What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Κάθε ανάρτηση του Ανθυπασπιστή Συκομμάμα Αλέκυθου πραγματικά ΙΚΕΤΕΥΕΙ για ανελέητη καζούρα, αλλά ψες κουβάλησα δυο τόνους σαπιόξυλα ('Αχ καλά θα ήταν να ήμαστε δυνατοί ΣΑΝ ΤΟ ΘΩΡ αλλά ε δεν είμαστε, ας φάμε ένα σουβλάκι ακόμα, ΜΑΜΑΑΑΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΤΑ ΤΥΡΟΠΙΤΑΚΙΑ; ΕΧΩ ΡΕΗΝΤ ΣΕ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ!') και τώρα με πονά ως και η Αγία Αγκλίτσα μου.

Δεν μου λέτε, σας δίνουν και ατσίβμεντς στις κατά τόπους ΛΕΜΑ (Λέσχες Μαμμάκυθων) σας για την 'completionist' παρακολούθηση;

Βάλε λίγη αλοιφή στην ευαίσθητη περιοχή και τράβα πες τα στο "προτάσεις για ταινία", εδώ δεν φταίμε σε τίποτα να ακούμε τα βογγητά σου!
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Δεν μου λέτε, σας δίνουν και ατσίβμεντς στις κατά τόπους ΛΕΜΑ (Λέσχες Μαμμάκυθων) σας για την 'completionist' παρακολούθηση;


Ανάποδα δουλεύει, αυτόματη διαγραφή αν χάσεις το completionist status για πάνω από δύο εβδομάδες.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
Θέλω σπιν οφφ Sylvie. Με όλη τη διαδρομή της μέχρι εδώ.

Επίσης την θέλω και για επόμενη ντοκτορ.

Επίσης την θέλω γενικά.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Θέλω σπιν οφφ Sylvie. Με όλη τη διαδρομή της μέχρι εδώ.

Επίσης την θέλω και για επόμενη ντοκτορ.

Επίσης την θέλω γενικά.

Δεν είσαι ο μόνος. Πολύς κόσμος έχει καψουρευτεί την Sylvie.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Επίσημο trailer για την επόμενη σειρά, What If? που κάνει πρεμιέρα στις 11 Αυγούστου:



@Borracho :trollface:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
@Borracho Επειδή σου είπα ότι ο κόσμος έχει καψουρευτεί την Sylvie και μου έριξες μαμμάκυθο, ορίστε:

Sophia-Di-Martino-Lady-Loki-or-not.png


Όσο και αν οι εποχές που είχες ακόμα ενέργεια και λίμπιντο είναι μακρινή ανάμνηση, δεν μπορεί να μην υποβάλεις τα σέβη σου.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
Αν σβήσεις τη Λοκολεζάντα, να το συζητήσουμε, φαίνεται του κατηχητικού κορίτσι το Συλβάκι!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Αν σβήσεις τη Λοκολεζάντα, να το συζητήσουμε, φαίνεται του κατηχητικού κορίτσι το Συλβάκι!
Υπέροχη, παντρεμένη και μανούλα. Το πραγματικό της όνομα είναι Sophia Di Martino, γεννηθείσα στο εξωτικό Νότινγχαμ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Η Sylvie μοιαζει λες και μολις εβαλε τα χαπια στο στομα της και δεν την τσακωσαμε για 1 δευτερολεπτο.
Τελικα τι παιζει με το λοκι; ο ενας λεει οτι τα πρωτα season βρωμανε, ο αλλος λεει οτι ενοιωσε οργασμο στο ματι.
Το εχετε δει ή εχετε δει μονο τα trailer και τις καλυτερες σκηνες και μας το παιζετε ινφλουεσερ. για να μην πω οτι ειδατε μονο τα ποστερ.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Η Sylvie μοιαζει λες και μολις εβαλε τα χαπια στο στομα της και δεν την τσακωσαμε για 1 δευτερολεπτο.
Τελικα τι παιζει με το λοκι; ο ενας λεει οτι τα πρωτα season βρωμανε, ο αλλος λεει οτι ενοιωσε οργασμο στο ματι.
Το εχετε δει ή εχετε δει μονο τα trailer και τις καλυτερες σκηνες και μας το παιζετε ινφλουεσερ. για να μην πω οτι ειδατε μονο τα ποστερ.

