What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Gaming on the go!

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
για όποιον γουστάρει mobilοπαιχνιδα το deus ex go είναι free στο play store.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Γκρινια.

Νομιζω οτι η κατασταση στον κοσμο του mobile gαming, ειναι κατι για το οποιο δεν εχω λογια. Δεν θα γκρινιαξω για το μικροσκοπικο x που ανοιγει το playstore και κανοντας "φυγε απο εδω playstore" να ανοιγει ο browser με υφος, εφαγες ιο.

Πρωτα οι δυο οψεις, της ιδιας οψης, του νομισματος.
pastor.jpg


wtf.jpg

Δεν ξερω εαν προσεξατε εναν παραξενο "συνδεσμο" μεταξυ των τιτλων του κεφαλαιου και των εικονων.

Το εψαξα αρκετα μεχρι να βρω ενα παιχνιδι που να κανει τα βλεφαρα μου να βαραινουν ωσαν στηθοδεσμος μεγεθους μπλαμπλα cup E.
Στην αρχη χρησιμοποιησα ενα random ονομα, γιατι το παιχνιδι επρεπε να περασει απο καποια τεστ νυστας.
Εδω φαινομαι στην πρωτη θεση γιατι ο κουνελος αμει και δερνει στα παντα.
mpou.jpg

Και στην συνεχεια, αφου το παιχνιδι καταφερε να λειτουργησει σαν χαπι υπνωτικο, αποφασισα να του δωσω ενα λελος κουνελος υφος.
bunny.jpg
Μου τοτε μου δωθηκε η εντυπωση οτι ειμαι πολυ κακοφημος στο ιντερνετ.
ups.jpg

Επειδη το ειχα περιεργεια για τους αλλους παιχταραδες

Θολωσα το επιμαχο σημειο για να μην γεμιζουμε με εμετους το παρκακι μας.
zigs.jpg

sad.jpg

Στην πορεια θα αναλυσω το παιχνιδι που με βαζει για υπνο. Ειναι ενα κλασσικο καπιταλιστικο παιχνιδι οπου η αναπτυξη ειναι ο στοχος αλλα και ο τροπος για να σου παρουν τα πραγματικα λεφτακια. Εγω παιζω σαν τον πολ ποτ, δεν υπαρχει αναπτυξη αλλα χωραφια με συγκεκριμενες καλλιεργειες.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Πόπο δεν έχω πει τίποτα από που παίζω σε αυτό το thread? Ντροπή. Εδω και 3 χρόνια το νο1 κάψιμο μου είναι το Marvel Strike Force MARVEL Strike Force - Squad RPG - Apps on Google Play
Τurn Based RPG με τους ήρωες της Marvel. Αυτό που το έχει κάνει να ξεχωρίσει είναι η ύπαρξη συμμαχιών των 24 ατόμων. Από τη πρώτη μέρα μέχρι σήμερα είμαι captain σε διάφορες ομάδες, για πολύ καιρό φουλ ελληνικές. Με τη πάροδο του χρόνου πολλοί τα παράτησαν δυστυχώς ή σπάσαμε σε άλλες συμμαχίες. Τώρα είμαι σε μια συμμαχία που είναι μέσα στις τοπ 400. Προσωπικά το αγαπημένο μου marvel game όλων των εποχών. Ξεπέρασε και το Marvel Avengers Alliance.
To άλλο παιχνίδι που παίζω εδώ και ένα χρόνο αλλά σε πιο χαλαρούς ρυθμούς είναι το The King of Fighters All Star. Πρόκειται για beat em up/fighting με τους χαρακτήρες από όλα τα παιχνίδια της σειράς. The King of Fighters ALLSTAR - Apps on Google Play
Επαιζα διάφορα άλλα για αρκετά χρόνια αλλά τα παράτησα όπως Marvel Future Fight MARVEL Future Fight - Apps on Google Play, DC Legends DC Legends: Fight Superheroes - Apps on Google Play, Yugioh Duel Links Yu-Gi-Oh! Duel Links - Apps on Google Play, Shadowverse Shadowverse CCG - Apps on Google Play
Τα δύο πρώτα τα παράτησα γιατί έγιναν τελειώς pay2win σε κάποια φάση και γω όντας φουλ f2p πάντα στα mobile games κάπου κουράστηκα. Στο yugioh έγινε μια βλακεία και έχασα το account μου. Εστειλα αρκετά email στην konami αδιαφόρησαν πλήρως να μου το επαναφέρουν. Χαλάστηκα πολύ από αυτό γιατί είχα ξεκλειδώσει όλους τους χαρακτήρες από τα διάφορα events και το γούσταρα πολύ το παιχνίδι γενικώς. Το Shadowverse πάλι το παρακαναν το θέμα με τα decks. Χαθηκε η μπάλα από μια στιγμή και έπειτα. Υπάρχουν και στο steam τα 2 card games btw για όποιον ενδιαφέρεται
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Σκεφτόμουν αν έχει νόημα να τσίμπαγα κανένα blutooth gamepad από αυτά που κοτσάρεις το κινητό επάνω για gaming on the go. Λογικά βάζοντας κανένα emulator.
Έχει κανένας σας κάτι τέτοιο; Αξίζει;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Σκεφτόμουν αν έχει νόημα να τσίμπαγα κανένα blutooth gamepad από αυτά που κοτσάρεις το κινητό επάνω για gaming on the go. Λογικά βάζοντας κανένα emulator.
Έχει κανένας σας κάτι τέτοιο; Αξίζει;

Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά το Razer Kishi έχει πάρει πολύ καλές κριτικές.

