What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Φέισπαλμ σταφ

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου καπταιν καλ (ισα ισα, μου εισαι συμπαθης κρινοντας απ αυτα που διαβαζω στα ποστς σου), αλλά οσο υπαρχουν ανθρωποι που λενε οτι υπαρχει μια περιπτωση να γραφει χαζομαρες το οποιο ντοκουμεντο, για να κανει αντιπολιτευση

No problemo!! Απλά σε κάποια θέματα, που είχα "ιδία άποψη", έγραφε "άρες - μάρες, κουκουνάρες". Οπότε, έχω πάντα τι αμφιβολίες μου!! (Και με άλλους βέβαια, αλλά τώρα έσκασε αυτός)!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269


Το είδα στην TV, έσπαγα το κεφάλι μου τι πουλάνε...
Googlαρα, έβγαλε κάτι γυναικεία ρούχα...

Κοίταξα λίγο τα αποτελέσματα, βρήκα κάτι ελαιόλαδα, αλλά μάλλον αν και ίδια εταιρία δεν αφορά αυτά...

Θα ήθελα να μου πει ποιος ακριβώς είδε την τελική διαφήμιση και είπε "α εδώ είμαστε, περνάει το μήνυμά μας"...
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
νιτρε, ειδα την κριντζυ διαφημιση και ειπα σαν ασκηση να το ψαξω.
κατ αρχην μου φανηκε εντελως δηθεν και χαζο αν εισαι ελληνας, να ονομασεις esti την παπάτζα που θες να πουλησεις και οχι "εστί" που νομιζω θα το γουσταρανε περισοτερο οι ξενοι γιατι και "greek" ειναι, αλλά και το διαβαζεις ευκολα..

και οντως, ειναι αμερικανικη εταιρια που φτιαχνει, (δημιουργει καλυτερα, γιατι καπως σαν πειραμα τα βλεπω ολ αυτα) δεν τα ξερω κιολας να τα γραψω ακριβως, (βεγκαν τα λενε, βετζετεριαν τα λενε, θα σε γελασω), τροφιμα, που τελος παντων δεν εχουν μεσα ζωικες υλες απ οτι καταλαβα.
αγνωστες εννοιες για μενα, σε αλλον πλανητη απ αυτον που ζω.



tl/dr : mediterranean living, απ το ραδερφορντ του δοξασμενου νιου τζερσει.

για του λογου το αληθες: ESTI FOODS - MEDITERRANEAN FLAVORS - HOME
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Νόμιζα ότι είχε να κάνει σχέση με την κάνναβη
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Νόμιζα ότι είχε να κάνει σχέση με την κάνναβη
εγώ νόμιζα ότι διαφημίζει είδη κήπου και ποτιστικά πάντως... κάτι σε φάση "κάντε το μπετό δάσος" ξέρω εγώ...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Και η διαφημιση εκανε την δουλεια της....
Με ολα αυτα τα χαμογελα και τις πεταλουδιτσες που αφηναν τριχρωμες πορδιτσες, ενας εκνευρισμος μου ηρθε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Καποτε τα βλεπαμε στις ταινιες και γελαγαμε σαν γαιδαροι.


Την φλουδα που την βαφτισαν μπιφτεκι θα το προσπερασω, δεν περιμενα κατι καλυτερο.
Το αγγουρακι τουρσι...... δεν γινεται να το προσπερασω.
Σαν δικαιος κουνελος, το ψωμακι ηταν ωραιο.

bef.png
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Άρης πορδοσάλτακαιγαμ...

Εμ βέβαια, που να ξέρει ότι για κάποιους δεν είναι οικονομικά δυνατό να ασφαλίζουν τα σπίτια τους. Αλλά η λογική του μλκ είναι "έχεις σπίτι, έχεις λεφτά" από ότι φαίνεται...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Αυτο που δεν καταλαβαινει ο κοσμακης (μαλλον) ειναι οτι ο πορτοσαλτε δεν εκφερει προσωπικη και δημοσιοκαφρικη αποψη.
Τον ιδεαλισμο του εκφραζει που ειναι ο ιδιος με του Κυργιακου, του Μητσοτακη και των αλλων της παρεας του.
Οταν ελεγε να μπει ο ιδιωτης στα νοσοκομεια να βαλει μια ταξη, εννοουσε οτι η υγεια πρεπει να ανηκει στον ιδιωτικο τομεα.
Δυστηχως, αυτο δεν εγινε πριν σκασει ο covid-ουλης. Μια γευση απο τον ιδιωτη την ειχαμε παρει στο ακουσμα επιταξη νοσοκομειων.
Τωρα ανεφερε την ιδιωτικη ασφαλιση της περιουσιας, επειδη το κρατος δεν μπορει να αποζημιωνει τον πολιτη για καθε καταστροφη.
Το κρατος πρεπει να συλλεγει μονο φορους και να κανει τον διαιτητη στα διαφορα ζητηματα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Εμ βέβαια, που να ξέρει ότι για κάποιους δεν είναι οικονομικά δυνατό να ασφαλίζουν τα σπίτια τους. Αλλά η λογική του μλκ είναι "έχεις σπίτι, έχεις λεφτά" από ότι φαίνεται...

