What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Valheim

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095

"We wanted to have more of a feeling of an old school, singleplayer adventure game, kind of like the older Zeldas, I guess," said Törnqvist. "Where you get new equipment from defeating the bosses. And we thought it would, or we hoped that it would, mesh well with the survival aspects of a game. And, yeah, it seems it worked out."

fun fact: there are now more virtual Vikings playing Valheim than there were actual Vikings at their peak in the 1300s.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Για μετά το expansion του conan που υποτίθεται ότι θα γίνει release σύντομα, ακούγεται πολύ καλό.
Συνεχίστε να ανεβάζετε καμιά φωτογραφία να ψήνετε τα πλήθη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Συγνώμη αυτό το Conan που λέτε, είναι σαρβάιβορ;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
triadafilos-survivor.gif
 

Spank

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Dec 12, 2018
Messages
23
Επειδή το παρακολουθώ και εγώ και δεν ειναι πολύ του γούστου μου τα survival λόγω του οτι οταν ψοφάς τα χάνεις ολα , ειναι και αυτο έτσι δηλαδή αν ψοφήσεις χάνεις ολο τον εξοπλίσμό και πάλι απο την αρχή , έχει κάποιο είδος progression ?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Επειδή το παρακολουθώ και εγώ και δεν ειναι πολύ του γούστου μου τα survival λόγω του οτι οταν ψοφάς τα χάνεις ολα , ειναι και αυτο έτσι δηλαδή αν ψοφήσεις χάνεις ολο τον εξοπλίσμό και πάλι απο την αρχή , έχει κάποιο είδος progression ?
δεν είμαι και μέτρ του είδους, αλλά τα 2 survival που έχω ασχοληθεί μέχρι τώρα απλά πέφτουν τα πράγματα εκεί που ψόφησες και πας και τα μαζεύεις. Δεν ξέρω αν ισχύει σε όλα, αλλά μέχρι τώρα είμαι 2/2.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Επειδή το παρακολουθώ και εγώ και δεν ειναι πολύ του γούστου μου τα survival λόγω του οτι οταν ψοφάς τα χάνεις ολα , ειναι και αυτο έτσι δηλαδή αν ψοφήσεις χάνεις ολο τον εξοπλίσμό και πάλι απο την αρχή , έχει κάποιο είδος progression ?

Ναι τα χανεις ολα... και μετα πας εκει που πεθανες και τα ξαναπαιρνεις. Αν πεθανεις ξανα στο ενδιαμεσο τοτε πας και στο αλλο σημειο που πεθανες και ξαναπαιρνεις ο,τι εχασες κι εκει. Ο ταφος σου μενει διαθεσιμος για loot ειτε απο εσενα ειτε απο συμπαικτες (με δυνατοτητα να σου ξαναδωσουν τα πραγματα) για 2-3 μερες in real life.

Για το progression εχω γραψει μια σελιδα πισω στο πρωτο ποστ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
α μπορούν να τα πάρουν κια άλλοι; ε δε μαρεσειτοτε :p
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Αν παίζεις με την παρέα σου δεν νομίζω να έχεις θέμα
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
δεν έχω φίλους :giankos:
 

Spank

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Dec 12, 2018
Messages
23
Ναι τα χανεις ολα... και μετα πας εκει που πεθανες και τα ξαναπαιρνεις. Αν πεθανεις ξανα στο ενδιαμεσο τοτε πας και στο αλλο σημειο που πεθανες και ξαναπαιρνεις ο,τι εχασες κι εκει. Ο ταφος σου μενει διαθεσιμος για loot ειτε απο εσενα ειτε απο συμπαικτες (με δυνατοτητα να σου ξαναδωσουν τα πραγματα) για 2-3 μερες in real life.

Για το progression εχω γραψει μια σελιδα πισω στο πρωτο ποστ.

Αν παίζεις μόνος σου , ( που συνήθως εκτος οτι δεν έχω κάποιος μου αρέσει το solo ) , φαντάζομαι δεν υπάρχουν αλλοι παίκτες στον κόσμο / server που εισαι ?

Ενοώ αυτο με τους παίκτες που μπορούν να σου πάρουν τα πράγματα ισχύει αν εισαι με φίλους σε κάποιο server και οχι αν παίζεις μονος σου ?
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αν εισαι μονος απλως δημιουργεις ενα session βαζεις εναν κωδικο και δε σε ενοχλει απολυτως κανεις. Το παιχνιδι βγαινει ολοκληρο κι ετσι, δεν χανεις κομματια. Για solo παιχνιδι δεν χρειαζεται να στησεις server.

Αν θες να παιξεις με παρεα μπορεις να μπεις σε session αλλου (με invite, κωδικο) και να παιζετε οταν ειναι ο host μεσα στο παιχνιδι. Εναλλακτικα στηνει καποιος server και παιζετε οποτε θελετε χωρις να ειστε ταυτοχρονα μεσα.

Ανεφερα πριν πως μπορουν να σου παρουν τα πραγματα οι συμπαικτες γιατι χθες ημασταν σε dungeon πεθαναμε μερικοι και ενας απο τους ζωντανους δανειστηκε οπλο πεθαμενου γιατι ειχε χαλασει το δικο του, η γιατι εξεταζαμε μηπως να μην ξαναμπαιναμε μεσα και μας εβγαζαν εξω τα πραγματα.

Δεν παιζω survival ομως το Valheim μου φαινεται πολυ light. Δεν πεθαινεις απο πεινα/δειψα/κρυο, παιρνεις καποια debuffs. Πιο πολυ γαρνιτουρα ειναι το survival κατα τη γνωμη μου.
 

polistas

Half-Ogre
Joined
May 26, 2016
Messages
498
Αν γουστάρετε να φτιάχνετε από maces μέχρι ποτήρια μπύρας, αν είχατε όνειρο να δημιουργήσετε το δικό σας κάστρο, αν σας αρέσει να εξερευνείτε θάλασσες βουνά και δάση, αγοράστε το.
Για survival παίχτε long dark
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Το μόνο που με έχει κρατήσει από την αγορά είναι η έλλειψη διαστημόπλοιων :p
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
  • Over 60,000 ‘Overwhelmingly Positive’ reviews
  • Officially entered the Steam’s Top 250 best reviewed games of all time (we’re 78th and climbing!)

Cart.jpg
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Ιτ γκόουζ του σόου με τι μλκς ασχολείται ο κόσμος σήμερα.
:trollface:
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αφιερωμενο στους Blop, Oozer, Leech, Draugr και στα αλλα παιδια της 3ης περιοχης του Valheim.



Του You Died εγινε χθες, μεγαλη ποικιλια εχθρων ακομη μεγαλυτερη ποικιλια θανατων. Ομως ωντας αληθινοι viking τρωμε τα εντερα των εχθρων μας για λουκανικο (true receipe).

 
Top Bottom