What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Epic Store : όταν o Gabe έφτιαχνε client, o Sweeney έτρωγε βελανίδια.

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Καταρχήν, τα εύσημα και τις ευλογίες μου για την ΟΡΘΟΤΑΤΗ μετονομασία του νήματος. Αν θυμάμαι καλά, κάποιος ουτιδανός (και σίγουρα ανεμβολίαστος) τεντυμπόης το είχε ξεκινήσει με κάποιο ασέβαστο τίτλο.

Ο Μπαμπάκας Όλων Μας, Τιμιότατος Καρδινάλιος Σουήνι, σας δίνει το Κοντρόλ, να μάθει από χαβιάρι και σαμπάνια ακόμη και η ανυπόδητη Μπυθουλαρία.

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,678
ΕΥΛΟΓΗCON, ΜΕΓΑΛΕ ΤΙΜ

ΕΛΕΗCON ΗΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΜΑΡΤΩΛΟΥΣ

ΓΑΛΑΝΤΟΜΕ ΗΓΕΤΗ, ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗ ΛΕΥΚΕ ΙΠΠΟΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΥΡΗΝΗ ΡΟΜΦΑΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,809
Πήγα από περιέργεια να θυμηθώ πως ξεκίνησε το θρεντ και πέφτω πάνω σε αυτό...

Το έργο είναι γνωστό. Όλα τα ονλάιν στόρς, σάπια ξεκίνησαν και προσθέσανε πράγματα. Φάκτς ο φλάιφ. Σε ένα χρόνο θα 'ναι γαμώ τις φασάρες το Έπικ.
👀👀👀
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,393
Πήγα από περιέργεια να θυμηθώ πως ξεκίνησε το θρεντ και πέφτω πάνω σε αυτό...


👀👀👀
giphy.gif
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Δεν καταλαβαίνω τον γέλωτα, Άλεξ. Η Προφητεία του Πάνσεπτου Πάπα Βορράκιου του Πρώτου, επαληθεύτηκε πλήρως. Το Έπικ είναι ένα μικρό ποίημα. Και ατσίβμεντς στο Hades με έδωκε κι απ' όλα. Επίσης, να μην πούμε ΚΑΝ πως θα πανηγυρίζατε αν ο Νεοζηλανδός Αγιοβασίλης σας έδινε ποτέ τρίπλ-εϊ γκοτούμπα σαν το Κοντρόλ δωρεάν.

#ΈχουμεΚαιΤαΚάνουμε #ΆρχουσαΤάξη #ΊουΜπύθουλες
 

eternal champion

Gelatinous Cube
Joined
Dec 8, 2018
Messages
62
Υπάρχει κάποιο στατιστικό για το πόσοι προτίμησαν το Control για το steam και πόσοι για το epic σε πρόσφατο humble choice που σου έδινε την επιλογή; Ίσως από την epic να ήθελαν να δώσουν μια δεύτερη ευκαιρία στους αμαρτωλούς να έχουν το Control στο σωστό κατάστημα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,393
Υπάρχει κάποιο στατιστικό για το πόσοι προτίμησαν το Control για το steam και πόσοι για το epic σε πρόσφατο humble choice που σου έδινε την επιλογή; Ίσως από την epic να ήθελαν να δώσουν μια δεύτερη ευκαιρία στους αμαρτωλούς να έχουν το Control στο σωστό κατάστημα.