Δες το πρώτο επεισόδιο και αν σε ψήσει συνεχισέ το, για μένα είναι η καλύτερη από τις τρεις σειρές του MCU.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Μετά τον μυρμηγκάνθρωπο, τη σφηκογυναίκα και whatever the fuck that is^, προτείνω να μετονομαστεί το θρεντ σε:

Ο θαυμαστός κόσμος των μαμάκυθων, των κοζπλέηερ ηρώων του Αμαρουσίου και των λάρπερ της Κάισσας.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@Adhan "whatever the fuck that is" έτσι σου αρέσει καλύτερα;

loki-stone-kirkby-stephen-illustration-copyright-expired.jpg


Ο Loki είναι από τη νορβηγική μυθολογία. Κέρατα στη μια κέρατα και στη Marvel Edition.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
τα μισα.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Ο Loki είναι από τη νορβηγική μυθολογία.
Βρε τον Χίντλστον, πως έγινε έτσι. 😮
Η DIsney δεν έλεγε ότι θέλει να κάνει retcon όλες τις μυθολογίες ώστε μόνο οι δικές της να είναι αληθινές; Τι, όχι;

Κέρατα στη μια κέρατα και στη Marvel Edition.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Θεωρω οτι ο Adhan γνωριζει την εξωτερικη εμφανιση του Loki. Μαλλον ηθελε να υπογραμμισει το γεγονος οτι ο Loki της οθονης εχει κερατα που μοιαζουν με ξεραμενο εκτοπλασμα που εχει στραβωσει ως κερακι απο την ζεστη.

wiz.jpg
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Δε θα μπορούσες να πετύχεις περισσότερο διάνα.

Δεν περίμενα τη Marvel για να έρθω σε επαφή με τη Σκανδιναβική μυθολογία (μέσα στις 2-3 αγαπημένες μου) αν μη τι άλλο κυρίως f4, xmen και spiderman διάβαζα όταν ήμουν παιδί και ελάχιστα πράγματα από Avengers (Εκδικητές της Δυτικής Ακτής στην Ελλάδα).

Ξέρω πως παρουσιάζουν-περιγράφουν το Loki, αλλά όταν βλέπεις τύπο με φανταχτερή στολή από τα Jumbo (και με την τάση της Marvel ν φυλάει τους πιο ακυρίλες/obscure χαρακτήρες για τις σειρές) όσο να 'ναι περισσότερο πάει ο νους σε αγγουροεντομάνθρωπο παρά στο θεό της κατεργαριάς.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
H στολή από jumbo προσπαθεί να μεταφέρει από τα comics την παρακάτω εικόνα

richard-e-grant-classic-loki-costume-lokis-1274095.jpeg


Όσοι γνωρίζουν από comics πιάνουν αμέσως την αναφορά, που νομίζω αυτός ειναι ο σκοπός. Τώρα κάποιος που δε διαβάζει comics μπορεί να τη θεωρήσει γελοία, whatever. Δεν βρίσκω κάτι μεμπτό στη σειρά, μια χαρά μεταφορά κάνει.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ειναι η λεπτομερεια που κανει την εικονα #2 να φαινεται τουλαχιστον κωμωδια. Το κομικ στεκεται περηφανο.
Θα σου δωσω ενα hint.
Τα γαντια στο κομικ. φτανουν λιγο πανω απο τους καρπους και δειχνουν δερματινα. Στην εικονα #2 ειναι λες και εχει παρει τα λατεξ γαντια της κουζινας και τα σηκωσε μεχρι τους αγκωνες, για να μην βραχουν τα μανικια του. Το βρακι του ειναι σαν παλια πανα για μωρα, κιτρινισμενη.
εχει και αλλα, πολλα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Όπως τα λέει η @kara . Out of context η φωτογραφία φαίνεται αστεία ή cringe, βλέποντας τη σειρά αποκτά όχι απλώς εξήγηση αλλά νόημα και σκοπό. Είναι ταυτόχρονα ένα δωράκι για τους fans των κόμικς και υποδειγματικό setup και payoff. Η Marvel έχει αυτή τη στιγμή ίσως τη μόνη fandom που είναι απόλυτα ευχαριστημένη γιατί ο Kevin Feige έχει αποδείξει πολλές φορές ότι έχει απόλυτο σεβασμό στο υλικό που βασίζει τις ταινίες του.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
βλέποντας τη σειρά αποκτά όχι απλώς εξήγηση αλλά νόημα και σκοπό.
Ενταξει ρε Ναυαρχε, εξηγησε μου γιατι φαινεται σαν ηλιθιος. ποιος ο σκοπος;
Την σειρα θα την δω, ο ουρανος να πεσει στα κεφαλια μας και τα spoiler δεν με χαλανε. δεν ειμαι συναισθηματικο κλωτσοσκουφι. εχω τριχες στο στηθος μου.
EDIT
Να ρε μαναμου σωστο υλικο για το ματι

Loki_Laufeyson_Earth_616.jpg
 
Top Bottom