What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Ξεκίνησα το campaign του Dawn of War 3. Με χαλάει λίγο που είναι "μικτό" (παίζεις εναλλάξ όλες τις φυλές, οπότε αναγκάζεσαι να μάθεις τα mechanics, κάτι που αν δε σε ενδιαφέρει το multiplayer είναι άχρηστο) αλλά εντάξει 3,3 ευρά το πήρα, και το μισό campaign που έβγαλα ως τώρα (9/17 missions) ήδη με κάλυψε. Ευτυχώς οι αποστολές έχουν ποικιλία και -ως τώρα τουλάχιστον- καταφέρνω να τις βγάλω στο hard.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Αφού το Στήμ απέρριψε -αναμενόμενα- το τσάτσικο αίτημά μου για refund του 12 Minutes, αναγκάστηκα να το τελειώσω.

Ευγενής ιδέα με πολύ αδέξια και εκνευριστική υλοποίηση. Οι stars κάλλιστα θα μπορούσαν να λείπουν, δεν προσέφεραν απολύτως τίποτε που δεν θα έφερναν στο παιχνίδι άγνωστοι ηθοποιοί. Οι διαρκείς νευρόσπαστες επαναλήψεις βαρετών δράσεων (και αν κάνεις το παραμικρό λάθος ή χειρότερα αν ξέρεις τί πρέπει να κάνεις, αλλά δεν αντιλαμβάνεσαι πώς θέλει το παιχνίδι να το κάνεις, με αποτέλεσμα να δοκιμάζεις τα πάντα κουτουρού) καταστρέφουν την όποια καλή θέληση ή αίσθηση εμβαπτισμού.

Το προτείνω μόνο σε έκπτωση της τάξης του -70% και πάλι μόνο σε πάρα πολύ περίεργους φίλους των indie παιχνιδιών. Κάκιστη υλοποίηση μιας υποσχόμενης ιδέας.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
Εντυπώσεις;
μέχρι στιγμής το περισσότερο διάστημα είναι να βλέπω την λίστα αναμονής για να μπω σε κάποιο server :D Οσο έχω παίξει μιλάμε για ένα καλογιαλυσμένο mmo γραφικά πολύ καλά και γενικά τα πάντα είναι εκεί από τα mmo.
Mου είχε λείψει πάντως ένα τέτοιο game και από τι δείχνουν οι πωλήσεις είχε λείψει σε πολύ κόσμο.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Αφού το Στήμ απέρριψε -αναμενόμενα- το τσάτσικο αίτημά μου για refund του 12 Minutes, αναγκάστηκα να το τελειώσω.

Ευγενής ιδέα με πολύ αδέξια και εκνευριστική υλοποίηση. Οι stars κάλλιστα θα μπορούσαν να λείπουν, δεν προσέφεραν απολύτως τίποτε που δεν θα έφερναν στο παιχνίδι άγνωστοι ηθοποιοί. Οι διαρκείς νευρόσπαστες επαναλήψεις βαρετών δράσεων (και αν κάνεις το παραμικρό λάθος ή χειρότερα αν ξέρεις τί πρέπει να κάνεις, αλλά δεν αντιλαμβάνεσαι πώς θέλει το παιχνίδι να το κάνεις, με αποτέλεσμα να δοκιμάζεις τα πάντα κουτουρού) καταστρέφουν την όποια καλή θέληση ή αίσθηση εμβαπτισμού.

Το προτείνω μόνο σε έκπτωση της τάξης του -70% και πάλι μόνο σε πάρα πολύ περίεργους φίλους των indie παιχνιδιών. Κάκιστη υλοποίηση μιας υποσχόμενης ιδέας.

Δεν ξέρω αν το σουλουπώσανε με κανένα patch, αλλά με το launch είχε και πολλά τεχνικά προβλήματα όπως διάλογοι που πέφτανε πάνω σε άλλους, άσχημη κίνηση των μοντέλων, τα οποία ήταν και σχετικά χοντροκομμένα (για αυτό είναι να απορείς γιατί στο twitter σχεδόν κάθε βδομάδα ανεβάζανε diary για τον σχεδιασμό τους), actions που διακόπτονταν στην μέση τους αν εκείνη την στιγμή το παιχνίδι θεωρούσε σωστό να δείξει κάτι scripted, κάποια αντικείμενα (όπως το vent κάτω από τον νιπτήρα του μπάνιου) στην ουσία τα έβρισκες μόνο κατά τύχη κλπ κλπ.

Κρίμα...
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Τίτλοι τέλους για τα εξαιρετικά dlc του Infinite. Δεν έχω λόγια και απλά περιμένω καρτερικά την νέα δουλειά του Levine.




Ps. Πρέπει να ξαναεπισκεφτώ το Παρίσι...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Τίτλοι τέλους για τα εξαιρετικά dlc του Infinite. Δεν έχω λόγια και απλά περιμένω καρτερικά την νέα δουλειά του Levine.




Ps. Πρέπει να ξαναεπισκεφτώ το Παρίσι...

