What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Football is life...

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
γκολαρα το πρωτο του παοκ. απλα σε λαθος τερμα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Πόσο άτυχος πια ο Κύριος Μαρινάκης ρε γμτ. Όλες οι ομάδες που αγοράζει, καταλήγουν να απασχολούν σκάρτους ανθρώπους που εμπλέκονται με ναρκωτικά, μαφία και υπόκοσμο. Δεν το αξίζει αυτό ένας τέτοιος ΧΡΥΣΟΣ άνθρωπος.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Περιμένω post του μπιλακου και αυτό δεν έρχεται. Που είναι το τζερτζελο?
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Αφου ειναι απο το σδνα που μόνο ψέμματα γράφει, να το έγραφε το φως να το πιστεύαμε.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Στα περί ομίλων ΤσουΛου, καλή η κλήρωση του Ολυμπιακού, ελπίζω να καταφέρει να φτάσει μακριά κι ας έχει μετά άλλοθι να μας την λέει ο Βασίλης
 

billakos90

Gelatinous Cube
Joined
Jul 19, 2020
Messages
76
Βλέπω στο σδνα μετά την ήττα απο την επιτροπή δεοντολογίας βρήκαν καινούργιο παραμύθι για τα πρόβατα τους. Ας αφήσουμε όμως την μιζέρια τους.
Με Σίτι πόρτο και Μαρσειγ ο ολυμπιακός στους ομίλους του τσ λινγκ. Δύσκολη σχετικά η κλήρωση θα μπορούσε να ήταν πιο εύκολη. Αν συνεχίσει έτσι όπως παίζει ο ολυμπιακός η 3ή θέση είναι εφικτός στόχος. Δύσκολα για 2η.

Εντωμεταξύ ένα ενδιαφέρον στατιστικό ο ολυμπιακός 6 στις 8 φορές που έπαιξε προκριματικά πέρασε ενώ ο παοκ έχει 0 στις 7 φορές. Κατα τα άλλα ο ολυμπιακός σύμφωνα με τα πρόβατα του σδνα ο ολυμπιακός έπαιρνε λεφτά απο το τσ λινγκ με στημένα πρωταθλήματα και λοιπές ιστορίες.

Επιστροφή λίγο στη σκευωρία της σχετικά με τα στημένα που κατέρρευσε στα δικαστήρια για να δούμε τι δήλωσε ο πρώην ιδιοκτήτης της βέροιας...


Δεν πρέπει να τους αφήσει σε χλωρό κλαρί ο Μαρινάκης μετά απο ολα αυτά.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
@billakos90
Συγχαρητήρια για το δίκαιο αγώνα σας στα σχολεία. Μία ερώτηση μόνο: ποια ομάδα θεωρείς ότι θα είναι 4η σε αυτόν τον όμιλο για να τσιμπήσει (εφικτά) ο ΟΣΦΠ την 3η (πρόσεξε το ήττα δεν τονίζεται) θέση;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Δράττομαι της ευκαιρίας και απαντά κι εγώ.
Χαλαρά η Σίτυ πάει για την πρώτη θέση.
Σε έναν ιδανικό κόσμο ο ΟΣΦΠ θα μπορούσε να έρθει δεύτερος με τρίτη την Πόρτο και την Μασσαλία ουραγό στον όμιλο.
Ρεαλιστικά τώρα, η Πόρτο θα βγει δεύτερη και ο ΟΣΦΠ τρίτος, το οποίο κι αυτό είναι καλό σαν αποτέλεσμα.

Παρόλα αυτά, δεν σημαίνει οτι η Μαρσέιγ είναι καμία αδύναμη ομάδα, απλώς δυναμικά είναι χαμηλότερη από τους άλλους και δεν ποντάρουμε στην έκπληξη.
 
Last edited:

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ανακοινωθηκε ο ματεο γκαρσια η οχι ακομα? δεν μπορω αλλο γκαρσια δραμα. ας τελειωνει το θεμα επιτελους μπας και σταματησουν να μας ζαλιζουν γκαζζετα-σδνα κλπ.
 

billakos90

Gelatinous Cube
Joined
Jul 19, 2020
Messages
76
Δράττομαι της ευκαιρίας και απαντά κι εγώ.
Χαλαρά η Σίτυ πάει για την πρώτη θέση.
Σε έναν ιδανικό κόσμο ο ΟΣΦΠ θα μπορούσε να έρθει δεύτερος με τρίτη την Πόρτο και την Μασσαλία ουτραγό στον όμιλο.
Ρεαλιστικά, τώρα η Πόρτο θαβγει δεύτερη και ο ΟΣΦΠ τρίτος, το οποίο κι αυτό είναι καλό σαν αποτέλεσμα.

