What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Lord of The Rings Online

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563

Πολύ ευχάριστα νέα. Θα πρέπει βέβαια να είναι και γαμώ τα updates για να έχει ουσιαστική επίπτωση, τεχνικά κυρίως η ηλικία του παιχνιδιού κάνει μπαμ (εικαστικά στέκεται καλά, παραδόξως).
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
αν βγει καλο θα ξαναπαιξω. ξανα απο την αρχη μιας και αμφιβαλλω οτι υπαρχει χαρακτηρας πια.
βεβαια εγω θα ηθελα να μην ειναι μονο ενα visual update αλλα και mechanics μιας και εκει δειχνει την ηλικια του ακομα περισσοτερο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Δεν ήταν ποτέ τα γραφικά το πρόβλημα του παιχνιδιού, το κλικικλικ μάζεψε δέκα τομάρια ήταν. Ρε οι άλλοι πάνε Μόρντορ και εγώ μεταφέρω κότες για rep? :p
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
το ότι άντεξε τόσα χρόνια πάντως λέει πολλά. Aπό gameplay μια και το έχω παίξει είναι ένα παραδοσιακό mmo με τα κλασικά quest αγγαρίες αλλά έχει κάτι επικά raid που για να τα βγάλεις θέλει και ομάδα και νομίζω μερικά κάνουν κια μέρες στην κυριoλεξία.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Τρέχει το ετήσιο Anniversary Event, και στα δώρα προς τους παίκτες που έχουν κλείσει 10ετία στο παιχνίδι συμπεριλαμβάνεται ένα dragon πυροτέχνημα σαν αυτό που έσκασαν οι Μέρι-Πίπιν στο Fellowship of the Ring <3


lotro-dragon-fireworks.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
ΚΑΤΕΒΑΖΩ!

edit φακ έχω λέει να μπω από June 2018???? Θα υπάρχω άραγε; :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Δεν έχει γίνει κάνα σοβαρό σέρβερ μέρτζ από τότε. Στη χειρότερη περίπτωση θα έχεις ξεσπιτωθεί λόγω μη-πληρωμής του ενοικίου :Ρ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Δεν έχει γίνει κάνα σοβαρό σέρβερ μέρτζ από τότε. Στη χειρότερη περίπτωση θα έχεις ξεσπιτωθεί λόγω μη-πληρωμής του ενοικίου :Ρ
Λογικά ναι θα πάω να μαζέψω τα υπάρχοντά μου και να πληρώσω την επιστροφή τους. Πλήρωνα τον μέγιστο χρόνο μπροστά πάντα γιατί επιστρέφω όποτε να'ναι, αλλά...
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Λοιπον δεν εχω παρει ακομα το τελευταιο εξπανσιον, αν κι εχω τα ΤΡ, ας ειν'καλα ΤΡ φαρμ συστηματα μου.
Αν καποιος θελει να ξεκινησει νεο char, και να τον ανεβασει γρηγορα, εκτος απο τα starting regions, χρειαζεται, Evendim, πας 50 lvl ταχει ολα κι απ[ο ολα και συμφερει. Μετα Moria, ειναι must, Καλο και το Angmar, για τα instances, αλλα κοματι δυσκολο να βρεις παρτυ σε αυτα τα lvl, οποτε περνεις τα δυο Rohan, τα καλυτερα για μενα regions του παιχνιδιου, συνεχιζεις με West Gondor και φτανεις μεχρι την Dark Gate της Μοrdor. Δεν χρειαζεται να περνετε τα φουλ εξπασια και να δινεται 2500 ΤΡ μια χαρα ειναι και τα κουεστ πακ. Ειπαμε δυσκολα εως απιθανα να βρεις παρτυ. Ο κοσμος ειναι μαζεμενος στην minas Morgul. εκει ζηταν ολοι παρτυ για Instances και Raids.
Μοrdor expantion, αν σας αρεσει το περνετε. Στα υπολοιπα regions κανετε μονο epic. Παντως κατα την γνωμη μου μετα την Mordor, οι περιοχες δεν πολυαξιζουν, λιγα κουεστ, δυσπροσιτα τμηματα στο χαρτη και μετα τα ιδια και τα ιδια instances μονο και μονο για να παρεις καλλυτερο αρμορ και κοσμηματα, στερεψε απο ιδεες ο σεναριογραφος.
Αν θετε περισσοτερες λεπτομερειες, συστηματα τρουμπιγιον η καποια βοηθεια, γιατι οπως καταλαβαινω, το εχετε παρατησει οι περισσοτεροι, εδω, Πι εμ στον μπαρμπαναυτη.
Παιζω Laurellin, εχω Hunter 130lvl, Minstrel 120, Guardian 100, Hunter 65, LM 35, Champion 30. Υπαρχουν ολοι οι κραφτεραδες τερματισμενοι. Σπιτια, εχω νοικιασει ολη την γειτονια στο Wadhurst, Bree land, homesteands, High Road και Chestnut γωνια.
F2P και τα 3 accounts που εχω.
Περι τις 4 ωρες παιχνιδι = 450 ΤΡ. Αν εχετε κανα καλυτερο ρεκορ ειμαι ολος αυτια.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Ρε οι άλλοι πάνε Μόρντορ και εγώ μεταφέρω κότες για rep?
Ε! ειπαμε αλλο το πουλι του ναυτη κι αλλο του καντηλαναφτη! Αν δεν τοχες παρατησει, θα κυνηγουσες τωρα την Σελομπ στην Morgul. Kαι θαχες gold armor item lvl 445
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Bump επειδή επέστρεψε στο παιχνίδι TO DEAL ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ.