Δεν υπάρχουν στοιχεία για το Control συγκεκριμένα, αλλά από developers που έχουν δώσει νούμερα το ποσοστό της Epic σε games που κυκλοφορούν ταυτόχρονα σε Steam, GOG, EGS κλπ κυμαίνεται από 1% ως 5%.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,809
Σοβαρά πάντως, το ότι 2 χρόνια μετά από τότε που τα συζητάγαμε το EGS έχει μείνει πάνω-κάτω το ίδιο, δεν το λες ενθαρρυντικό.
Ίσως ο δρακονιανός βολεύτηκε τελικά με παρά από φορνάιτ και εξκλούσιβς οπότε γουάι μπόδερ;
Τεσπά, θα δείξει.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Στο 6μηνο πάνω θα είναι καλύτερο από το στην. Repeat this sentence every 6 month.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,393
Ποιο είναι το κίνητρο για να βελτιωθεί το EGS όταν το business plan του Σουίνι είναι "αγοράστε από εμένα γιατί δεν θα σας δώσω άλλη επιλογή";
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Άσχετο με το business plan του EGS, το ξέρετε πως τα παιχνίδια εκεί έχουν drm μόνο αν το έχει βάλει ο developer; Στην πλειοψηφία δεν χρειάζονται ούτε τον launcher του Epic και είναι drm-free. To Epic είναι πολύ πιο κοντά στο GOG ως προς αυτό σε σχέση με άλλα ψηφιακά μαγαζιά που δεν σου ανήκει το προιόν.

Οπότε αγοράζεις από το EGS και developer επιτρέποντος, το παιχνίδι σου ανήκει και το κάνεις ό,τι γουστάρεις.

 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,039
Άσχετο με το business plan του EGS, το ξέρετε πως τα παιχνίδια εκεί έχουν drm μόνο αν το έχει βάλει ο developer; Στην πλειοψηφία δεν χρειάζονται ούτε τον launcher του Epic και είναι drm-free. To Epic είναι πολύ πιο κοντά στο GOG ως προς αυτό σε σχέση με άλλα ψηφιακά μαγαζιά που δεν σου ανήκει το προιόν.

Οπότε αγοράζεις από το EGS και developer επιτρέποντος, το παιχνίδι σου ανήκει και το κάνεις ό,τι γουστάρεις.

Στο subnautica πχ το άνοιγα χωρίς καν να ανοίγω τον λανσερ
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Και ουσιαστικά, το EGS μια χαρά πλατφόρμα είναι : αγοράζεις, παίζεις. Μπούμ. Ειδικά σαν σκληρός single player, ποσώς με ενδιαφέρουν τα mods, τα φόρα, τα ψιψιψόνια και το κοκομπρούτζια. Αν έχει ένα καλό παιχνίδι που θέλω να παίξω, θα το αγοράσω εκεί και θα γουστάρω τη ζωή μου. Δεν θα κάτσω να μιζεριάζω γιατί 'Α στο Στήμ έχω τα άλλα παιχνίδια μου'. 'Α εγώ στη γειτονιά μου μόνο βγαίνω, δεεεεν πάω Χαλάνδρι.'


Δι'ευχών του ενάρετου ηγέτη ημών Τιμ.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Μόνο gog αλλά τεσπά.

Στον επικ στον μπεθ λανσερ και στον οριτζιν είναι μαλωμενοι με τα σκρηνστοτ
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Στον επικ στον μπεθ λανσερ και στον οριτζιν είναι μαλωμενοι με τα σκρηνστοτ

Τα περισσότερα παιχνίδια πλέον έχουν photo mode, στα windows μπορείς να πατήσεις "ptr sc", υπάρχουν και έξτρα προγράμματα που σου επιτρέπουν να τραβήξεις screenshot (της nVidia, MSI κλπ). Δεν νομίζω πως είναι τοσο gamebraking να έχει ή να μην έχει και o client που τρέχεις το παιχνίδι. Παλιότερα ίσως να είχε.

Την χειρότερη βέβαια επιλογή δίνει μακράν τα 3 άσχετα κουμπιά που θέλει το xbox app στα PC.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Ο Μέγιστος Σωτήρας Τιμ απλώς δοκιμάζει την πίστη σας αδέρφια, μην πτοείσθε και αγορές ΜΟΝΟ από Epic, ΠΑΝΤΑ Day 1.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,997
Top Bottom