What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Basketball is Life

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
γιωργο, χασαμε. (ινσαιντ τζοουκ απ τα 90s, βαριεμαι να εξηγω... κυριολεκτικα pIPoBKX (2).png )

πολλοι παραγοντες επηρεασαν. δεν χρειαζονται αναλυσεις. πιστευω οτι μπαντ και μιντλετον μας χαιρετανε. δεν ξερω αν εχει απογοητευτει τοσο πολυ ο γιαννης που θα ψαχτει για αλλού, αλλά ειναι εγωιστης σ αυτα και θα επιμεινει νομιζω να συνεχισει να προσπαθει με τους μπακς. ειναι γνωστο οτι τον αγαπαω, αλλά δεν θα λεμε μονο τα καλα. μπρο, κατι πρεπει να κανεις με τις βολες. εδω εφτιαξες αξιοπρεπες τζαμπ σουτ και τερναραουντ μιντ ρειντζ και ξερω γω τι αλλο, πως εχεις κολλησει εκει? απορω, με την επιμονη και την αγαπη του στην προπονηση, πως δεν εχει τελειοποιησει αυτο το κομματι, που ειναι ουσιαστικα ενας αυτοματισμος ρε παιδι μου, δεν χρειαζεται "ταλεντο". καλα, ειναι ψυχολογικο θεωρω το θεμα, αλλα πρεπει καποια στιγμη να το ξεπερασει.

ΩΣΤΟΣΟ, ο αθρωπος οσο μεγαλωνει, γινεται και πιο ολοκληρωμενη προσωπικοτητα. κι εδω εχουμε ποσταρει παλιοτερα κομματια απο συνεντευξεις του που σε αφηναν αφωνο, οκ, δεν εννοω απο πλευρας ξερωγω γλωσολογικου/ιδεολογικου/θεωρητικου υποβαθρου, αλλά λογω της ουσιας και του βαθους που περιειχαν. ειδικα για μπασκετμπωλιστα του nba, να το πω αυτο και δεν ειναι καθολου τοξικο. ειναι απλα γεγονός. τα βιντεος ειναι εκει εξω κι οποιος ξερει τι λεω, καταλαβαινει.

λοιπον, ο γιανναρος ειπε χτες αυτα (καλα, ολη η συνεντευξη ειναι must see, αλλά αυτο ειναι το "βαιραλ" κομματι, και ξεκιναει στο 1.50'' περιπου.). ανεξαρτητα αν διαφωνεις μαζι του, εχει μια θεωρια/κοσμοθεωρια που εκεινος τουλαχιστον την πιστευει και την ακολουθει πιστά.


my GOAT:

 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,534
Σαφώς κουρασμένος και ταλαιπωρημένος ο Γιάννης, φαινόταν ακόμα και στα highlights αλλά με Budenholzer προπονητή, άφαντους ρολίστες, 10/23 βολές και τέτοια λάθη στα τελευταία 10'', δεν αύτωσε κανείς. Σίγουρα θα ήταν άλλη σειρά εαν έπαιζε υγιείς για 40+ λεπτά αλλά shit happens.

Δεν μπορώ να πω ότι στεναχωρήθηκα καθώς παίζουν κακό/αντιαισθητικό μπάσκετ οι Bucks και κατά μια έννοια καλύτερα που ξεφτυλίστηκαν νωρίς.
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Καλά αποκλείστηκαν από τον πρώτο γύρο; Δεν είχαν το καλύτερο ρεκόρ στην κανονική περίοδο; Γιατί τέτοιο κάζο;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΞΥΛΟ στο Ρεαλ - Παρτιζάν.



Ο Μέγας Ζοτς ξεφτύλισε τους Ισπανούς μες στο γήπεδο, οι οποίοι είναι ελεεινά sore losers και το γύρισαν στο ξύλο. Εν τέλει έγινε γενική σύρραξη και το ματς προς το παρόν τουλάχιστον διακόπηκε.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
κλασικη ισπανικη φουστιά. μιλαμε για τσοντα. + 15 με 1.45 να μενει. θα ειναι τρομερη αδικια οτιδηποτε αλλο απ το να συνεχιστει με καποιο τροπο το ματς απο κεινο το σημειο.
βεβαια εχουν αποβληθει σχεδον οι παντες ακομα κι απ τους παγκους και δεν ξερω τι και πως θ αποφασιστεί.

το σιγουρο ειναι οτι ο Αρχοντας πηγαινε φουλ για το κατσαρόλι. ακομα μια φορα.

arrodillarse-dani-martinez.gif
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,832
ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΞΥΛΟ στο Ρεαλ - Παρτιζάν.



Ο Μέγας Ζοτς ξεφτύλισε τους Ισπανούς μες στο γήπεδο, οι οποίοι είναι ελεεινά sore losers και το γύρισαν στο ξύλο. Εν τέλει έγινε γενική σύρραξη και το ματς προς το παρόν τουλάχιστον διακόπηκε.

