What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Manga-Anime

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
πες καποια παρομοια που εχεις δει και ισως κατι κανουμε.

Τα κλασσικά Yamato, Planetes, Cowboy Bebop!!

Macross και Knights of Cidonia, αν και mecha μου άρεσαν, γιατί συμπεριφέρονταν σαν διαστημόπλοια!!!

Neon Genesis Evangellion, ούτε που κατάλαβα τι στο δαίμονα έγινε!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Το Πλανήτες είναι κλασσικούρα; μωρέ μπράβο! "Do you copy? I copy!"

Επίσης βγήκε live action το Yamato και εμένα δε μου το είπε κανένας.. wtf.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Το Πλανήτες είναι κλασσικούρα; μωρέ μπράβο! "Do you copy? I copy!"
ε τωρα πια ειναι

@captain kal δεν σε βλεπω να αναφερεις στα κλασσικα το legend of the galactic heroes και με στεναχωρεις. αν απλα το ξεχασες καλως θα προσπαθησω να θυμηθω κανα και θα σου πω. αν απλα οντως δεν το ειδες ξεχνας οτι ειναι παλιο και ξεκινας το βλεπεις.
(που ειναι και ο captain harlock στα κλασσικα ωρε xD)
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
ε τωρα πια ειναι

@captain kal δεν σε βλεπω να αναφερεις στα κλασσικα το legend of the galactic heroes και με στεναχωρεις. αν απλα το ξεχασες καλως θα προσπαθησω να θυμηθω κανα και θα σου πω. αν απλα οντως δεν το ειδες ξεχνας οτι ειναι παλιο και ξεκινας το βλεπεις.
(που ειναι και ο captain harlock στα κλασσικα ωρε xD)
Θα συμφωνήσω απόλυτα για το legends of the galactic heroes. Είναι μια anime space opera και μέσα στα καλύτερα που έχω δει γενικά. Επίσης θα πρότεινα το Code Geass.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Επίσης βγήκε live action το Yamato και εμένα δε μου το είπε κανένας.. wtf.
α πανω σε αυτο δεν ειπα οτι βγηκε και remake του yamato :p περασε λιγο 1000 κυματα ωστε να τελειωσει η 2η σεζον αλλα τα καταφερε.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
ναι το πήρα γραμμή και αυτό, κατεβάζω, γιατί το νετφλιχ στο ελλάντα δεν το δείχνει και ας το έχει στο ιταλικό
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706


Mία προβολή για τη νοσταλγία και μόνο θα γίνει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Ενδιαφέρον, δεν το είχα δει μέχρι τώρα, ίσως ήρθε η ώρα.

Και remake Naruto χωρίς τα fillers με αυτά τα γραφικά θέλουμε:
 
Last edited:

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Βγήκε το τρίτο και τελευταίο παρτ του part 6, Stone Ocean. :cry:
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Βγήκε Ξεκίνησε η τελευταία σεζόν Pokemon που θα έχει πρωταγωνιστές Ash και Pikachu, και βγήκε ξεκίνησε η καινούρια season Vinland Saga (Vikings με anime παπατζιλίκια) και βγήκε ξεκίνησε το Nier Automata. Ελπίζω να έχει τη μουσική του game.
 
Last edited:

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Είχα αρχίσει Berserk το καλοκαίρι μετά από παρότρυνση γνωστού...

... ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΕΙ! Μιλάμε οι αναφορές του Dark Souls σε αυτό είναι άπειρες! Και το setting γαμάτο! Το άνιμε έχω δει (όλες τις εκδόσεις) και τις ταινίες, και τώρα παίζω το παίγνιο του 2017 (; νομίζω). Ωραία πράματα...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
ΝΑΙ! ΝΑΙ!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Είδα επιτέλους το Vampire Hunter D: Bloodlust, είχα κάνει μια προσπάθεια στην εποχή του αλλά δεν είχα καταφέρει να βρω υποτίτλους και Ιαπωνικό dub και το είχα παρατήσει.

Τι απίστευτο καλυτεροτέλειο art style ρε φούστη μου, μου θύμισε το Magnetic Rose από το Memories (μάλλον όχι τυχαία, ο σκηνοθέτης Yoshiaki Kawajiri φαίνεται να εμπλέκεται σε διάφορα άλλα anime με παρόμοιο art style και animation) και με έβαλε σε τριπάκι να ψάξω και άλλες ταινίες anime με τέτοια λεπτομέρεια, έβαλα πάλι στην λίστα Akira και Metropolis γιατί ενώ τα έχω δει δε θυμάμαι τίποτα, πάνε χρόνια.
 
Top Bottom