What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Καινούριο Monkey Island από τον Ron Gilbert

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Οκ ήθελα να σιγουρευτώ. Για μη στιγμή φοβήθηκα ότι ίσως βιάστηκα να σε κάνω report.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
προσπαθησα να εξηγησω, με απλο τροπο, οτι οσοι εχουν προβλημα με το νεο monkey, γουσταρουν χοντρες και ειναι αλκοολικοι.

Αποκλείεται να μην κατάλαβες και εσύ ότι τέτοιου είδους σχόλια ξεφεύγουν από την πλάκα. Παρακαλώ να μείνουμε στο χιούμορ που δεν προσβάλλει.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
σας καταγγελω ολους, χωρις ρηπορτ προς το παρον.
και τον κουνελο και σας.
γιατι ειναι ασχημο και θεωρειται υβριστικο να μας αρεσουν οι χοντρες? ειναι για την χρηση της λεξης ή για την ουσια?
εγω παντως θεωρω το κοκαλιάρα πολυ μεγαλυτερη βρισιά. αντε με τα μοντελοανορεξικα προτυπα που μας πασαρουν ολη μερα...
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
γιατι ειναι ασχημο και θεωρειται υβριστικο να μας αρεσουν οι χοντρες?

Δεν ξέρω, ρώτα τον Λέλο, εκτός κι αν από το ποστ του καταλαβαίνεις ότι το εννοούσε για κομπλιμέντο.

Πάντως εγώ το report το έστειλα (χωρίς να έχω ιδέα πως στείλαν κι άλλοι) όχι τόσο για το μεμονομένο ποστ, αλλά επειδή τα σχόλια για χοντρούς, χοντρές, και ανύπαρκτη ή/και χάλια σεξουαλική ζωή όσων διαφωνούν μαζί του έχουν γίνει συνήθεια για τον Κούνελο εδώ και μήνες. Θα μπορούσα να παραθέσω μια ντουζίνα quotes, αλλά δεν υπάρχει λόγος.

Και ναι, είμαι χοντρός, γουστάρω χοντρές, και έχω και ανύπαρκτη ή/και χάλια σεξουαλική ζωή, τραβάει κανείς κάνα ζόρι; Ή είμαστε φόρουμ γαμικουλωσύνης εδώ μέσα και δεν το κατάλαβα;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
γενικα μιλωντας, δεν θεωρω το ρηπορτ την βελτιστη λυση. εχω καμει και γω, αλλά για καθαρα υβριστικα σχόλια απ οσο θυμαμαι, ή πολιτικα σχολια που μ εξοργισαν.
μην τα ισοπεδωσουμε ολα. δεν νομιζω οτι το ρεηκουι ειναι το στυλ του φορου που διαβαζουν παιδακια κατω των 15 ετων ωστε να επηρεαστουν απ τα χοντροφοβικα σχολια καποιου. και προσωπικα οταν βλεπω καποιον να τονιζει την ερωτικη του ζωη η να υποβαθμιζει των αλλων, θεωρω οτι (μάιντ μάι φρεντς) κακογαμεί ή αγαμεί ο ιδιος (δεν μιλω για τον κουνελο μας, γενικα ομιλω).

επισης ειμεθα δω μεσα ενα τσαμπί κόλορφουλ καρακτερς που ΣΠΑΝΙΑ συναντας καπου. δεν λεω οτι ακουγονται (διαβαζονται) ωραια καποια ποστς, αλλά δινεις κι εναν τοπο στην οργη καποιες φορες, γιατι δεν ειμαστε και ρησετερα ή πως διαλο τα λετε αυτα που συχναζετε και δεν χρειαζεται, νομιζω, να ειμαστε τοσο πχια αυστηροι με λογια του αερος που γραφονται και μετα ξεχνιουνται.

πιο συγκεκριμενα θεωρω οτι ο λέλο μας στο ποστ αυτο τραβηξε λιγο προς τα ακρα την αποψη του με τον μηχανισμο "ψευτικη οργη" (σιγουρα εχετε καποιο αντιστοιχο αγγλικο, εγω σορυ δεν εχω) για να προκαλεσει ισως την ευθυμια του αναγνωστη. αποψουλα μου. δεν εννοουσε κακό.

τα 2 μου σεντς.
 
