What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Φέισπαλμ σταφ

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Καποιος εκανε τριο ή κουαρτετο, για να μην πω μεχρι θανατου, εκεινο το βραδυ.
Απο την σοβαρη πλευρα του θεματος. Οι φωτο δειχνουν ηλικιες του απολυτου χαβαλε αλλα η ηλιθιοποιηση ειναι ολοκληρη βιομηχανια αρα υπαρκτη.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500

Σημαντικη Εξελιξη.
παει, οι φινλανδοι το καψανε το μοτερακι. τους τρωει ο πωπουλινος τους. νομιζουν οτι το ΝΑΤΟ ειναι γιουροβιζιον με ντουζ πουέν και με λυγεροκορμες, πολυχρωμες, πολύφυλλες πεταλουδιτσες.
οταν παρουν χαμπαρι, θα ναι αργα.
ωραιο κουτακι παρολα αυτα. τοσο κιτς, που καταλήγει γοητευτικο-χαριτωμενο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
εγώ νομίζω ότι το λογότυπο του ΝΑΤΟ μαμεί και δέρνει πάντως, ειδικά το μεγάλο το μεταλλικό στα HQ, βγάζει κάτι από old school RTS.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος;
Είδα 2 τίτλους σήμερα τυχαία...
Ο πρώτος :



Ο δεύτερος :


Σε άλλα νέα :

Αύξηση κατώτατου μισθού στα 1600 ευρώ, αλλά στην Αυστρία.

Δωρεάν μετακινήσεις με ΜΜΜ, αλλά στο Wyoming.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Clickbait.

EDIT
Διαβαζα ενα link με ειδηση που ποσταρε ο Σκοτεινος αρχοντας. Διπλα ειχε ενα αρθρο για την Ουκρανια οπου ελεγε οτι η αμυνα της Ουκρανιας ραγισε σε αλλη μια πολη.
Αυτη η μειωση των 30 cent απο 1η Ιουνιου στα γερμανικα καυσιμα, ισως εχει σχεση με το ποτε υπολογιζουν να πεσει η Ουκρανια.
Μολς πεσει η Ουκρανια, ολα θα επιστρεψουν στην κανονικοτητα.
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,847
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος;
Είδα 2 τίτλους σήμερα τυχαία...
Ο πρώτος :



Ο δεύτερος :


Σε άλλα νέα :

Αύξηση κατώτατου μισθού στα 1600 ευρώ, αλλά στην Αυστρία.

Δωρεάν μετακινήσεις με ΜΜΜ, αλλά στο Wyoming.
Clickbait δεν είναι, αλλά υπάρχουν μικρολεπτομέρειες στις οποίες ο κλασσικός έλληνας δημοσιογράφος δεν δίνει σημασία, διότι,
"έλα μωρέ, λεπτομέρειες".
Το εισιτήριο των 9 ευρώ μηνιαίως, ναι ισχύει, αλλά όχι για κάνεις ταξίδι π.χ. Μόναχο (νοτιο/ανατολική Γερμανία) - Αμβούργο (βόρεια) αλλά κυρίως αποστάσεις εντός του Δήμου ή και της Περιφέρειας. Διάβασα εχθές ένα αρθρο που έγραφε πως υπάρχουν και κάποιες γραμμές τρένων με τις οποίες κάποιος μπορεί να ταξιδέψει 300-400 χλμ με αυτό το εισιτήριο των 9 ευρώ, αλλά φυσικά είναι πολύ συγκεκριμένες.

Για τις τιμές καυσίμων, διάβασα μόλις σήμερα και γράφουν πως αυτο είναι ακόμη προς απόφαση του Ομοσπονδυακού Συμβουλίου.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ο τροπος γραφης του τιτλου ειναι κλασσικη click bait φορμουλα. Μεχρι να καταλαβεις οτι ειναι για αλλη χωρα, σου εχει τραβηξει την προσοχη.
Καποιες φορες δεν αναφερουν στον τιτλο για ποια χωρα ειναι το αρθρο.
Ανουσια και η συγκριση αφου η Ελλαδα ειναι ακριβη ακομα και σε αυτα που παραγονται εδω. Το ξερουμε ρε μαγκα οτι εδω ειναι ακριβοτερο, το οτιδηποτε.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Όχι ακριβώς, μπορείς να κάνεις και μεγάλα ταξίδια αλλά με τα αργά μέσα μεταφοράς, πχ δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ice
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
αγγελία σε τοπική ιστοσελίδα ειδήσεων.

