What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Games σε δισκάκια

pitsinius

Umber Hulk
Joined
Dec 12, 2012
Messages
792
Καλημέρα!

Ειχα κατεβει Ελλαδα λοιπον και πηρα τα serial keys από σχεδον ολα τα αγορασμενα retail παιχνιδια μου. Παω να τα κανω activate στο steam, δεν πιανει κανενα περαν του Dawn of War II. Τι θα μπορουσα να κανω? Προφανως δε θελω να κατεβασω το λαπτοπ Ελλαδα και να τα εγκαταστησω απ'τα δισκακια - περα απ'τον κοπο, θα ειμαι υποχρεωμενος να μην τα απεγκαταστήσω ποτέ, κατι που ειναι αδύνατον, εστω και μονο λογω δυνητικου μελλοντικου format.

Any ideas? :)
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Είσαι σίγουρος ότι όλα αυτά τα παιχνίδια είναι για steam; To Dawn 2 είμαι σίγουρος, αλλά όλα τα υπόλοιπα μήπως απλώς είναι το serial για να κάνεις εγκατάσταση το παιχνίδι και όχι για να το βάλεις steam ;
 

pitsinius

Umber Hulk
Joined
Dec 12, 2012
Messages
792
Είσαι σίγουρος ότι όλα αυτά τα παιχνίδια είναι για steam; To Dawn 2 είμαι σίγουρος, αλλά όλα τα υπόλοιπα μήπως απλώς είναι το serial για να κάνεις εγκατάσταση το παιχνίδι και όχι για να το βάλεις steam ;
Ναι ακριβως αυτο εννοω. Αλλα ειχα ακουσει οτι γινεται με πολλα games - να βαλεις δηλαδη το serial key και να σου βαλει το παιχνιδι στο library.

Απ'ότι καταλαβαινω δε γινεται. Πώς αλλιώς θα μπορούσα να τα πάρω? Θεωρουσα δεδομενο οτι πλεον ολα τα retail παιχνιδια (ακομα και τα παλια) θα μπορουσαν να γινουν redeem σε online καταστημα. Καποια εξ αυτων μπορει οντως να μην υπαρχουν στο steam αλλα στο origin πχ. Αλλα ουτε κει μπορεσα.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Redeemable στο Steam είναι μόνο συγκεκριμένες μορφές κωδικών. Τα τυπικά 5x4-digits δε συγκαταλέγονται σε αυτά. Τα ΕΑ published μπορείς να τα κάνεις redeem στο Origin πάντως.
 

pitsinius

Umber Hulk
Joined
Dec 12, 2012
Messages
792
Redeemable στο Steam είναι μόνο συγκεκριμένες μορφές κωδικών. Τα τυπικά 5x4-digits δε συγκαταλέγονται σε αυτά. Τα ΕΑ published μπορείς να τα κάνεις redeem στο Origin πάντως.
Προσπάθησα να κανω το Lord of the Rings - Return of the King και δε το δεχοταν :(
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Ε ειναι πολλα δε μπορω να τα κουβαλαω :)

Καποια games ειναι 2-4 δισκακια.

Φορητό σκληρό, και μετατροπή σε .iso αρχεία την επόμενη φορά. Σε όσα έχουν κλείδωμα θα αναγκαστείς να βρείς το crack, αλλά από την άλλη, τα Windows 10 δεν δέχονται τα παλιά disk based DRM, οπότε έτσι και αλλιώς θα το χρειαστείς.
 

pitsinius

Umber Hulk
Joined
Dec 12, 2012
Messages
792
Δες κι από GoG μεριά. GOG.com
Δοκιμασα παλι το ιδιο παιχνιδι, δε το βρηκε.

Γινεται καπως να περαστουν τα παιχνιδια σε φορητο σκληρο? Δηλαδη να μεινουν εκει σαν executables και να μπορεις να συνδεεις το φορητο σκληρο με οποιοδηποτε PC και να κανεις εγκατασταση τα παιχνιδια?
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,222
Γίνεται, αλλά όχι από τα δισκάκια :). Μπορεί κάποιος θείος να έχει την λύση. Αλλά για να μην το περιπλέξουμε μπορείς να πάρεις μια θήκη που χωράνε 100 δισκάκια π.χ. και να τα πάρεις μαζί σου χωρίς τα κουτιά τους.. (έχω χάσει άπειρα δισκάκια έτσι) ¯\_(ツ)_/¯
 

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408
Και γω σε φάση iso & cracks ή από γενειοφόρους συντρόφους (οι άτιμοι έχουν κάποιες πολύ καλές εκδόσεις για backups) έχω τα περισσότερα παλιά μου games σε έναν εξωτερικό σκληρό.
 

pitsinius

Umber Hulk
Joined
Dec 12, 2012
Messages
792
Και γω σε φάση iso & cracks ή από γενειοφόρους συντρόφους (οι άτιμοι έχουν κάποιες πολύ καλές εκδόσεις για backups) έχω τα περισσότερα παλιά μου games σε έναν εξωτερικό σκληρό.
Και πως μπορω τα βαλω λοιπον σε εξωτερικο σκληρο? :)
 
Top Bottom