What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
εδώ αλλάζει. Δεν έχω πιάσει ποτέ αυτόν αλλά φωνάζει πoιοτητα
με το αζημίωτο παντα. ειναι ποιοτικο αλλα πανακριβο.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Στηρίζω Νίτρο. Δείτε το πριν το κατεβάσω.

(έκανα και το megusta -> agree για να αποδώσω τα του Καίσαρος τω Καίσαρι)
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,150
πάντως εγώ έκλεισα για 10 lockdown

GRbYOxX.jpeg
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,150
τώρα πρώτες εντυπώσεις του ps5 είναι ότι όντος αυτή η κονσόλα έχει απίστευτα όμορφα γραφικά. Δλδ έβαλα το ghost of tsushima και εντυπωσιάστηκα από τα πανέμορφα γραφικά του αν και είναι προηγούμενης γενιάς game.
Mου αρέσει πολύ και ο controller του που είναι πολύ πάνω από τον αντίστοιχο της microsoft καθώς εδώ έχουμε νεα χαρακτηριστικά όπως οθόνηες αφής, σκανδάλες που αλλάζουν ανάλογα το game. επαναφορτιζόμενο γενικά πολύ ποιότητα.
Tώρα για τον θόρυβο που λένε εγώ έπεσα στην έκδοση που δεν έχει θόρυβο αν και το fan του βγάζει έναν θόρυβο αλλά δεν τoν ακούς καν σε heavy load αν παίζεις καθώς τον καλύπτει ο ήχος από το game.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,330
πάντως εγώ έκλεισα για 10 lockdown

GRbYOxX.jpeg

Πλουραλιστικές οι απόψεις σου, από ότι βλέπω!!!

Δλδ έβαλα το ghost of tsushima και εντυπωσιάστηκα από τα πανέμορφα γραφικά του αν και είναι προηγούμενης γενιάς game.

Του έχουν κάνει update στα γραφικά, λόγω Ps5 ή ανέβηκε η ανάλυση σε 4Κ? (Γιατί σκέφτομαι να μεταφέρω για λίγο το PS4 Pro στo monitor (Samsung Odyssey 7) από τηνμεγάλη τηλεόραση)!!
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,150
να σου πω δεν ξέρω γιατί δεν έχω μέτρο σύγκρισης δεν γνωρίζω πως έτρεχε στο ps4
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179
(Γιατί σκέφτομαι να μεταφέρω για λίγο το PS4 Pro στo monitor (Samsung Odyssey 7) από τηνμεγάλη τηλεόραση)!!
Μην το κάνεις. Με τα γραφικά του ps4 pro θα θες μετά να ξεριζώσεις τα μάτια σου. Κρίμα είναι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
βασικά δεν είναι γενικά καλύτερο να έχεις μια TV για gaming ακόμα και στο PC? Θέλω να πω έχω δει απίστευτα θαύματα με τους upscaler που έχουν τα χαζοκούτια.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
βασικά δεν είναι γενικά καλύτερο να έχεις μια TV για gaming ακόμα και στο PC? Θέλω να πω έχω δει απίστευτα θαύματα με τους upscaler που έχουν τα χαζοκούτια.

Εγώ έχω στερεωμένη μια τηλεόραση πάνω ακριβώς από το PC και παίζω όλα τα games εκεί. Είναι 40 ιντσών 1080p, αν καθίσω κοντά (π.χ. στην καρέκλα μπροστά από το PC με την τηλεόραση από πάνω) βλέπω τα pixels λόγω του χαμηλού DPI. Από πιο μακριά όμως, π.χ. στα 2,5 μέτρα που κάθομαι συνήθως, δεν έχω ιδιαίτερα παράπονα από θέμα ευκρίνειας. Θα ήθελα η τηλεόραση να είχε μεγαλύτερη ανάλυση αλλά θα χρειαζόμουν και την αντίστοιχη (ακριβή) κάρτα, οπότε μια χαρά είναι.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Δεν σε ενοχλεί το input lag?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Εγώ έχω στερεωμένη μια τηλεόραση πάνω ακριβώς από το PC και παίζω όλα τα games εκεί. Είναι 40 ιντσών 1080p, αν καθίσω κοντά (π.χ. στην καρέκλα μπροστά από το PC με την τηλεόραση από πάνω) βλέπω τα pixels λόγω του χαμηλού DPI. Από πιο μακριά όμως, π.χ. στα 2,5 μέτρα που κάθομαι συνήθως, δεν έχω ιδιαίτερα παράπονα από θέμα ευκρίνειας. Θα ήθελα η τηλεόραση να είχε μεγαλύτερη ανάλυση αλλά θα χρειαζόμουν και την αντίστοιχη (ακριβή) κάρτα, οπότε μια χαρά είναι.
μα για αυτό το λέω, έχω δει τέτοια θαύματα σε Upscale από 1080p σε 4K που δεν νομίζω να χρειάζεσαι κάρτα για 4Κ!
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,330
μα για αυτό το λέω, έχω δει τέτοια θαύματα σε Upscale από 1080p σε 4K που δεν νομίζω να χρειάζεσαι κάρτα για 4Κ!

Ισχύει!! Απλά την τηλεόραση στην ουσία, την μοιράζεσαι με άλλους!! To monitor όχι.

giphy.gif



Εγώ έχω στερεωμένη μια τηλεόραση πάνω ακριβώς από το PC και παίζω όλα τα games εκεί. Είναι 40 ιντσών 1080p, αν καθίσω κοντά (π.χ. στην καρέκλα μπροστά από το PC με την τηλεόραση από πάνω) βλέπω τα pixels λόγω του χαμηλού DPI. Από πιο μακριά όμως, π.χ. στα 2,5 μέτρα που κάθομαι συνήθως, δεν έχω ιδιαίτερα παράπονα από θέμα ευκρίνειας. Θα ήθελα η τηλεόραση να είχε μεγαλύτερη ανάλυση αλλά θα χρειαζόμουν και την αντίστοιχη (ακριβή) κάρτα, οπότε μια χαρά είναι.

27"" με 1080p ή 32" με 1440p, δεν χρειάζεσαι να ξοδευτείς για κάρτα και γλιτώνεις το screen door effect της τηλεόρασης!!
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,150
Φοβερό game το Ghost of Tsushima. Aπίστευτα γραφικά και immersion φοβερή μουσική και το gameplay του είναι πολύ καλό.
game σαν αυτό είναι ακριβώς ο λόγος που πήρα PS5 και όχι το μεγάλο xbox.
Tίτλοι που δεν θέλεις να χάσεις με τίποτα να τους δεις.
Τα game του xbox έτσι και αλλιώς τα παίζω στο pc και τα λιγότερα απαιτητικά έχω το serries s.
 
Top Bottom