Κύριος 47 ετών, οικονομικά ανεξάρτητος, ζητάει κυρία 45- 68 ετών με πλούσιο στήθος, εμφανίσιμη, δοτική, χωρισμένη και ελεύθερη, για σχέση- γάμο ή συμβίωση. Διαζευγμένη ή χήρα. Τηλ.κτλτκτλ

πραγματικά νομίζω ότι οι απαιτήσεις είναι καθρέπτης της κοινωνίας μας, βυζιά, ωραία και να μου κάθεται λέει ο άνθρωπας, τι ζητά;
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
594
πραγματικά νομίζω ότι οι απαιτήσεις είναι καθρέπτης της κοινωνίας μας, βυζιά, ωραία και να μου κάθεται λέει ο άνθρωπας, τι ζητά;
Όντως δε ζητά και κάτι παράλογο, αλλά και 68 ρε φίλε; Ποιός είσαι, ο Μακρόν;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ε, θα σκεφτηκε οτι δεν θα τον χαλασει και μια κληρονομιά, αν του προκυψει πολυ σιτεμένη.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Θα δυσκολευτει λιγο. Εβαλε αντιστοιχια ηλικια με πλουσιο στηθος.
Οι διαζευγμενοι, συνηθως κουβαλανε μια τοξικοτητα και μια μηδενικη ανοχη πχ. Σε βλεπουν στο κρεβατι με αλλη και αμεσως να κανουν σκηνη.
Αν βαζεις αγγελια για να βρεις ανθρωπο σημαινει θεμα. Ας παει να βρει την αλλη με την αγγελια, κορη ναυαρχου (Βαλκανικοι πολεμοι) ψαχνει σοβαρο κυριο, μη καπνιστη, οικονομικα ανεξαρτητο με δικο του οχημα.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,847
αγγελία σε τοπική ιστοσελίδα ειδήσεων.

Κύριος 47 ετών, οικονομικά ανεξάρτητος, ζητάει κυρία 45- 68 ετών με πλούσιο στήθος, εμφανίσιμη, δοτική, χωρισμένη και ελεύθερη, για σχέση- γάμο ή συμβίωση. Διαζευγμένη ή χήρα. Τηλ.κτλτκτλ
Από την μία χωρισμένη και ελεύθερη, από την άλλη διαζευγμένη ή χήρα :gap:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Από την μία χωρισμένη και ελεύθερη, από την άλλη διαζευγμένη ή χήρα :gap:

Ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει. Ελευθερη γυναικα θελει ο ανθρωπος, απλα το εγραψε με πολλες λεξεις. Ειναι φανερο οτι δεν γουσταρει τριγωνα και γεωμετρια στον ερωτα. Θα ειναι παλαιων αρχων.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Τον τελευταιο καιρο, για λογους πυροσβεστικων μετρων στο κεφαλι μου, αποφευγω να διαβαζω ειδησεις. Που και που, απο σποντα, διαβαζω 1-2 αρθρα και πισω στο πυροσβεστικο οχημα.

Δεν μπαινω στον κοπο να παραθεσω link.
Μπηκα στο link που ποσταρε ο @tyrion395 για την αρπαγη του μικρου. Το ειχα διαβασει σε φωτεινη επιγραφη στην Εθνικη, προχθες; Λογικα, μολις ειχε γινει το κακο.
Εκει διπλα, ειδα αρθρο για τον ξακουστο δικαστικο αγωνα του τζονι, του ντεπ. Αδιαφορο το θεμα αλλα ο τιτλος μου κινησε την περιεργεια να μπω σε χωραφια που ειναι για αποθηκευση τοξικων αποβλητων. Αυτη ηταν και η σποντα.

Σε ενα σημειο, το αρθρο εξηγει γιατι ειναι κακο να δικαιωθει ο Ντεπ. Επειδη λεει θα αποθαρρυνει αλλα θυματα να μιλησουν ανοιχτα.
Που ειναι η δικαιοσυνη σε αυτο;
Που παει αυτος ο κοσμος;

Αφου πηρα φορα, μπηκα και στο δευτερο αρθρο.
Το αρθρο ειχε ως θεμα την ρωσσικη προπαγανδα για τον πολεμο στην Ουκρανια. Μια εταιρια (Αγγλικη - τυχαια) εκανε αναλυση σε tweet με λογαριασμους που ειχαν αντι-ουκρανικη αποψη. Βρηκαν οτι δεν ειναι ολα τα tweet (3,7 εκατομμυρια) απο bot αλλα μαλλον απο χρηστες που τους πληρωνει το Κρεμλινο για να ρωτανε γιατι δεν εγινε διαπραγματευση με την Ρωσια, πριν ξεκινησει ο πολεμος κ.α.
Στην προσπαθεια τους να δουν ποσοι τα παιρνουν απο το Κρεμλινο, ειδαν οτι οι περισσοτεροι λογαριασμοι ειχαν κλειδωθει απο το twitter ή διαγραφει ή εγιναν prive.

Δηλαδη, οποιος δεν υποστηριζει την Ουκρανια, ειναι bot ή τα παιρνει απο το κρεμλινο και τον κλειδωνουν.

Εκει διπλα, ειδα και τιτλο για την Κορτνει καρντασιαν, που ο γιατρος της την συμβουλεψε να τα καταπινει, για να μεινει εγκυος και τελος οι ειδησεις.
Επομενες ειδησεις τον αυγουστο. Νοεμβριο.

 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
Don't you guys have credit cards?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
epir.png



 
Top Bottom