Παρόλα αυτά, δεν σημαίνει οτι η Μαρσέιγ είναι καμία αδύναμη ομάδα, απλώς δυναμικά είναι χαμηλότερη από τους άλλους και δεν ποντάρουμε στην έκπληξη.

Συμφωνώ και εγώ. Γενικά θα γίνει μάχη και πλην της 1ης θέσης ολα είναι ανοικτά.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
γιατι μογκρη μου??
φοβασαι μη γινει δυναμικο μπασιμο κουγια??
τι θα πει "που να τα βρει τα λεφτα ο κουγιας??"
γιατι? ο καρυ που τα βρηκε??
απ την τσεπη τους θα τα βαλουνε?? 🤔 😛:D
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
γιατι μογκρη μου??
φοβασαι μη γινει δυναμικο μπασιμο κουγια??
τι θα πει "που να τα βρει τα λεφτα ο κουγιας??"
γιατι? ο καρυ που τα βρηκε??
απ την τσεπη τους θα τα βαλουνε?? 🤔 😛:D
δεν με ενδιαφερει που τα βρηκε τα λεφτα ο καρυ. αν εχει κανει τον χοντρο το @$@4νακι του μαγκια του (μιας και πες οτι τα λεφτα τα δινει ο χοντρος εχει βαλει περισσοτερα στον αρη παρα στον γαυρο).

απλα βαρεθηκα ηδη αναναιωνει δεν αναναιωνει ερχεται δεν ερχεται. δεν εγραφαν τπτ αλλο.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
περα απ την πλακα, ενδιαφερουσα η αναγνωση οτι ο καρυ εχει κανει τον χοντρο αυτο που λες (ο χρηστης μπιλακος90 διαφωνει στην τοποθεσια σεφ). καποιος αλλος θα ελεγε οτι στον αγωνιστικο χωρο, οπου κερδιζονται και χανονται οι βαθμοι, το αντιθετο μαλλον συμβαινει εδω και 3-4 χρονια. και με τροπο που δινει εμφαση στην λεξη (αγωνιστικα παντα) που χρησιμοποιησες (δεν κρινω, ολες οι λεξεις καλες ειναι).
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
προσωπικα θα ενιωθα μαλακας να δινω μυρια στον μαλακα τον καρυπιδη για 6 βαθμους. την λεξη δεν την ειπα περι αγωνιστικου. αλλα οταν τρως αβερτα λεφτα απο αλλον χαλαλι και οι 6 βαθμοι. εσυ γλεντας μπουζουκια κανεις ταξιδακια στην κινα για εμπορικες συμφωνιες, φερνεις και κανα παιχτακι το παιζεις προεδρας. ποιος βγαινει κερδισμενος απο την υποθεση αυτη στο τελος? ο καρυπιδης.

δεν αντιλεγω οτι καποιοι αλλοι το βλεπουν απο την αγωνιστικη σκοπια απλα δεν θεωρω καλο και θεαματικο το ελληνικο πρωταθλημα ωστε να με ενδιαφερει (οσες φορες εκατσα με φιλους να δω ηθελα να βαλω χλωρινη στα ματια μου)
και φτανω σε σημειο να μου λειπει η αλητικη εποχη που επεφτε ξυλο αβερτα εκει παοκ-αρης και δεν συμμαζευεται. περισσοτερο θεαμα ειχε τοτε.
 
Last edited:

