
Φαντάζομαι μιας και είναι 2 μέρες από την αποστολή, δε χρειάζεται spoiler tags, χμ?

Πολύ ωραία ρόλαρε η αποστολή. Στο τέλος λιγουλάκι αγχώθηκα που έκανε evac ένας από την ομάδα, και για 1 γύρο ήμαστε κατά 1 στρατιώτη λιγότεροι. :oops:
Αλλά όλα καλά όλα ανθηρά. Χαίρομαι που σε έβγαλα ασπροπρόσωπο :love:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Φαντάζομαι μιας και είναι 2 μέρες από την αποστολή, δε χρειάζεται spoiler tags, χμ?

Πολύ ωραία ρόλαρε η αποστολή. Στο τέλος λιγουλάκι αγχώθηκα που έκανε evac ένας από την ομάδα, και για 1 γύρο ήμαστε κατά 1 στρατιώτη λιγότεροι. :oops:
Αλλά όλα καλά όλα ανθηρά. Χαίρομαι που σε έβγαλα ασπροπρόσωπο :love:

Είσαι βράχος επιθετικά, το 100% damage μου λύνει τα χέρια σε πολλές περιπτώσεις. Βέβαια το κακό είναι ότι από τη στιγμή που είσαι melee μονάδα θα είσαι αναγκαστικά συνέχεια στην πρώτη γραμμή του πυρός :D
 
Top Bottom