What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Cyberpunk 2077

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,022
8m x 60$ = 640m. Σίγουρα θα περάσει τα 1 δις.
Πολύ ευχάριστο που ακόμα φθάνουν τέτοια ποσά καθαρά single player παιχνίδια, γιατί όπως πάει, μόνο mobile μαλακίες θα βγαίνουν με τα δις που βγάζουν.

Όταν περάσουν το 1 δις, θα πρέπει να αρχίσουν να μοιράζουν το παιχνίδι δωρεάν!
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Πόσα να κόστισε συνολικά άραγε ένα τέτοιο παιχνίδι;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,720
Είναι και το development cost, είναι και το μάρκετινγκ, είναι και η 8ετία που τους πήρε... Δεν πρέπει να κόστισε και λίγο. Αλλά θα ρεφάρουν προφανώς.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,865
Πόσα να κόστισε συνολικά άραγε ένα τέτοιο παιχνίδι;
Σίγουρα τριψήφιο σε εκατομμύρια. Το GTA V κόστισε πάνω από 250m. Το cyberpunk πιστεύω το ξεπέρασε αυτό λόγο πιο πολύπλοκου project.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,354
Εγώ θα έλεγα λιγότερο από το GTA. Μιας και θα έχει μικρότερα εργατικά κόστη η CD λόγω γεωγραφίας.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Πραγματικά κι εγώ το μάρκετινγκ σκέφτομαι ότι πρεπει να τους κόστισε πάρα πολύ. Η ιστορία με τον Κιάνου ας πούμε (όχι μόνο το ingame αλλά και όλο το promotion) πρέπει να είναι αλμυρούτσικη. Και μετά όλα τα άλλα events που είχαν συνεχώς και αυξανόντουσαν με κάθε καθυστέρηση.

Όχι ότι δεν θα ρεφάρουν φυσικά.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,962
Πάντως έχουν κάνει κι ένα σκασμό συμφωνίες για merch, από Cyberpunk Xbox controller μέχρι αναψυκτικά. Αναρωτιέμαι αν πλήρωσαν ή πληρώθηκαν γι'αυτά :unsure:
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,022
Είναι και το development cost, είναι και το μάρκετινγκ, είναι και η 8ετία που τους πήρε... Δεν πρέπει να κόστισε και λίγο. Αλλά θα ρεφάρουν προφανώς.

Ε ΟΚ, ας το κάνουμε τότε δωρεάν μετά το 1,5 δις, πώς κάνετε έτσι πια;
 
Last edited:

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,865
Πάντως έχουν κάνει κι ένα σκασμό συμφωνίες για merch, από Cyberpunk Xbox controller μέχρι αναψυκτικά. Αναρωτιέμαι αν πλήρωσαν ή πληρώθηκαν γι'αυτά :unsure:
Νομίζω ότι πληρώνεσαι για το merchandise που φέρει το όνομα σου και όχι το αντίθετο.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,022
Νομίζω ότι πληρώνεσαι για το merchandise που φέρει το όνομα σου και όχι το αντίθετο.

Εγώ λέω να κάνουμε έναν έρανο για παν ενδεχόμενο. Κρίμα να μείνουν στο δρόμο τα παιδιά...

(Εντάξει, με πείσατε, ας το δώσουν δωρεάν μετά τα 2 δις.)
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,962
Νομίζω ότι πληρώνεσαι για το merchandise που φέρει το όνομα σου και όχι το αντίθετο.

Έτσι είναι, απλά αυτά τα cross-promotion σκηνικά αναρωτιέμαι ποιον ευνοούν περισσότερο τελικά και ποιός από τους δύο τα προτείνει (=πληρώνει). Πάντως μπράβο στο μάρκετινγκ της CDPR (τυχαίο που έχει το PR στο όνομα; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ) που χωρίς να έχει καν βγάλει το παιχνίδι, έκλεισε συμφωνίες με εταιρείες τεράστιας απήχησης για να "χρωματίσουν" τα προϊόντας τους ανάλογα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,022
Δεν χρειάζεται να κρυβόμαστε μεταξύ μας, όλοι vagina διαλέξαμε και το ξέρουμε.

Σίγουρα βολεύει όταν τρέχεις (χωρίς ψηλοτάκουνα)...
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,327
Μια έμπνευση της στιγμής, συμπληρώστε ελεύθερα:

Κακομοίρα GPU, τι σου έμελε να πάθεις
καινούργια σε πήρα, και πάλι δεν εφτάνεις.
Στο Cyberpunk έβαλα, τα settings όλα ψηλά
μα τα frames επέσανε, πολύ στα χαμηλά
 
Top Bottom