Το θηρίο ο Γάλλος πήγε να τον αφήσει στον τόπο τον Αμερικανό. Με τέτοια διαφορά στα κιλά και πάνω σε παρκέ, τυχερός είναι που δεν του έσπασε κανένα σβέρκο.
 

asparagus_12

Gelatinous Cube
Joined
Nov 26, 2019
Messages
181
Ο Γιαμπουσέλε πρέπει να αποβληθεί δια παντός από το άθλημα και μετά ας πάει να δοκιμάσει στο κατς. Και φυλακή θα του άξιζε για αυτό που κάνει στον Έξουμ. Δεν ήθελε και πολύ να του σπάσει καμιά σπονδυλική και να τον αφήσει ανάπηρο ή να τον στείλει. Δυστυχώς για την Παρτίζαν τσίμπησαν στα καραγκιοζιλίκια των Ισπανών (μανούλες σε κάτι τέτοια) και κινδυνεύουν να πάνε στο F4 αποδεκατισμένοι απο τιμωρίες. Ήδη φαίνεται ότι χάσανε τον Έξουμ απο τραυματισμό.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
μιλαμε για ευρωλιγκα τωρα, με σωρεία παραλογων αποφασεων στο παρελθον.
κατσε να ερθουν οι επισημες αποφασεις, γιατι δεν θα μου φανεί απιθανο να δουμε κατι του τυπου: αποκλειονται κι οι 2 ομαδες απ την συνεχεια.

βεβαια τωρα υπαρχει ντεγιαν εκεί, αλλά προσωπικα περιμενω τα παντα.
και οντως υπαρχει ηδη αλλοίωση αγωνιστικά, αν παει στο φ4 η παρτιζαν, γιατι δεν μιλαμε για κανεναν παγκιτη πετσετοκούνη, αλλά για παικτη με περιπου 13,5 ποντους, 2,5 ρημπαουντς και 3 ασιστς.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
Ακούγεται πως θα παιχτεί το τρίτο ματς με εφήβους συν όσους παίκτες δεν αποβλήθηκαν αχαχαχαχ

Οι Σέρβοι θα τους περιμένουν με τα καλάσνικοφ.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
αν αποφασιστει κατι τετοιο και αν εχει μεινει στον επαγγελματικο αθλητισμο ενα ελαχιστο κομματι τσίπας και λογικης, θα πρεπει η ρεαλ να μην κατεβει και να μηδενιστει.

ασε που μαλλον για καλο της θα ειναι, γιατι στο βελιγραδι δεν θα ειναι ευκολα τα πραματα. γενικως.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

"Είχα 17, 18 πόντους σε ένα παιχνίδι, που είναι ο μέσος όρος μου, τους περισσότερους στην ομάδα με διαφορά 5 πόντων από τον επόμενο.

Σταματήστε να πιστεύετε όσα ακούτε. Χρειάστηκε να περάσω πολλά σκ@τ@, οπότε δεν με νοιάζει που θα επιστρέψω νωρίτερα στο σπίτι μου και θα πάρω και τα λεφτά μου. Είναι win-win αυτή η κατάσταση.

Πείτε στους Έλληνες δημοσιογράφους να το γράψουν αυτό. Βάλανε 4 σεκιούριτι έξω από το σπίτι μου - στεκόντουσαν μπροστά στην πόρτα μου - και τους είπαν αν φύγω να μου σπάσουν τα πόδια. Όλα αυτά επειδή χάσαμε έναν αγώνα, σαν να ήταν μόνο δικό μου λάθος, ενώ είμαστε ομάδα.

Ναι, ήρθαν στα αποδυτήρια και το είπαν αυτό. Μας απείλησαν. Αλλά έβαλαν μπράβους μόνο έξω από το δικό μου σπίτι, του Πάρις (σ.σ Λι) και του Ντέρικ (σ.σ Γουίλιαμς). Υπήρξαν πολλές μ@λ@κίες. Και εγώ συνέχιζα να παίζω μέσα από όλα αυτά, τους τραυματισμούς μου, τα πάντα".
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Δεν υπάρχει περίπτωση να έκανε τέτοια πράγματα ο Δημήτρης, είναι πάντα μετρημένος σοβαρός και ήρεμος χωρίς ακραίες αντιδράσεις. Μας πολεμάνε, μόνοι τους και όλοι μας.
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,889
Kalimera, kalispera, kalinotses!!!!!
Είχαν βάλει και "Are you ready for de ja vu ?"
-Nope...

(αντικειμενικά είμασταν εφτάψυχοι και κάπως τυχεροί)
 
Last edited:

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
610
Καλύτερα να αλλάξει ο τίτλος του θρεντ. Με τα όσα έγιναν στο Φενερ - Ολυμπιακός δε βλέπω να έχουμε για πολύ ακόμα life.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Φανταστικός Σλούκας, αυτά είναι από τα σουτ που γράφουν ιστορία.
 
Top Bottom