What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Meh. Το Trek to Yomi δείχνει πολύ ωραίο αλλά το περιμέναμε ήδη, τα υπόλοιπα αδιάφορα για μένα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262
μλκ δεν υπάρχει αυτό το πράγμα... το gaming χρειάζεται κάθαρση, αλλά πραγματικά με τόσα αιγοπρόβατα που πάνε και τα σκάνε δεν παίζει...

Διάβαζα τι ακριβώς περιλαμβάνει η οικονομία του παιχνιδιού και τραβούσα τα μαλλιά μου. Τραγωδία.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Διάβαζα τι ακριβώς περιλαμβάνει η οικονομία του παιχνιδιού και τραβούσα τα μαλλιά μου. Τραγωδία.

Τράβα τα όσο τα έχεις, Ναυαρχούκο μου! :Ρ
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
Διάβαζα τι ακριβώς περιλαμβάνει η οικονομία του παιχνιδιού και τραβούσα τα μαλλιά μου. Τραγωδία.
καλά φαρμάρισμα το θυμάμαι εδώ και 15 χρόνια να συμβαινει. Από την στιγμή που εισάγεις ένα ψηφιακό τοκεν σε ένα game και το πουλάς παράλληλα είναι αυτονόητο ότι κάποιο θα το φαρμάρουν και θα αρχίσουν να το πουλάνε σε secondary market.
Δεν υπάρχει mmo να μην το έχει αυτό το πράγμα.
Κατα τα άλλα είναι κορυφαίο racing game.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262
καλά φαρμάρισμα το θυμάμαι εδώ και 15 χρόνια να συμβαινει. Από την στιγμή που εισάγεις ένα ψηφιακό τοκεν σε ένα game και το πουλάς παράλληλα είναι αυτονόητο ότι κάποιο θα το φαρμάρουν και θα αρχίσουν να το πουλάνε σε secondary market.
Δεν υπάρχει mmo να μην το έχει αυτό το πράγμα.
Κατα τα άλλα είναι κορυφαίο racing game.

Έτσι λένε όλοι και γι' αυτό μου κίνησε το ενδιαφέρον (όταν θα βγει σε PC φυσικά). Τράβηξα χειρόφρενο όμως όταν μου είπαν αυτοί στο Ρεσετέρα ότι α) δεν μπορείς να πουλήσεις αυτοκίνητα και β) η singleplayer campaign διαρκεί 10 ώρες. Αληθεύουν αυτά;
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Δεν νομιζω,οτι οι κονσολες, θα γινουν ποτε δυνατες, οσο ενας Η/Υ. Δεν υπαρχει λογος. Οι περισσοτεροι, αγοραζουν κονσολα για να την συνδεσουν στην τηλεοραση τους. Λιγοι ειναι αυτοι που θα αγορασουν καποιο συγχρονο ακριβο μονιτορ για να συνδεσουν κονσολα. Πολλους εχω ακουσει να λενε θα αγορασω Η/Υ που εκτος των αλλων θα παιζω και παιχνιδια. Δεν εχω ακουσει καποιον να λεει, θα αγορασω κονσολα, ωστε εκτος απο τα παιχνιδια θα δουλευω και π.χ. word, power point.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Γενικά τους πλεϊστέσιους δεν τους έχω σε εκτίμηση, αλλά

Το ότι κάτι βγαίνει game pass και ανεβάζει και τις πωλήσεις του, ενώ κάτι βγαίνει PS now και τις εξατμίζει, λέει πολλά.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262
Γενικά τους πλεϊστέσιους δεν τους έχω σε εκτίμηση, αλλά

Το ότι κάτι βγαίνει game pass και ανεβάζει και τις πωλήσεις του, ενώ κάτι βγαίνει PS now και τις εξατμίζει, λέει πολλά.

Σίγουρα χρειάζεται προσοχή σε τέτοιες συμφωνίες γιατί παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες. Τώρα στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρω αν ασπάζομαι την εκτίμησή του ότι αυτός ήταν ο καθοριστικός παράγοντας για την κατάρρευση των πωλήσεων γιατί δεν πιστεύω ότι ο κόσμος που έχει πολλαπλές gaming platforms είναι ιδιαίτερα πολύς. Προσωπικά θα έλεγα ότι οι κακές πωλήσεις στο Xbox μάλλον οφείλονται στο Game Pass και την πληθώρα games που προσφέρει, ενώ για τις κακές πωλήσεις σε PC... ήταν αποκλειστικότητα του Σουίνι. Δεν ήξερες, δεν ρώταγες; Τι πωλήσεις περιμένεις στο μαγαζί-συνώνυμο της αποτυχίας;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Σίγουρα χρειάζεται προσοχή σε τέτοιες συμφωνίες γιατί παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες. Τώρα στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρω αν ασπάζομαι την εκτίμησή του ότι αυτός ήταν ο καθοριστικός παράγοντας για την κατάρρευση των πωλήσεων γιατί δεν πιστεύω ότι ο κόσμος που έχει πολλαπλές gaming platforms είναι ιδιαίτερα πολύς. Προσωπικά θα έλεγα ότι οι κακές πωλήσεις στο Xbox μάλλον οφείλονται στο Game Pass και την πληθώρα games που προσφέρει, ενώ για τις κακές πωλήσεις σε PC... ήταν αποκλειστικότητα του Σουίνι. Δεν ήξερες, δεν ρώταγες; Τι πωλήσεις περιμένεις στο μαγαζί-συνώνυμο της αποτυχίας;
α και στο xbox είχε κακές πωλήσεις; τελικά τις πωλήσεις που συνδυάζουν με το game pass από που τις παίρνουν; PC?
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262
α και στο xbox είχε κακές πωλήσεις; τελικά τις πωλήσεις που συνδυάζουν με το game pass από που τις παίρνουν; PC?

Φαντάζομαι πως ναι. Θυμάμαι κάποιον αναλυτή να λέει ότι τα παιχνίδια στο Game Pass boostάρουντις πωλήσεις και σε άλλες platforms, λογικά λόγω word of mouth.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262

Πραγματικά εντυπωσιακή επιτυχία για την Nintendo, διάβασε σωστά την δίψα της αγοράς για "κανονικό" (εννοώ όχι mobile) gaming σε handheld μορφή και συνόδευσε το hardware με δυνατά δικά της games. Από τις περιπτώσεις που η αγορά απέδωσε δικαιοσύνη.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262
Θα δούμε άραγε και αυτή την υπηρεσία σε PC όταν τελειώσει η μεταφορά των παλιότερων παιχνιδιών;
 
Top Bottom