What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Global GPU clusterfuck και άλλα νέα

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Εγώ πάντως κάνω ευχέλαιο, να μην μου πάθουν τίποτα αυτές που έχω!!!! Με το δικό μου backlog βγάζω καμιά πενταετία χαλαρά!!!!
όντως ας είναι καλά το backlog, από τα νεότερα μέχρι τα παλιότερα παιχνίδια κάτι θα παίζει σε ενσωματωμένα :p
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Καταναλωτη, μην σκυβεις το κεφαλι. Ο μονος τροπος ειναι, αντικαταβολη και παλι.
Ειπαμε ναμαστε, κουμουνιστες με καπιταλιστικες αδυναμιες, αλλα οχι να μας πιανουν και τον απαυτο μας, τα λαμογια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
ανάσα δεν παίρνει το κλαστερφακ με το Hardware... το μαγαζί που πήρα τον 1600AF σήμερα, μια εβδομάδα μετά δηλαδή, τον πήγε στα 170! Αναρωτιέμαι αν έχει να κάνει με το ότι δεν ήξεραν ότι είναι ουσιαστικά ένας 2600 και το έμαθαν από εμένα που σκάλιζα την φάση να σιγουρέψω ότι το part number είναι σωστό και το άλλαξαν στην πορεία... χμ... βέβαια δεν ξέρω πόσο καλό θα τους κάνει όταν άλλα μαγαζιά το έχουν ακόμα 140€ στο skroutz.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,222

"A group of Democratic lawmakers are reintroducing legislation to outlaw the use of automated bots to buy up retail goods, such as video game consoles and graphics cards, from websites. "

“The bicameral bill will crack down on cyber Grinches using ‘bot’ technology to quickly buy up whole inventories of popular holiday toys and resell them to parents at higher prices,”
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667


Φαίνεται ότι θα υπάρξει ανταγωνισμός στις κάπως μικρότερες κατηγορίες. Αρχίζει να με πιάνει μια κάποια αισιοδοξία ότι θα δούμε καλές καρτούλες κάτω από 300 ευρώ στο όχι πολύ μακρυνό μέλλον.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Αρχίζει να με πιάνει μια κάποια αισιοδοξία ότι θα δούμε καλές καρτούλες κάτω από 300 ευρώ στο όχι πολύ μακρυνό μέλλον.
Καπου στο 2023 θα βρεις μεταχειρισμενες 6500 στα λεφτα αυτα :p
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Πολυ φοβαμαι, οτι καρτες, που μεχρι περισυ, κοστιζαν 200-300Ε δεν θα τις ξαναδουμε, στο μελλον κατω απο 500, οσο και να πεσουν οι τιμες. Εδω και οι 1030 ανεβηκαν κανα 30αρι τις τελευταιες μερες. Μπορει βεβαια ναναι και λογω εορτων.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Πολυ φοβαμαι, οτι καρτες, που μεχρι περισυ, κοστιζαν 200-300Ε δεν θα τις ξαναδουμε, στο μελλον κατω απο 500, οσο και να πεσουν οι τιμες. Εδω και οι 1030 ανεβηκαν κανα 30αρι τις τελευταιες μερες. Μπορει βεβαια ναναι και λογω εορτων.
αν πέσει η ζήτηση μια χαρά θα δούμε, αν δεν πέσει ωραίο και το XSS.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
για ένα λεπτό, γιατί είναι εδώ; ξέρεις κάτι παραπάνω; :eek:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Τρελός είσαι; Εννοείται δε φταίνε. Ας έφτιαχναν οι υπόλοιποι καλύτερα orderbots και να έστηναν αντίσκηνα έξω από τις αποθήκες/μονάδες.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
It appears that the building is located at the Tonaquint Data Center, Inc., located in the state of Utah. But what is really interesting is that one of our reporters recognized that the cards being used are NVIDIA RTX 3070 Founder's Edition GPUs.

44885613.jpg
 
Top Bottom