What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Lord of The Rings Online

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Εγώ μπήκα στην Μόρια, ναι ξέρω ότι έχω μείνει πίσω, αλλά έπαιζα περιστασιακά και χωρις να έχω πληρώσει τίποτα.
Μακάρι με την σειρά του Άμαζον να πάρει τα πάνω του και να γεμίσει κόσμο!
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Κάπου εκεί μέσα τριγυρνάω και εγώ εδώ και κάτι χρόνια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Αναρωτιέμαι αν θα το ξαναπιάσω ποτέ. Σε κάποια φάση το είχα πάρει κάπως σοβαρά και προχώραγα νερό, μετά με έπιασε μια μανία να κάνω deeds για να μαζεύω points για το store και να ξεκλειδώνω περιεχόμενο σιγά σιγά, μετά το έριξα στις βόλτες, μετά το παράτησα.

Δεν έχω δώσει φράγκο και προσπαθούσα να ανοίξω ότι περισσότερο μπορώ με το free αλλά είχαν μια προσφορά για τζάμπα premium για 1 μήνα (έβαζες κάρτα και δεν χρέωναν, αλλά αν την ξέχναγες χρέωνε μετά κανονικά).
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Αγόρασα και έβαλα στην αυλή του Kinship House μας ένα BEACON OF GONDOR. Και επίσημα η πιο νταβατζωμένη αυλή σε όλη τη γειτονιά.

pGmFgpk.jpg


2HITE8K.jpg


Κατά τα άλλα τρέχει στην Minas Tirith το Midsummer Festival, στα πλαίσια του οποίου εκκίνησαν ένα νέο Book του Epic Story το οποίο αφορά το γάμο του Aragorn. Τα πάντα είναι στολισμένα και οι γονδοριανοί χορεύουν στους δρόμους.



bYOa1J3.jpg


W96TEMA.jpg


SMnJe0j.jpg


KgQmOet.jpg


P30uWY8.jpg


Και η επιβεβλημένη αρκούδα στο γλέντι:

011AJk2.jpg
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Lake-Town:

Rg5C7Qn.jpg


BBWIMPT.jpg



Είχα στόχο να πάρω τα βουνά και να βγάλω και το Erebor μετά, αλλά οι σέρβερς έχουν πάθει ντουβρουτζά την τελευταία βδομάδα και τρώω lag spikes που δεν με αφήνουν να παίξω. Ίσως πρέπει να το ρίξω στο SWTOR μέχρι να το στρώσουν.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262
Βλέπω ότι το παιχνίδι στέκεται ακόμα πολύ καλά όσον αφορά τα γραφικά. Φαίνεται να έχει δυνατό art direction.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ναι σε αυτό τον τομέα κρατιέται καλά. έχει φυσικά κάποια σημεία που δείχνει την ηλικία του.
από εκεί και πέρα βάση mechanics κάνει μπαμ ότι έχει χρονια στην πλάτη του.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Ναι, εικαστικά παραμένει εξαιρετικό. Είχε βγει και ένα "HD Patch" που κατέβαζες δωρεάν μέσω Steam πριν 5-6 χρόνια, το οποίο εμπλούτησε ριζικά την οπτική απεικόνιση. Αλλά όντως οι μηχανισμοί του παραμένουν εποχής 2005, και αυτό δυστυχώς δεν γίνεται να αλλάξει.

Υπ'αυτήν την έννοια, είμαι περίεργος τι θα γίνει με το LOTR MMO που λέγεται πως ετοιμάζει η Άμαζον ως συνοδευτικό στη νέα LOTR σειρά. Θα τραβήξει κόσμο από το LOTRO, και άρα το γκεημ θα ερημώσει, ή θα απογοητεύσει τόσο πολύ για τον Α ή Β λόγο που θα ωθήσει κόσμο να τσεκάρει το LOTRO αντ'αυτού;
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
αν το team ήταν μέγεθος blizzard άνετα άλλαζαν και οι μηχανισμοί. αλλά ναι προφανώς δεν είναι.
για το νέο lotr mmo κρατάω πολύ μικρο καλάθι. το πιο πιθανό να απογοητεύσει.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Έχει ακόμα κόσμο το παιχνίδι ή είναι πλέον σαν single player;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Οι περισσότεροι VIP παίκτες (συνδρομητές δηλαδή) έχουν πάει να παίξουν στους Legendary Servers, όπου διατίθεται μια παλιομοδίτικη έκδοση του παιχνιδιού στο στυλ του Classic WoW. Οι δύο τέτοιοι servers, συνεπώς, έχουν πολύ κόσμο.

Από εκεί και πέρα, μέτρια προς κκκκαααααλά τα πράγματα στους υπόλοιπους σέρβερς. Οι Endgame/High-End περιοχές πάντα θα έχουν κόσμο που περιφέρεται και κάνει τα dailies του, ενώ και στα άλλα διάφορα κεντρικά hubs θα δεις μαζεμένα 20-30 άτομα ανάλογα με την τοποθεσία.

Γενικά δεν το λες και νέκρα, αλλά ούτε και υπερπληθυσμό.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
ρε γμτ παρόλο που μου αρέσει σαν παιχνίδι και έχω γράψει αρκετές ώρες, ποτέ δεν κατάφερε να με κερδίσει όπως πχ έκανε το wow.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Η αμαζον ετοιμάζει και το new world, θα έχει και θα συντηρεί 2 mmo?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Καλή φάση, τι να κάνει άραγε αυτός ο Karabelorn
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Καλή φάση, τι να κάνει άραγε αυτός ο Karabelorn
Προφανώς τον έχουν πετάξει στο δρόμο επειδή δεν πλήρωνε το νοίκι του για το σπίτι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Προφανώς τον έχουν πετάξει στο δρόμο επειδή δεν πλήρωνε το νοίκι του για το σπίτι.
πόσιμπολ, αν και έκανα μεγάλα upfront payments :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Καλή φάση. Τώρα που πήραμε τα παλιά, ας αγοράσουμε κι αυτό.
Παίζει να είναι το μοναδικό ουσιαστικό MMO από το συναφι τους εκ όσων έχω δοκιμάσει.
Άντε και το Eve, αλλά ήθελε τόσον χρόνο που πλέον δεν υπάρχει ούτε μέσα σε 5μερο ρεπό
 
Top Bottom