Last edited:

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
δεν νομιζω οτι το ρεηκουι ειναι το στυλ του φορου που διαβαζουν παιδακια κατω των 15 ετων ωστε να επηρεασοτυν απ τα χοντροφοβικα σχολια καποιου

Δεν με απασχολούν τα 15χρονά, δεν είμαι η μάνα τους. Εγώ θίγομαι, συγκεκριμένα.

και προσωπικα οταν βλεπω καποιον να τονιζει την ερωτικη του ζωη η να υποβαθμιζει των αλλων, θεωρω οτι (μάιντ μάι φρεντς) κακογαμεί ή αγαμεί ο ιδιος (δεν μιλω για τον κουνελο μας, γενικα ομιλω).

Συμφωνώ σε όλα, με εξαίρεση πως πλέον αμφιβάλω και για τον κούνελο.


αλλά δινεις κι εναν τοπο στην οργη καποιες φορες,

Όπως προείπα, το μεμονομένο ποστ θα το αγνοούσα, το πάτερν είναι που άρχισε να μου τη δίνει. Από εκεί και πέρα, θεωρώ τη λέξη οργή φοβερή υπερβολή για την κουβέντα που κάνουμε εδώ, αλλά ας τη δεχτούμε για την οικονομία της συζήτησης. Τη δική σου οργή όταν και αν τη νιώσεις μπορείς να την διαχειριστείς όπως θέλεις, αλλά συμβουλές για το πώς να διαχειριστώ δική μου οργή από κάποιον που δεν τη νιώθει... το πιο ευγενικό που μπορώ να κάνω είναι να τις αγνοήσω.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
cancel κούνελος
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Ή είμαστε φόρουμ γαμικουλωσύνης εδώ μέσα και δεν το κατάλαβα;
Εξαρτάται. Τι κάρτα γραφικών έχεις και σε τι ανάλυση τρέχεις τα παιχνίδια σου?
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
εγραψα μια γενικη αποψη, για το πως βλεπω εγω το πραγμα. ζητω ταπεινα συγνωμη αν εκληφθηκε ως συμβουλη/υποδειξη. ΔΕΝ ΗΤΑΝ. δεν δινω συμβουλες, δεν μ ενδιαφερει τοσο το τι θα κανει καποιος εδω μεσα. ειμαστε ιντερνετικες περσονες που πληκτρολογουν λεξουλες, τιποτα λιγοτερο και τιποτα περισοτερο.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
594
Καλημέρα ρε παλικάρια. Μου δημιουργήθηκε μια απορία, απόρροια των όσων γράφτηκαν παραπάνω (καμϊα σχεση με το παιχνιδι δλδ). Ποιο είναι το νόημα και το αποτέλεσμα κυρίως, όταν γίνεται ένα ριπορτ; Κάποια σύσταση πηγαίνει στο χρήστη; Πόσο μάλλον δε, όταν αυτό γίνεται από ριβιούερς ή σταφ μεμπερς και όχι από απλούς χρήστες.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Καλημέρα ρε παλικάρια. Μου δημιουργήθηκε μια απορία, απόρροια των όσων γράφτηκαν παραπάνω (καμϊα σχεση με το παιχνιδι δλδ). Ποιο είναι το νόημα και το αποτέλεσμα κυρίως, όταν γίνεται ένα ριπορτ; Κάποια σύσταση πηγαίνει στο χρήστη; Πόσο μάλλον δε, όταν αυτό γίνεται από ριβιούερς ή σταφ μεμπερς και όχι από απλούς χρήστες.
στέλνουν οι admin γυμνές φωτογραφίες τους στον χρήστη που έφαγε το report για να τον πείσουν να κόψει τις μαλακίες.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Το νέο Monkey Island θα έχει χοντρές πειρατίνες? Σημαντική ερώτηση.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Ποιο είναι το νόημα και το αποτέλεσμα κυρίως, όταν γίνεται ένα ριπορτ;
Αναλόγως ισχύος ασπίδων ναρκισσισμού/φουσκωμένου ego/κομπασμού, τα ριπόρτ λειτουργούν ως ριπές γνωστοποίησης δυσαρέσκειας που τις διαπερνούν ή έστω τις βαθουλώνουν και κάνουν τον αναφερόμενο να αναπολεί μέσα στο self projection του, πως πρέπει να είσαι λέρα για να κυβερνάς γαλέρα έχεις φερμάρει μπαλότσες για να φοράς γαλότσες.
 
Top Bottom