What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

GOG (Good Old Games)

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Ποια διαφήμιση, βασικά και να ήθελες, δεν μπορούσες να βρεις να αγοράσεις το Drakensand: The River of Time σχεδόν πουθενά εκτός Γερμανίας όταν κυκλοφόρησε. Το λέω σίγουρα γιατί είχα φάει τον κόσμο να το βρω. Συνέπεσε η κυκλοφορία με τα οικονομικά προβλήματα της Radon Labs που τελικά οδήγησαν και σε χρεωκοπία. Τελικά βγάλανε και το expansion με τα χίλια ζόρια και κλείσανε πόρτες. Μόνο η ψηφιακή διανομή έσωσε την κατάσταση από άποψη διαθεσιμότητας, και αυτό χρόνια μετά την κυκλοφορία.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
γκου, νομιζω το χουμε ξανασυζητησει, ισως και προ κουνενας, την εποχη των παγετωνων, οτι το phileasson's secret, το addon του ριβερ οφ ταιμ, παιζει και να το κυκλοφορησαν σε 6 αντιτυπα π.χ. ή και λιγοτερα.
οπότε χωρις καμια αιδω ο ξετσιπωτος το εκλεψα απ τον θειο του σρε. κι εκει ακομα να φανταστεις, ηταν πανσπανιο να το βρεις. τετοιο αυτοκαταστροφικο launch ειχα να δω απ το Night of the raven, λεμε.
πωπωωωω, νιωθω (και ειμαι) γεροντας, οποτε σταματω την κουβεντα. :coffee::LOL:
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Ποια διαφήμιση, βασικά και να ήθελες, δεν μπορούσες να βρεις να αγοράσεις το Drakensand: The River of Time σχεδόν πουθενά εκτός Γερμανίας όταν κυκλοφόρησε. Το λέω σίγουρα γιατί είχα φάει τον κόσμο να το βρω. Συνέπεσε η κυκλοφορία με τα οικονομικά προβλήματα της Radon Labs που τελικά οδήγησαν και σε χρεωκοπία. Τελικά βγάλανε και το expansion με τα χίλια ζόρια και κλείσανε πόρτες. Μόνο η ψηφιακή διανομή έσωσε την κατάσταση από άποψη διαθεσιμότητας, και αυτό χρόνια μετά την κυκλοφορία.

Είχα καταφέρει και είχα αγοράσει την συλλεκτική από Γερμανία!! Πάντως η Radon Labs έβγαζε κάτι πολύ καλά παιχνιδάκια. Οπως π.χ. το Project Nomads!!!
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
δεν μπορούσες να βρεις να αγοράσεις το Drakensand: The River of Time σχεδόν πουθενά εκτός Γερμανίας όταν κυκλοφόρησε
Ισχύει, τουλάχιστον για Ελλάδα. Είχα περάσει Παπασωτηρίου και Πλαίσιο αλλά δεν το βρήκα Τελικά το πήρα από αγγλικό amazon το '11 για περίπου 16 ευρώ (ναι μόλις τσέκαρα το ιστορικό, αστεία τιμή για αυτά που πρόσφερε το παιχνίδι). Πιο μετά έβγαλαν ένα πακέτο που είχε και τα 3 παιχνίδια της σειράς, το Phileasson κι αν ήταν σπάνιο...
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Βρε παιδια εσεις που αγοραζετε απο GoG. Μπορεις να πληρωσεις με prepayed card? Γραφουν οτι δεχονται paysafe, αλλα δεν ειδα την επιλογη στην φορμα πληρομης
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Ποια διαφήμιση, βασικά και να ήθελες, δεν μπορούσες να βρεις να αγοράσεις το Drakensand: The River of Time σχεδόν πουθενά εκτός Γερμανίας όταν κυκλοφόρησε. Το λέω σίγουρα γιατί είχα φάει τον κόσμο να το βρω. Συνέπεσε η κυκλοφορία με τα οικονομικά προβλήματα της Radon Labs που τελικά οδήγησαν και σε χρεωκοπία. Τελικά βγάλανε και το expansion με τα χίλια ζόρια και κλείσανε πόρτες. Μόνο η ψηφιακή διανομή έσωσε την κατάσταση από άποψη διαθεσιμότητας, και αυτό χρόνια μετά την κυκλοφορία.
Αυτο που εχω εγω ειναι DVD που περιλαμβανει και τα τρια παιχνιδια, αγορασμενο το 2013 απο Redline στα 23,50Ε
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Εγώ επειδή ήμουν ένα πτωχό και σε καμία περίπτωση τίμιο πιτσιρίκι, το είχα βρει από τον θείο του Σρε. Είχα κάνει συμφωνία μετά του Μαλαχτη να έρθει κι από δω να τον κεράσω ένα υποβρύχιο και να μου φέρει κάνα παιχνιδάκι.