Δεν λέω, να πας να το ασφαλίσεις!! Αλλά έχει τέτοιους καταχρηστικούς όρους στις συμβάσεις (τα κοινώς λεγόμενα νταβαντζιλίκια), που είναι γενικά ασύμφοροι!! Ακόμα και ασφαλισμένο, θα καλυπτόταν μετά από τέτοια καταστροφη? (Πιθανόν ο κ. Ναύαρχος, να μας διαφωτίσει περισσότερο)!!
Αυτο που δεν καταλαβαινει ο κοσμακης (μαλλον) ειναι οτι ο πορτοσαλτε δεν εκφερει προσωπικη και δημοσιοκαφρικη αποψη.
Τον ιδεαλισμο του εκφραζει που ειναι ο ιδιος με του Κυργιακου, του Μητσοτακη και των αλλων της παρεας του.
Οταν ελεγε να μπει ο ιδιωτης στα νοσοκομεια να βαλει μια ταξη, εννοουσε οτι η υγεια πρεπει να ανηκει στον ιδιωτικο τομεα.
Δυστηχως, αυτο δεν εγινε πριν σκασει ο covid-ουλης. Μια γευση απο τον ιδιωτη την ειχαμε παρει στο ακουσμα επιταξη νοσοκομειων.
Τωρα ανεφερε την ιδιωτικη ασφαλιση της περιουσιας, επειδη το κρατος δεν μπορει να αποζημιωνει τον πολιτη για καθε καταστροφη.
Το κρατος πρεπει να συλλεγει μονο φορους και να κανει τον διαιτητη στα διαφορα ζητηματα.

Αυτό συμβαίνει, όταν μια οικονομική θεωρία, γίνεται ευαγγέλιο, που δεν αμφισβητήται!!! Αποδείχτηκε περίτρανα, σε αυτή την πανδημία, ότι ο ιδιωτικός τομέας δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε τέτοιες καταστάσεις!!! Τώρα από την στιγμή που ορισμένες ιδιωτικές κλίνες, τις διαχειρίζεται το Δημόσιο, έχουμε μια μορφής επίταξη. (Μπορούμε να συζητάμε ώρες, για τους όρους παραχώρησης, αλλά τα κρεβάτια τα τσιμπίσανε!!)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Τελικα υπαρχει ελπιδα. Ισως να γινει ενα ατελειωτο μακελειο ηλιθιων και να ησυχασουμε για λιγο με την εξαρση του χαμηλου IQ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
εμείς: κάθε μέρα διαβάζουμε για μακελειό με όπλα στις ΗΠΑ
ΗΠΑ: gotta need more guns...
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Τελικα υπαρχει ελπιδα. Ισως να γινει ενα ατελειωτο μακελειο ηλιθιων και να ησυχασουμε για λιγο με την εξαρση του χαμηλου IQ.

Λες και μιλάνε για οδοντόβουρτσες ρε πστ μου...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261

Πώς το κατάφερε αυτό; Τι στοιχεία μπορεί να τους έδωσε;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Πώς το κατάφερε αυτό; Τι στοιχεία μπορεί να τους έδωσε;
ναι γεια σας θα χρειαστούμε να μπούμε στο ebanking σας για να σας περάσουμε τα λεφτά.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εχω την ιδια απορια, πως γινεται να τους εδωσε προσβαση στην εσωτερικη πλευρα του σωβρακου του;
40αρης σημαινει οτι μια αποψη για το πως κινουνται οι καταστασεις πρεπει να την εχει. Προχθες βγηκε απο την στανη;
 
Top Bottom