What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Πες μας τι πίνεις...

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Βεργινα Weiss/Red ειναι η μονες αξιολογες απο τις φθηνιαρικες μπυρες του κουβα.

Κατα τα αλλα, μοναστηριακες σκουροχρωμες με 7-8+ αλκοολ. Απο κρασακια μονο ροζε ευκολοπιοτα, συνηθως merlot
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Δεν ξέρω η βεργίνα μου κάνει μόνο για αλκοόλες σαν και αυτούς που πίνουν το κρασί του μπεκρή, αυτά που τα πουλάνε σε πλαστικό μπουκάλι του 1,5 λίτρου. Προσωπικά καλύτερα στα ίδια λεφτά να πιες 2-3 μπύρες λιγότερες αλλά να τις χαρείς. Απο την άλλη βέβαια αμα η νύχτα προβλέπεται μεγάλη και θες να είσαι μόνιμα με το κουτάκι στο χέρι για να νιώθεις ασφάλεια δεν γίνεται αλλιώς. Αυτά που ξέραμε πάντως που σβήναμε την κάψα του τζακ ντανιελσ με παουλαντερ έχουν φύγει μαζί με τον Άκη...
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Κάπου κοντά μου είσαι εσύ για να πίνεις ΙΡΑ.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
49885674_303.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Δεν ξέρω η βεργίνα μου κάνει μόνο για αλκοόλες σαν και αυτούς που πίνουν το κρασί του μπεκρή, αυτά που τα πουλάνε σε πλαστικό μπουκάλι του 1,5 λίτρου. Προσωπικά καλύτερα στα ίδια λεφτά να πιες 2-3 μπύρες λιγότερες αλλά να τις χαρείς. Απο την άλλη βέβαια αμα η νύχτα προβλέπεται μεγάλη και θες να είσαι μόνιμα με το κουτάκι στο χέρι για να νιώθεις ασφάλεια δεν γίνεται αλλιώς. Αυτά που ξέραμε πάντως που σβήναμε την κάψα του τζακ ντανιελσ με παουλαντερ έχουν φύγει μαζί με τον Άκη...
Γιατι το λες αυτο ρε φιλαρακι, βεργινα ειπαμε οχι ρετσινα κουρτακη απο το περιπτερο. μη πεις ειναι το ιδιο.
Κάπου κοντά μου είσαι εσύ για να πίνεις ΙΡΑ.
τελικα ειναι κανενας στο RQ που δεν εκανε ragequit για να την κανει προς τα εξω; Ολοι στα ανθρακωρυχεια στο βελγιο;
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
H σελίδα είναι πόρταλ μετα-μοντέρνων γκασταρμπάιτερ, μασκαρεμένη ως γκεημότοπος. Πόσο μπροστά γαμώτο...
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Με σειρά προτίμησης: Βερτζάινα, τσίπουρο Τυρνάβου χωρίς, Τζέιμσον μπλακ μπάρελ, Αρέτο Τυρνάβου. Με αυτά γίνομαι που λέει και ο @Hellion πως λέει ο @Артём.

Περιστασιακά διάφορα ρούμια, ενώ όταν τη βλέπω ιστορίας, διάφορα 12+ ουίσκια ή γκουρμεδοτζιν τύπου Χέντριξ.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Βρήκα προχθές σε ένα μαγαζί που πουλάει χύμα πράμα π.χ. ξηρούς καρπούς, όσπρια, τσάι κλπ, και γράφει πως πουλάει τσικουδιά Χανίων 7€ το λίτρο.

Δεν γνωρίζω τπτ, αλλά θα ήθελα να πάρω ένα τέταρτο να δοκιμάσω. Αξίζει λέτε από ποιότητα; Γνώμες;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Only one way to find out.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Έχω πιει (και πάρει) τσικουδιά στα Χανιά από άνθρωπο που τη φτιάχνει για την πάρτη του, οπότε ό,τι και να σου πω, μάλλον δεν σημαίνει τίποτα.
Βασικά, είναι όπως το τσίπουρο (χωρίς γλυκάνισο). Υπάρχει τσικουδιά που την πίνεις και γουστάρεις και άλλη που κάνει μόνο για εντριβές. :Ρ
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Λόγω του ότι δεν γνωρίζω από ποιότητες, σκέφτομαι μήπως η ποιότητα της συγκεκριμένης είναι κακή (λόγω χαμηλής τιμής; )
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Λόγω του ότι δεν γνωρίζω από ποιότητες, σκέφτομαι μήπως η ποιότητα της συγκεκριμένης είναι κακή (λόγω χαμηλής τιμής; )

Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες (με τον τρόπο τους), μια δοκιμή θα σε pissει. :Ρ
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ή για καμιά μολότοφ...

Οι χρήσεις πάμπολλες. Σίγουρα δεν θα πάει χαμένο. :Ρ
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Ή για εντριβή, χειμώνας έρχεται.
Άσε που μπορείς να το βάλεις και στο μηχανάκι για να μειώσεις τα καυσαέρια. :ROFLMAO:
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ή για εντριβή, χειμώνας έρχεται.
Άσε που μπορείς να το βάλεις και στο μηχανάκι για να μειώσεις τα καυσαέρια. :ROFLMAO:

Ε τότε να πάρει 2 λίτρα!
 
Top Bottom