Γενικά θυμάμαι ότι ο Τσουρι παρουσίαζε κάτι τίτλους που δεν μπορούσαμε να τους βρούμε εύκολα εμείς οι χωριάτες. Ή αυτός ήταν ψαγμενος ή εμείς ανίδεοι
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Βρε παιδια εσεις που αγοραζετε απο GoG. Μπορεις να πληρωσεις με prepayed card? Γραφουν οτι δεχονται paysafe, αλλα δεν ειδα την επιλογη στην φορμα πληρομης
σε κάποια φάση δεν δούλευε για Ελλάδα, νομίζω, τότε με τα capital controls? Μην δεν το έχουν ξεμπλοκάρει ακόμα; Είμαι στο λαπτοπ με παλιό browser και δεν με πάει τσεκάουτ τώρα να δω, θα πάω μετά στο gaming rig να ψωνίσω και θα τσεκάρω.

Δεν θυμάμαι αν είχα ψωνίσει ποτέ με paysafe*, από ένα σημείο και μετά είχα την debit card και δεν ασχολήθηκα ξανά.

*στο gog
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
σε κάποια φάση δεν δούλευε για Ελλάδα, νομίζω, τότε με τα capital controls? Μην δεν το έχουν ξεμπλοκάρει ακόμα; Είμαι στο λαπτοπ με παλιό browser και δεν με πάει τσεκάουτ τώρα να δω, θα πάω μετά στο gaming rig να ψωνίσω και θα τσεκάρω.

Δεν θυμάμαι αν είχα ψωνίσει ποτέ με paysafe*, από ένα σημείο και μετά είχα την debit card και δεν ασχολήθηκα ξανά.

*στο gog
Ευχαριστω για τον κοπο σου. Απλα με βολευει η safe, παω στο περιπτερο διπλα, περνω αυτη που θελω περναω στο μαγαζυ τον κωδικο, τελος.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Δεν έχει επιλογή να πληρώσεις με paysafe.
Visa, Webmoney, Skrill, Mybank και Paypal είναι οι επιλογές.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Δεν έχει επιλογή να πληρώσεις με paysafe.
Visa, Webmoney, Skrill, Mybank και Paypal είναι οι επιλογές.
Κριμα, και μου ειχε κατι μουρλια προσφορες, σαν νεο μελος. ΟΚ, μαλον πρεπει να με αναβαθμισω. Ευχαριστω και παλι. Το steam την δεχεται παντως
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ερχεται και google pay-apple pay προσεχως :p αν δεν εχει περαστει ηδη.
βεβαια σαν την ευκολια της χρεωστικής δεν εχει. απλα βγαζεις το πορτοφολι :p ποιος παει μεχρι το περιπτερο
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Κριμα, και μου ειχε κατι μουρλια προσφορες, σαν νεο μελος. ΟΚ, μαλον πρεπει να με αναβαθμισω. Ευχαριστω και παλι. Το steam την δεχεται παντως
Ο καλύτερος τρόπος πλέον ειναι μεσω paypal. Και γενικά οπου σου δίνεται η δυνατότητα για paypal να την προτιμάς.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
ερχεται και google pay-apple pay προσεχως :p αν δεν εχει περαστει ηδη.
βεβαια σαν την ευκολια της χρεωστικής δεν εχει. απλα βγαζεις το πορτοφολι :p ποιος παει μεχρι το περιπτερο
Eγω φιλε μου ενα λογαριασμο εχω σε τραπεζα και φροντιζω να μην εχει ποτε πανω απο 20-30Ε. Τα οποια χρηματα μου θελω να τα κανω οτι γουσταρω κι οποτε γουσταρω. Η safe ειναι ευκολια, για μενα και ασφαλεια. Τωρα αν το καθε GoG δεν την υποστηριζει, δικαιομα του ειναι, οπως και δικο μου να κοιταξω αλλου
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
πιστεύω τα + του gog είναι πολλά περισσότερα από τα αρνητικά του να αλλάξεις συνήθειες και αντί να πεταχτείς στο περίπτερο, να πας σε ΑΤΜ με online κατάθεση (δηλαδή επιτόπου χωρίς φάκελο) και να βάλεις το ποσό που θες να ξοδέψεις.
 
Top Bottom