What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Cyberpunk 2077

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Υπάρχει μια τάση τελευταία στο Twitter να ποστάρουν game developers ένα tweet με "το πρώτο και το πιο πρόσφατο game στο οποίο εργάστηκαν".

Απ'ότι φαίνεται δουλεύει στο Κυβερπάνκ ένας παλαιός dev της Obsidian :O



Ο συγκεκριμένος δούλεψε επίσης στο Alpha Protocol, ενώ ήταν και Quest Designer στο Witcher 3.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Cyberpunk-2077-Official-PC-System-Requirements.jpg
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Αρκετά τίμια requirements.

Mάλλον θα χρειαστεί να σβήσω το Star Citizen από τον SSD βέβαια. Τι θα γίνει όμως αν το game κυκλοφορήσει ενώ παίζω Cyberpunk?

spongebobmeme.jpg
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,420
Χμ, αν πάω την RAM στα 16 GB φαίνεται εφικτό. Πιθανώς και με τα υπάρχοντα 8, αν και θα περιμένω να κυκλοφορήσει πριν αγοράσω, για να δω reviews.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
οι recommended ειναι για 1080p 60 fps. σε καποια φαση ειπαν θα βγαλουν και για 4k ray tracing κλπ requirements. το θεωρώ νορμαλ να ειναι τόσο χαμηλες μιας και το παιχνιδι επρεπε να παιζει και σε ps4 xbox one.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Παρόμοιες είχε και το rdr2 και μόνο αυτές δεν ήταν πραγματικά.
Μακάρι να' ναι έτσι, αλλά πολύ αμφιβάλλω.
Πρέπει όλοι ν' αντιγράψουν την ubi στο πως πρέπει να δίνονται οι απαιτήσεις, για να αποφεύγονται οι παρανοήσεις.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
το rdr2 το ετρεχα πολυ ανετα παντως με το συστημα της υπογραφης μου. και ολα δείχνουν οτι και cyberpunk το ιδιο ανετα θα το τρέχω. επισης η rockstar ειχε κανει διαφορα για την pc έκδοση με καλυτερα textures shadows κλπ. στο cyberpunk δεν ξέρουμε αν έχουν τέτοιες διαφορες η αν θα έρθουν στην πορεια μετα με το "next gen update"
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Το οποίο σύστημά σου ειναι καλύτερο απο τα recommended βέβαια.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ultra 1440p 40 fps θα τρεχει και με την RTX 3080 ultra 1440p 60 fps με ray tracing oταν την παρω.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
χμ... ναι είναι μεγάλο το story του witcher 3, αλλά να πω την αλήθεια ακόμα και εμένα που ΔΕΝ με έχει συνεπάρει τόσο όσο το 2, με τραβάει να συνεχίσω. Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι αυτοί που δεν το τελειώνουν είναι άνθρωποι που δεν τους άρεσε καθόλου αλλά το πήραν και έπαιξαν όσο έπαιξαν γιατί ακολουθούσαν το hype και δεν ήθελαν να τους δείχνουν με το δάκτυλο "τι δεν έχεις παίξει witcher 3" κτλ κτλ

Δεν μπορώ να φανταστώ τι σόι άνθρωποι είναι αυτοί, αλλά αφού δίνουν λεφτά στην CDProject, ας είναι.


edti για τα recommended κτλ μην τρελαίνεστε, τράβαγε witcher 3 το χρέπι με 7850 1GB με έναν συνδυασμό medium-high και χωρίς τρελές διαφορές όταν πέρασα στα ultra με την νέα κάρτα μετά.
Είναι τόσο abstract πλέον τα minimum και recommended που σχεδόν ποτέ δεν ισχύουν, ειδικά όταν μπορείς να σκαλίσεις πολλές επιλογές στα γραφικά.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Εμένα πάντως μου φαίνεται δικαιολογία αυτό με τη διάρκεια είτε γιατί βγαίνουν εκτός χρονοδιαγράμματος είτε γιατί δεν έχουν κάτι να σε κρατήσει παραπάνω στο campaign.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Δεν ξέρω αν είναι δικαιολογία, αλλά σε κάθε περίπτωση, εκτός κι αν κάνουν το campaign 20 ώρες ας πούμε, πάλι χαμηλά θα είναι τα ποσοστά ολοκλήρωσης, όπως είναι σε όλα τα παιχνίδια των 50+ ωρών.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Θυμάμαι πριν χρόνια η BioWare είχε δημοσιοποιήσει το ποσοστό των παικτών που τερμάτιζαν τα Mass Effect και διάβαζαν όλους τους διαλόγους και μου είχε φανεί σοκαριστικά χαμηλό. Οπότε δεν μου κάνει εντύπωση αν πολλοί παρατάνε το Witcher προς το τέλος (εκεί κάπου στο Skelige μέχρι κι εγώ κουράστηκα... λιγάκι).
Ωστόσο, αμφιβάλλω ότι αυτός είναι ο πραγματικός λόγος του κουρέματος. Γενικά το Cyberpunk μου δίνει την αίσθηση ότι χτίζεται περισσότερο ως φουτουριστικό playground παρά ως μια επική/δραματική περιπέτεια που τους χαρακτήρες της θα τους θυμάσαι για χρόνια μετά την ολοκλήρωση της campaign. Υποψιάζομαι ότι περισσότερο βάρος έχει πέσει στην εξερεύνηση και τις παράλληλες δραστηριότητες. Ελπίζω μόνο να μην εμπνεύστηκαν από τη Ubi και μπλέξουμε σε τίποτα σισύφεια gang wars, όπου οι περιοχές αλλάζουν χέρια κάθε τόσο απλά για να έχεις να σκοτώνεις τραμπούκους...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Λες και το Witcher το παίζαμε για "το σενάριο". Το τελειώσαμε μια φορά απλά για το achievement, αλλά κατά τα άλλα κυνηγούσαμε ερωτηματικά και (κυρίως) μαζεύαμε κάρτες, όπως πρέπει.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Δυστυχώς Ελλιόνε, το ποσοστό όσων κέρδισαν το Passiflora tournament, δεν είναι ούτε μισό από όσους τελείωσαν το main campaign. Προτεραιότητες που έχουν κάποιοι άνθρωποι...
 
Top Bottom