What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Κούκι κλίκερ και τα μυαλά στο μπλέντερ

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
A journey of 100.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000 clicks, starts with a single click.

COOKIECLICK.jpg

Ποιος άλλος υπέκυψε; Μην ντρέπεστε, μεταξύ μας είμαστε.

Εγώ λύγισα όταν είδα πως υπάρχει cloud save. So many cookies lost to missclicks, like tears in the rain...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,566
Σε μια πολύ ενδιαφέρουσα περίοδο της ζωής μου, είχα αφιερωθεί με πάθος στο AdVenture Capitalist.

Never Ever Again.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Το μεγαλυτερο προβλημα στο να το τρεχεις απο το Steam (και οχι απο browser) ειναι πως δεν μπορεις να παιζεις ταυτοχρονα αλλο game στο Steam... Κρατω χαρ/ρα μεχρι στιγμης και δεν το παιρνω. Δεν θελω να ξανακυλισω. Ηταν στις ωραιες στιγμες του φορουμ η μπισκοτοπαραγωγη.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Το μεγαλυτερο προβλημα στο να το τρεχεις απο το Steam (και οχι απο browser) ειναι πως δεν μπορεις να παιζεις ταυτοχρονα αλλο game στο Steam... Κρατω χαρ/ρα μεχρι στιγμης και δεν το παιρνω. Δεν θελω να ξανακυλισω. Ηταν στις ωραιες στιγμες του φορουμ η μπισκοτοπαραγωγη.

Τι εννοείς δεν μπορείς; Όσα παιχνίδια αντέχει το PC σου μπορείς να παίζεις ταυτόχρονα μέσω Steam. Εγώ αυτή τη στιγμή φαρμάρω cookies ενώ παίζω Fall Guys.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Όσα παιχνίδια αντέχει το PC σου μπορείς να παίζεις ταυτόχρονα μέσω Steam.

Απο τον ιδιο steam client μπορεις να εχεις 2 παιχνιδια να τρεχουν; Μονο εικονικα το εχω κανει μεσω idle master.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Ρε αφήστε αυτές τις μαλακίες και παίξτε κάνα BoI ή Παθ(ορυ)οβεξάη αν σας έλειψε η βελόνα στο μπράτσο.
Σε λίγο θα μας πείτε ότι παίζατε και Farmville στο fb (μάλλον δε θα πείτε ΓΙΑΤΙ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ)!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Α υπάρχει και free στο browser, φυσικά δεν θα ασχοληθώ με τέτοιες σαχλαμάρες έχω πιο σ... πω πω πόσες γιαγιάδες μαζεύτηκαν να φτιάχνουν μπισκότα!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Γενικά αν κόψεις το μπάφο, δύσκολα επιστρέφεις στο Κούκι Κλίκερ :D
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Απο τον ιδιο steam client μπορεις να εχεις 2 παιχνιδια να τρεχουν; Μονο εικονικα το εχω κανει μεσω idle master.

Και δύο και πέντε και δέκα. Άλλωστε για τον steam client, δεν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στο να τα τρέχεις εικονικά μέσω idle master ή κανονικά τρέχοντας τα games. Είναι πανεύκολο να το διαπιστώσεις και μόνη σου πλέον.

Το μόνο θέμα που ίσως παρουσιαστεί, είναι με το friend invite functionality σε multiplayer games, μπορεί να πάθει κάνα εγκεφαλικό αν ο client βλέπει πως παίζεις άλλο παιχνίδι.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Cookie clicker, Binding of Isaac είμαι καθαρός ρε.

Άντε να έρθει το Diablo 2, για άλλο ένα ανούσιο time-sink.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Binding of Isaac
flashback-seasamestreet.gif
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Γάλλος ο developer απ'ότι διαβάζω στο wiki. Πως και δεν το έκανε με macarons;

Αλλά άσε καλύτερα cookies. Αν ήταν macarons θα κόστιζε ακριβότερα το game.
Αλλά και πάλι who cares όταν μιλάμε για τέτοιες γκοτιες
 
Top Bottom