 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Έχει κανένας σας κάτι τέτοιο; Αξίζει;


8Bitdo gamepad συμβατό και με PC
Bracket για το gamepad

Το έχω ελάχιστα δοκιμασμένο (ως σύνολο), αφού το @#$@! το iPhone ούτε emulators παίρνει, ούτε ScummVM.

1.jpg

2.jpg

Αντίστοιχα βρίσκεις και για τα υπόλοιπα gamepad. Αν έχει το gamepad σου bluetooth, γίνεται άνετα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
ε ναι ρε με iphone δεν μπλέκεις, μου έδινε η αδερφή μου ένα σε τιμή χώμα και το αρνήθηκα γιατί δεν δουλεύει τίποτα... ειδικά το OTG που το χρειάζομαι.

ωραίο αλλά ακριβούλι :p
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Τζάμπα μου το δίνουν, για αυτό το παίρνω. Αλλά και για τζάμπα το καταριέμαι. Το gamepad πάντως είναι εγγύηση.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Εγώ πήρα βύσμα που ενώνεις του xbox 360 το χειριστήριο
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
και το κινητό που το στηρίζεις on the go?
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Παίζει να έχω την ακριβότερη λύση
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Στο township που ειναι το παιχνιδι που με βαζει για υπνο. Σε αντιθεση με τους αλλους παιχτες, εγω παιζω εναντια στους μηχανισμους του παιχνιδιου που σε βαζουν σε pay mode. Νοιωθω μεγαλος χακερ. Ειναι απο αυτα τα εκνευριστικα παιχνιδια οπου η διαγραφη του παιχνιδιου για να ξεκινησεις απο την αρχη, επειδη τωρα εχεις την γνωση, δεν ισχυει αφου ολα μενουν στον server της εταιριας.
Προτιμω τα παιχνιδια οπου ο αντιχειρας ειναι το καλυτερο χειριστηριο.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
και το κινητό που το στηρίζεις on the go?
Δεν παίρνεις το καλώδιο για on the go. Κάθεσαι καπου και ακουμπάς το κινητό. Εξάλλου το χειριστήριο έχει καλώδιο και αυτό που θα πας; Υπάρχουν και βάσεις και θηκες πάντως για να στέξει. Για wireless χειριστήρια υπάρχουν πολλές εφαρμογές στο Google Play. Σίγουρα υπάρχουν και αυτά τα χειριστήρια που είπες εσύ που το κινητό εφαρμόζει πάνω τους. Ντάξει όλο αυτό είναι αν θα ασχοληθείς με emulators mame, Ps1, ps2 κτλπ.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ο καθένας με τον πόνο του, αλλά μιας και αναφέρεστε σε χειριστήρια, ψάχνω χειριστήριο τύπου "pac-man" για να παίζω Pac-man σαν άνθρωπος. Με gamepad είναι άθλιο. Πιο καλά παίζω με το πληκτρολόγιο παρά με το gamepad. Ξέρει κανένας από την παρέα αν μπορώ να βρω τέτοιο χειριστήριο;
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Ο καθένας με τον πόνο του, αλλά μιας και αναφέρεστε σε χειριστήρια, ψάχνω χειριστήριο τύπου "pac-man" για να παίζω Pac-man σαν άνθρωπος. Με gamepad είναι άθλιο. Πιο καλά παίζω με το πληκτρολόγιο παρά με το gamepad. Ξέρει κανένας από την παρέα αν μπορώ να βρω τέτοιο χειριστήριο;
Είχα δει κάτι τέτοια arcade sticks από Κίνα, αλλά δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα για το αν αξίζουν.
Ίσως και με flight stick να κάνεις τη δουλειά σου και θα το έχεις και για άλλα games.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Έχω ένα flight stick της Logitech, το οποίο και δοκίμασα αλλά δεν... Είναι γκουμούτσα και δεν ενδείκνυται για τις γρήγορες κινήσεις που θέλει το Pac-man.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Δεν παίρνεις το καλώδιο για on the go. Κάθεσαι καπου και ακουμπάς το κινητό. Εξάλλου το χειριστήριο έχει καλώδιο και αυτό που θα πας; Υπάρχουν και βάσεις και θηκες πάντως για να στέξει. Για wireless χειριστήρια υπάρχουν πολλές εφαρμογές στο Google Play. Σίγουρα υπάρχουν και αυτά τα χειριστήρια που είπες εσύ που το κινητό εφαρμόζει πάνω τους. Ντάξει όλο αυτό είναι αν θα ασχοληθείς με emulators mame, Ps1, ps2 κτλπ.
ναι για τέτοια το θέλω και να κουβαλάει το κινητό σαν gameboy ένα πράμα.

Για τα μοχλάκια δύσκολο bot, πανάκριβα τα καλά. Jim τα κινέζικα για τι κόστος λέμε; 15€? αν είναι τόσο θα το ρίσκαρα :p (άσχετο με το κινητό, πάντα ήθελα arcade stick)
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Jim τα κινέζικα για τι κόστος λέμε; 15€? αν είναι τόσο θα το ρίσκαρα :p (άσχετο με το κινητό, πάντα ήθελα arcade stick)
Σίγουρα όχι κάτω από 50ρικο (δεν θυμάμαι ακριβώς τις τιμές, πάει καιρός).
 
Top Bottom