The Coupon Code is: LOTROQUESTS2021 (1/Account, available to redeem through November 30th, 2021)
This Coupon Code will grant the following to your game account:

  • Quest Pack: Central Gondor
  • Quest Pack: East Gondor
  • Quest Pack: West Gondor
  • Quest Pack: Wildermore
  • Quest Pack: Angmar
  • Quest Pack: Enedwaith
  • Quest Pack: Eregion
  • Quest Pack: Evendim
  • Quest Pack: Forochel
  • Quest Pack: Eriador Bundle
  • Quest Pack: Misty Mountains
  • Quest Pack: North Downs
  • Quest Pack: Trollshaws
  • Quest Pack: Lothlorien
  • Quest Pack: Great River
  • Quest Pack: Old Anórien
  • Region Pack: Far Anórien
  • Quest Pack: March of the King
  • Quest Pack: Battle of the Black Gate
  • Quest Pack: Legacy of the Necromancer
  • Quest Pack: Where Dragons Dwell
  • Quest Pack: The Vales of Anduin
  • Quest Pack: Mists of Wilderland
  • Quest Pack: The Wildwood
  • The Further Adventures of Bilbo Baggins
  • Quest Pack: The Blood of Azog
Additionally, enjoy a limited time sale on select Expansion quests in the LOTRO Store where you will be able to pick up the following items for only 99 points through November 30th, 2021:

  • Expansion Quests: Mines of Moria
  • Expansion Quests: Siege of Mirkwood
  • Expansion Quests: Rise of Isengard
  • Expansion Quests: Riders of Rohan
  • Expansion Quests: Helm's Deep
  • Instance Cluster: Rise of Isengard
  • Instance Cluster: Riders of Rohan
  • Expansion Quests: Mordor


Redeemable στο lotro store. 1 κωδικός ανά ακκάουντ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Το έβαλε ο @Stamatimenos στα τζάμπαχ, έκανα να δοκιμάσω εγκατάσταση στο γραφείο, 6 ώρες έλεγε... σηκώθηκα και πήγα σπίτι για να το περάσω :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Κάτσε να το δοκιμάσω κι εγώ μόλις γυρίσω με το 1Mbps
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Ναι. Ουσιαστικά δίνουν τζάμπα όλο το περιεχόμενο που δεν είναι στα expansions, και προσφέρουν όλα τα expansions εκτός των 2 τελευταίων έναντι 99 ΤΡ έκαστο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Ναι. Ουσιαστικά δίνουν τζάμπα όλο το περιεχόμενο που δεν είναι στα expansions, και προσφέρουν όλα τα expansions εκτός των 2 τελευταίων έναντι 99 ΤΡ έκαστο.
thanks δεν το είχα δει τα μάζεψα όλα τα 99 τσίμα τσίμα έφτασαν τα φράγκα από τα deeds.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
redeem code "LOTROQUESTS2021"
Ολα τα ;quest pack free. Και το blood of Azong" . Δεν χρειαζεστε expantions εκτος west Rohan και το τελευταιο Minas Morgul. Kανετε ολα τα epic quest, ελευθερα σε ολες τις περιοχες. Deeds για boost των virtue traits, αλλαξε το συστημα και τα vrtue δινουν φοβερα stats. 1rst age LIs 100lvl που ειναι και τα τοπ ακομα με crafting η απο RT traders. Aμα θετε τιπς για imbue, πειτε μου μην τα γραφω τσαμπα. Και για μην θετε μετα το imbue, τα μαλλιοκεφαλα σας να τα ανεβασετε, απο anfalas crystals και empower scrolls. To παιχνιδι αξιζει ακομα και σολο μεχρι τα 120 λεβελια. Εκτος αν θετε raid και instances on lvl. Toτενες χρειαζεστε kin. Μετα τα 120 lvl το παιχνιδι γινεται μονοτονο. Η ιστορια, ομως των epic quests ειναι ομορφη και αξιζει ενα try νομιζω. Νταξ, δεν θα πενεφτω πιδεις ψηφισανε 3 chars μου, Thane στο Ηytbold. (να τα ακουνε μερικοι μερικοι που νομιζουν οτι με ενα Thane γινανε και πλανηταρχες) Αλλα για Pela instance, εχουνε νατο λενε στην γυρα και ο πρωτος rank 6 engineer/officer, ποτε κατω απο platinum rewords. Με το τσουβαλι τα starmerit, supreme essence etc etc.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
δεν τα ανοίγει όλα για αυτό πήραμε και τα άλλα, ανοίγει τα classic μόνο.

Εν το μεταξύ αυτό που αναβαθμίζουν τους χάρτες αλλά δεν τους έχουν φτιάξει όλους κάθεται κάπως...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Νταξ, δεν θα πενεφτω πιδεις ψηφισανε 3 chars μου, Thane στο Ηytbold. (να τα ακουνε μερικοι μερικοι που νομιζουν οτι με ενα Thane γινανε και πλανηταρχες).

Στο release έγιναν Thane ή αργότερα? Αργότερα εισήγαγαν τη δυνατότητα να ανταλλάσσεις tokens για rep, οπότε γινόσουν Thane στο άψε σβήσε. Στο release όμως έπρεπε να grindαρεις τα Daily Quests για περίπου 30 μέρες πριν φτάσεις kindred rep με τα απαραίτητα factions.

Παίζει να είχα γίνει Thane πρώτος σε όλον τον Laurelin. Είχε βγει το expansion λίγες μέρες αφότου είχα χωρίσει και κυριολεκτικά δεν είχα τίποτα άλλο να κάνω όλη μέρα.
 
Top Bottom