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,505
Συγχαρητήρια στη ΑΕΚ. Σήμερα επαλήθεψε αυτό που πίστευα πως μετά από χρόνια έχει ξανά πολύ καλή ομάδα, με μεγάλο βάθος στο πάγκο (κάτι που ο ΠΑΟΚ δεν έχει και το πλήρωσε χθες. Και καλά να πάθει που έδιωξε τον Ακπομ....). Μην ξαφνιαστείτε αν πάρει και το πρωτάθλημα. Αλλη ευχάριστη έκπληξη είναι ο Βόλος. Χαλαρά 3ος με το ρόστερ που έχει μαζέψει. Κρίμα που ο Αρης έδιωξε το Γερμανό, μεγάλο λάθος και ας αποκλείστηκε από το χωριό η ομάδα. Επαιζε μπαλάρα πέρυσι η ομάδα χαιρόσουν να τη βλέπεις. Μακάρι να διώξουμε το ταγάρι που έχουμε στον Παναθηναικό και να το πάρουμε στη θέση του γιατί αλλιώς μας βλέπω για Β Εθνική, απίστευτη κατάντια αυτό που έχει γίνει φέτος.... Οσο για τον Ολυμπιακό μου φαίνεται απίθανο να αποφύγει τη 4η θέση. Εξαιρετικά δύσκολη κλήρωση. Οι πρώτες δύο θέσεις ειδικά δεν πλησιάζονται από Σίτυ και Πόρτο και η Μαρσέιγ επίσης έχει τρομερή ομάδα φέτος. Εκτός και αν κάνει τίποτα μεταγραφές που θα αλλάξουν τα δεδομένα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
καλα τα λες μογκρη, ωστοσο αν δεις τη μεγαλη εικονα, μαζευονται ποντακια αρκετα.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ, αλλά λεω με δικη μου αυθαιρετη προπαιδεια, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 x 6 = 18.

και μετα οσα κι αν εχει δωσει στον αρη, λεμε τωρα, τσιμπαει τα 32, ειδες προχτες..
αρα θα ελεγα οτι τον συμφερει αρκετα.. :unsure:


εντιτ: τωρα μαλλον θα φαω πατσαβουρια στη μουρη, αλλά για οσο διαστημα εχει αντοχες η ομαδα, 45 , βαρια 60 λεπτα, εμενα μ αρεσει αυτο που εχει στο μυαλο του ο πογιατος. βεβαια εχει κολλημα με το συστημα του και δε βαζει τον παιχταρά καρλιτος εκει που πρεπει. κι επισης εχει παρει κατι ψιλο ακυρους ισπανους και μου βαζει αριστερο μπακ τον πουγγουρα προχτες αντι τον πιτσιρικά τον ζαγαριτη που μου φαινεται παιχτούρα.
τωρα να τον εχουμε βγαλει μυρωδια τον πρωην κοουτς της κ19 στη ρεαλ, που εχουνε επενδυσει δεκαδες εκατομμυρια εκει περα στην ομαδα αυτη, δεν το νομιζω οτι παιζει.

αφου ετσι κι αλλιως δεν παμε για τιποτα φετος, μονο 5η θεση ευρωπαικη ξερω γω, ας του δωσουμε λιγο χρονο και τον αλλαζουμε βρε αδερφε τα χριστουγεννα. λυσα κακιά πια, να μην κανει παρελαση....
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Οι παίκτες μας δεν είναι κακοί - απεναντίας. Αλλά ναι ο κόουτς προσπαθεί με το ζόρι να προωθήσει συγκεκριμένους παίκτες σε λάθος θέσεις, ενώ τα έχει κάνει μαντάρα με τις αλλαγές (προψές με τη Λάρισα έβαλε τον Χατζηγιοβάνη στο ματς... στο 88, δηλαδή ΟΚ).

Λέγεται πως σκέφτεται να το γυρίσει σε 4-4-2 για το ματς μεθαύριο. Καλά που το κατάλαβε μετά από 3 μήνες και πόσα φιλικά προετοιμασίας πως το 4-3-3 δεν τραβούσε.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
@Chosen Undead ο πογιατος δεν έχει δουλέψει πουθενά. Επειδή έβαζε σε σειρά τα παιδιά της Ρεάλ, δεν σημαίνει ότι μπορεί να προπονήσει ομάδα σαν αυτή του Παναθηναϊκού. Ο τύπος φαίνεται ότι δεν έχει ιδέα τι κάνει.
Την ζημιά βέβαια την έκανε ο Ρόκα, ο οποίος όπως φαίνεται έχει στήσει κάποια μπίζνα με την Ισπανία και έφερε τόσα ονόματα από εκεί.

Γιάννη Αλαφούζε είμαι διαθέσιμος. Έχω προϋπηρεσία στο μάνατζερ και μπορώ σε τρία χρόνια να σε βγάλω στους ομίλους του Τσάμπιονς λιγκ

Σχετικά με το σύστημα. Ο πογιατος παίζει σταθερα 4-3-3. Μάλλον το πρώτο ματς που κέρδισε ήταν με αυτό και από τότε δεν το ξαναπειραξε. Και ενώ παίζει με ένα άκρως επιθετικό σχήμα, η ομάδα επιθετικά είναι ανύπαρκτη
 
Top Bottom