What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,598
@Χειρομαλάχτης Η συγκριση δεν ηταν ποιοτικη. Το Fear and Loathing in Las Vegas ειναι ταινιαρα.
Στο Britannia εννοειται οτι θα παιζουν δρυιδες που ωφειλουν να κανουν οβερντοουζ με ψυχοτροπα. Ακομα και οι τιτλοι αρχης ειναι καπως χιπικοι.
Στο πρωτο μισο του πρωτου επεισοδιο βλεπεις εναν τυπο που καταπινει μανιταρια, πρασιναδες, βρυα και λειχηνες. Στην πορεια γλυφει κορμους δεντρων, ψοφιμια και πεφτει σε διαφορες ονειρικες καταστασεις και γενικα πεφτει απο παντου. Ο τυπος ειναι μια διαρροη πτωσης.
Το camp των δρυιδων κατοικειται απο ατομα που ειχαν πολλα κακα τρυπακια και ειναι σαν νεκροζωντανοι νεκροι, σε οψη και σκηνικη παρουσια.

Παιζει μια σαλατα ιστορικων γεγονοτων, supernatural και μυθοπλασιας. Εφτασα στο 3 επεισοδιο του πρωτου κυκλου. Ακομα δεν το εχω παρατησει. Εχει μερικες καλες ατακες και μου αρεσει ο τροπος που εξηγει το διαιρει και βασιλευε αλλα ακομα δεν εχει δεσει τιποτα. Οι σκηνες ειναι ραντομ κτλ.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Με το που τελείωσε το ένα καπόικο (1883) αρχίνισε ένα άλλο.
Σχεδόν κοιμήθικα στο πρώτο επεισόδιο, και από τότε δε το ξαναέπιασα, και βγαίνει και το 2ο σε μια δυο μέρες και holy cow 😱, δε ξέρω αν αξίζει τελικά, το είδε κανείς?

To Picard για την ώρα μου αρέσει, και τα φέρνει η τύχη να έχω συχνά ρεπό τις Πέμπτες που βγαίνει αυτό και το South Park.
To Witchfinder επίσης μου αρέσει, κλασσικό χιούμορ, ωραίο setting με σκηνικά και ηθοποιούς που το στηρίζουν μια χαρά.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,023
Ξεκίνησα Σοπράνος, ξέρω έπρεπε να περιμένω λίγο ακόμα.

Ααα, της κλασικής μουσικής κι εσύ...

:trollface:
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
412
Αναρωτιεμαι εαν εχει υπαρξει μεταφορα απο video game σε σειρα η ταινια και να ειναι καλη. Δε μου ερχεται καποια. Οχι animation.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,457
Αναρωτιεμαι εαν εχει υπαρξει μεταφορα απο video game σε σειρα η ταινια και να ειναι καλη. Δε μου ερχεται καποια. Οχι animation.

Sonic?
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,963
Αναρωτιεμαι εαν εχει υπαρξει μεταφορα απο video game σε σειρα η ταινια και να ειναι καλη. Δε μου ερχεται καποια. Οχι animation.

Το πρώτο Silent Hill είναι αξιοπρεπές. Προσωπικά και το Prince of Persia το βρήκα συμπαθητικό αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο, ξεχνιέται στο μισάωρο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,598
Οταν βγηκε το Warcraft δεν ενθουσιαστηκα και η αληθεια ειναι οτι οταν ξεκινησω να το βλεπω δεν αλλαξε ο ρυθμος της αναπνοης μου.
Τελικα ηταν αρκετα τιμιο και δεν θεωρησα οτι εχασα τον χρονο μου.
Το Prince of persia μου αρεσε, οχι σαν τοπ ταινια αλλα δεν ενοιωσα εξαπατημενος.
Το Silent hill δεν το εχω δει αλλα εχω διαβασει καλα λογια.

Βασικα η μεταφορα ενος παιχνιδιου στους κινηματογραφους ειναι μια αρπαχτη απο μονη της αλλα το αντιστροφο εχει δωσει πολλα διαμαντακια
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,614
Το πρώτο Silent Hill είναι αξιοπρεπές. Προσωπικά και το Prince of Persia το βρήκα συμπαθητικό αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο, ξεχνιέται στο μισάωρο.
πρέπει να το έχω δει 3 φορές το Prince of Persia και κάθε φορά είναι μια νέα εμπειρία, γιατί έχω ξεχάσει τα πάντα στο ενδιάμεσο.
 
Top Bottom