What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

dio666

Gelatinous Cube
Joined
Jan 3, 2016
Messages
108
Πηρα Outriders γιατι ηθελα κατι ανεμελο και brain dead για αλλαγη :p και μεχρι στιγμης μετα απο 3-4 ωρες φαινέται ακριβως αυτο που ηθελα. εχει τα θεματακια του αλλα ειναι παρα πολυ fun και το loot φαινεται να εχει πολυ μεγαλη ποικιλια και βαθος σε customization! α και το στορυ ειναι τιμιο προς το παρον το συστήνω άνετα σε fan looter shooter αλλα ισως να περιμένετε καμια πτωση τιμης \m/
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Τελικά "χτύπησα" το Horizon Zero Dawn και, ναι, όντως είναι παιχνιδάρα! Το παίζω σε Ultra ρυθμίσεις (1080p) και είναι χάρμα οφθαλμών.
Με λίγα λόγια, μου "κατέστρεψε" το Σαββατοκύριακο. :Ρ
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,047
Δεν θυμάμαι πότε είδα το φως του ήλιου τελευταία φορά.

giphy.webp
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
όταν φτάσουν τα 7,5 ευρώ ώστε αν βαρεθώ να τα παρατήσω χωρίς τύψεις.
Ετσι, ετσι! Τα μεγαλα θαλασσινα πνευματα συναντιουνται, τι να λεμε τωρα
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Τελιοσε ο πρωτος Γουιτσερ, σε καμια 15αρια ωρες παμε για τον δευτερο. Απο τα καλα παιχνιδακια που εχω ασχολιθει. Κριμα να μην ειναι πιο μεγαλο. Αν ειχε και παρτυ με 2-3 κοριτσια που συναντα στο δρομο του θαταν τελειο. Δυσκολο νασαι Γουιτσερ τελικα. Ελπιζω τα 2 και 3 ναναι ακομα πιο καλα. Μου κρασαρισε 2-3 φορες, κανοντας σπελς, προβλημα παιχνιδιου η καρτας γραφικων?
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Εκανα επιτέλους resume το Resident Evil 7 το οποίο είχα ξεκινήσει τρία χρόνια πριν και είχα παρατήσει όντας ξενερωμένος που ήταν first person και μόνο horror (όπως νόμιζα). Εχοντας τερματίσει όλα τα άλλα main games δεν υπήρχε καμία δικαιολογία πλέον και μιας και το Village φαίνεται ενδιαφέρον το ξανάπιασα και πραγματικά έχω αναθεωρήσει πολύ. Ναι μεν θα προτιμούσα η σειρά να μην έπαιρνε αυτή τη στροφή σε first person αλλα από την άλλη έχοντας παίξει τα remake διαπιστώνω πως και το 7 ακολουθεί τη κλασσική φόρμουλα όλων των κλασσικών Resident στο θέμα gameplay/progress route. Eίναι ξεκάθαρο πως τα remake πήραν πολλά από αυτό το παιχνίδι (ειδικά το 2) και αυτό με τη σειρά του πολλά από τα 2 Revelations που ήταν τα πρώτα παιχνίδια μετά από καιρό που είχαν horror elements. Σίγουρα διαφέρει πολύ στο τι αντιμετωπίζεις από εχθρούς και σου βγάζει πολύ feeling texas chainsaw massacre, evil within, silent hill φάση όλο αυτό αλλα ΟΚ. Σίγουρα έπαψα να έχω αρνητικά συναισθήματα για το 7 και την Capcom πλέον. Απλά θεωρώ πως θα ήταν πιο δίκαιο τελικά για το παιχνίδι το ίδιο να λέγονταν κάπως αλλιώς. Tιμή και δόξα σε όσους γενναίους αντέχουν να παίξουν το 7 σε VR. Δεν νομίζω πως θα τη πάλευα. Παραείναι ρεαλιστικό.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,275
Τελικά "χτύπησα" το Horizon Zero Dawn και, ναι, όντως είναι παιχνιδάρα! Το παίζω σε Ultra ρυθμίσεις (1080p) και είναι χάρμα οφθαλμών.
Με λίγα λόγια, μου "κατέστρεψε" το Σαββατοκύριακο. :Ρ
ζεις ένα δράμα μάνα μου :p
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Τέλος το Uncharted 4, μαζεύω τα σαγόνια μου από το πάτωμα. Περίμενα κάτι πολύ καλό, αλλά αυτό με πετσόκοψε δίχως έλεος. Τώρα είμαι αναγκασμένος να παίξω και τα πρώτα τρία + το spin-off,