Είναι αρκετά μεγάλο για τα λεφτά που ζητάει;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Και τα 2 dlc μαζί να είναι κοντά στο 8ωρο-10ωρο; Μπορείς να τα βρεις σε εξευτελιστική τιμή, αλλά θα σου έλεγα να τα τιμήσεις σε μια τίμια έκπτωση του στημ, για το "ηθικό" του πράματος.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Επειδή είμαι συναισθηματικό και δροσερό αγόρι, αγόρασα το Life Is Strange: True Colors και επιτέλους αξιώθηκα να το παίξω. Δείχνει προφανώς πανέμορφο με τα ζωηρά του χρωματάκια και το ειδυλλιακό βουνίσιο σκηνικό αλλά θα μπορούσε να λέγεται 'Πλατεία Ειρήνης-The Game'. Άπαντες ουρλιάζουν 'ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΤΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΥΛΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ, ΤΡΩΩ ΜΟΝΟ ΟΡΓΑΝΙΚΟ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ ΟΓΔΟΗΣ ΓΕΝΙΑΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΓΟΤΡΑΓΟΥΔΩ (sic) ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΛΟΝ ΚΟΛΙ ΕΝΤ ΔΕ ΙΝΦΙΝΙΤ ΣΑΝΤΝΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΜΟΥ' και κάπου γίνεται λίγο περισσότερο από γελοίο. Επιμένουν να παρουσιάζουν υγιείς Αμερικάνους χωριάτες ως σκληρά LARP σπασικλάκια από το πουθενά. Στην αρχή είμαι ακόμη και η παρουσίαση είναι τόσο όμορφη που το βλέπω σαν χίψτερ παρωδία και το αντέχω.

Είμαι πραγματικά περίεργος να δω αν θα ξετυλίξει κάποια ενδιαφέρουσα πλοκή, καθώς ο πήχης έχει ανέβει δυσθεώρητα μετά το κορυφαίο Life Is Strange 2 και τα Λυκόπουλά του.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Από όλα τα πράγματα στο backlog μου, βρήκα να ξεκινήσω το Ys Origin. Σκοπεύω να το σταματήσω άμεσα, αλλά μετά από δύο ώρες άμυαλου, γρήγορου και χρωματιστού button mashing, νομίζω έχω ήδη κολλήσει. Είναι και αυτά τα επιληπτικά συνθεσάιζερς στο βάθος, την ακούς κανονικά.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Ξεκίνησα το Cult of Holy Detonation DLC για το Wasteland 3. Ευχάριστο, στα χνάρια του Battle of Steeltown. Περισσότερες καφρίλες και πιο...οργανική καλλιτεχνική διεύθυνση, που προσωπικά μου ταιριάζει περισσότερο. Οι μάχες συνεχίζουν το μοντέλο που εισήγαγε το φινάλε του Battle of Steeltown : προσπαθείς να μανατζάρεις buff stacks και να καθαρίσεις τους αντιπάλους πριν δυναμώσουν υπερβολικά πολύ ή τρέχεις να κλείσεις διακόπτες για να λήξεις την όποια συμπλοκή.

Ευχάριστο σαν εύρημα και ευτυχώς υπάρχουν περισσότερα χονδροειδή καλαμπούρια διάσπαρτα στο DLC. Έγκωσα λιγάκι με δύο DLC's που δίνουν έμφαση στις μάχες κοντά-κοντά, αλλά είναι και τα δύο ιδαίτερα αξιόλογα και ανταμείβουν πλουσιοπάροχα τον αφοσιωμένο πρεζάκια Ρέηντζερ.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Μιλάμε για γλέντι, όχι αστεία.
Χαμος εγινε. Τετοιο γλεντι δεν εχει ξαναγινει. Εδειρα χιλιαδες μαφιοζους! Και οι χελωνες τους εχουν δειρει πολλες φορες αλλα εγω τους διελυσα!
 

Kargios

Gelatinous Cube
Joined
Jun 26, 2021
Messages
68
Επειδή είμαι συναισθηματικό και δροσερό αγόρι, αγόρασα το Life Is Strange: True Colors και επιτέλους αξιώθηκα να το παίξω. Δείχνει προφανώς πανέμορφο με τα ζωηρά του χρωματάκια και το ειδυλλιακό βουνίσιο σκηνικό αλλά θα μπορούσε να λέγεται 'Πλατεία Ειρήνης-The Game'. Άπαντες ουρλιάζουν 'ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΤΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΥΛΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ, ΤΡΩΩ ΜΟΝΟ ΟΡΓΑΝΙΚΟ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ ΟΓΔΟΗΣ ΓΕΝΙΑΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΓΟΤΡΑΓΟΥΔΩ (sic) ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΛΟΝ ΚΟΛΙ ΕΝΤ ΔΕ ΙΝΦΙΝΙΤ ΣΑΝΤΝΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΜΟΥ' και κάπου γίνεται λίγο περισσότερο από γελοίο. Επιμένουν να παρουσιάζουν υγιείς Αμερικάνους χωριάτες ως σκληρά LARP σπασικλάκια από το πουθενά. Στην αρχή είμαι ακόμη και η παρουσίαση είναι τόσο όμορφη που το βλέπω σαν χίψτερ παρωδία και το αντέχω.

Είμαι πραγματικά περίεργος να δω αν θα ξετυλίξει κάποια ενδιαφέρουσα πλοκή, καθώς ο πήχης έχει ανέβει δυσθεώρητα μετά το κορυφαίο Life Is Strange 2 και τα Λυκόπουλά του.
Εκλαψα με την περιγραφη αλλα ΛΙΓΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ SMASHING PUMPKINS
 
Top Bottom