Όου νόου.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Speedrun; Ή το έχεις παίξει κι άλλες φορές και το έμαθες απέξω;
Κι εγώ αυτό ακριβώς σκέφτηκα! Θυμάμαι είχα κάνει γύρω στις 8 ώρες, μόνο για να βγω απ' τα Outskirts! Είναι αυτό "μικρό" παιχνίδι;
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
29 ωρες μου πηρε εμενα οταν το ξαναεπαιξα καποια χρονια μετα (πρωτη φορα μεσω gog και δεν θυμαμαι ποση ωρα μου πηρε την πρωτη φορα μιας και μιλαμε για το μακρινο 2007)
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,275
εγώ βλέπω 22 ώρες στο steam, αν αφαιρέσω τις 2 πρώτες προσπάθειες που είχα κάνει να το πιάσω κάπου εκεί θα βγει.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,849
Εγω καταγεγραμμένο αριθμό ωρών δεν έχω διότι το είχα παίξει raw από τα DVD του και όχι μέσω κάποιου launcher και λοιπών νεοτερισμών.
Αλλά ναι, οι ώρες για να το ολοκληρώσεις κυμαίνονται μεταξύ 30-40
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Ή το έχεις παίξει κι άλλες φορές και το έμαθες απέξω;
Οχι πρωτη φορα παιζω Witcher. Τα βρηκα σε προσφορα ( 13Ε και τα 3) και τα τσιμπισα. 15 ωρες ο χρονος για να κατεβει και να εγκατασταθει, αλλα μαλλον χρειαστηκε λιγοτερο
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
735
Δύσκολα τα πράγματα από χρόνο τον τελευταίο μήνα. Παίζοντας αργάμιση, έκανα ένα πρώτο run το υπέροχο NieR: Automata και τώρα παίζω το -επίσης υπέροχο- Uncharted 4. Μετά θα επιστρέψω στο NieR, καθώς έχει 26 διαφορετικά, πολλά εκ των οποίων ασύγχρονα, endings. Δεν παίζει να τα δω όλα στο ορατό μέλλον, αλλά 2-3 ακόμα θα το επιχειρήσω.

Είμαι στην ίδια φάση με σένα. Από ότι έχω καταλάβει πάντως, 3 είναι τα endings που απαιτούν πλήρες playthough (και για να δεις όλο το lore/story), τα υπόλοιπα μπορείς να κάνεις replay chapter και με μια-δυο ενέργειες να βλέπεις ending (στα 26 μετράνε και διάφoρα failure states που είναι εύκολο να τα δεις).

Όπως είπε και ο GOO. Τα πραγματικά endings είναι 4-5 και από αυτά ζήτημα 1-2 να μπορείς να χάσεις (no spoilers). Όλα τα υπόλοιπα είναι διάφορα fail states κάποια έξυπνα, τα περισσότερα μάλλον χαζά.

Αποτελούν περισσότερο προσπάθεια να αντιστοιχίσουν ένα ending με κάποιο γράμμα της αγγλικής αλφαβήτου παρά με κάτι ουσιώδες imo.

TL;DR: αμά δε θές το σχετικό chievo δεν υπάρχει λόγος να προσπαθήσεις να τα δεις.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Για κάποιο λόγο αποφάσισα να ξαναπαίξω το Hollow Knight (125 ώρες το 1ο playthrough).

Ωχ, και εγώ σταμάτησα στις 25 ώρες πιστεύοντας πως είχα δει το περισσότερο! :oops:
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Ωχ, και εγώ σταμάτησα στις 25 ώρες πιστεύοντας πως είχα δει το περισσότερο! :oops:

Ναυαρχούκοοοο, ντροπή! :Ρ

Εγώ ξόδεψα κάπου στις 90 ώρες, καταφέρνοντας να ολοκληρώσω το 94% του παιχνιδιού. Η βλακεία μου είναι ότι δεν το τελείωσα, γιατί λόγω τελειομανίας ήθελα να εξερευνήσω τα πάντα και απέφευγα την τελευταία αναμέτρηση, με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να κουραστώ και να το αφήσω για άλλα παιχνίδια... Ομολογώ πως δεν ξέρω αν έχω πια την υπομονή να το ξαναπιάσω από κει που το άφησα, για να το τελειώσω...

Χαρά στο κουράγιο σου @elessar ! (y)
 
Top Bottom