What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

NFL American Football - Συζήτηση για το πρωτάθλημα

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,695
Οι Καλιφορνέζοι από ότι έμαθα. Όχι ο Brady.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,159
Φοβερός αγώνας κρίθηκε στα τελευταία λεπτά. Aνατροπές συνέχεια με ένταση, γίνανε καυκάδες και γενικά απολαυστικός αγώνας σε όλα του ακόμα και τα touchdown του ήταν φοβερά.
Ήθελα να κερδίσουν οι Bengals θα μπορούσαν να το πάνε ακόμα και στην παράταση καθώς 3 πόντους και να έχεις 1.45 είναι ακρετά διαχειρίσημη κατάσταση ακόμα και για touchdown και 2 time out. Αλλά η έλλειψη εμπειρίας τους φάνηκε και κάναν τις πιο λάθος επιλογές από έλλειψη ψυχραιμίας.
Εδώ το half time show



αυτό το touchdown έκρινε το game

 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,159
Φυσικά μην ξεχνάμε και το φοβερό performance του eminem και αυτό που έκανε στο ημίχρονο συμπαράσταση στο qb Kaepernick που τον έχουν αποκλείσει εδώ και κάτι χρόνια όλες οι ομάδες από την λίγκα όταν έκανε το ίδιο για να καταγγείλει την αστυνομική βία

Colin Kaepernick - Wikipedia

 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,114
Χουρέι σε μένα που κατάφερα και απέφυγα το ναρκοπέδιο από σπόιλερζ τριγύρω μου όλη μέρα και το είδα με την ησυχία μου χωρίς να γνωρίζω τίποτα με φουλ αγωνία.

Πολύ ωραίο ματσάκι, χάρηκα που το πήραν οι Ραμς γιατί έχω τεράστια συμπάθεια στον Stafford και στην παικτάρα τον Donald, ο οποίος αν έκανε κανά retire χωρίς δαχτυλίδι θα ήταν τουλάχιστον εγκληματικό. Πολύ κρίμα που δεν του δώσανε και του MVP, αλλά νταξ, φτάνει που το σήκωσε.

Υπομονή τώρα οχτακόσια χρόνια μέχρι Σεπτέμβρη, ο στόχος είναι πολλά games/σειρές να γλυκάνει λίγο η αναμονή.

*Για το halftime show δεν υπάρχει τίποτα άξιο να σχολιάσω, μετά το έπος του '20 (Σακίρα, Τζένιφερ Λόπεζ) ακόμα και Savatage να σκάγανε δεν θα πιάνανε μία μπροστά του.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,114
Μια και είστε fans του αθλήματος μπορεί να σας ενδιαφέρει.

Έχουμε αυτό και είμαστε κομπλεδούρα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,114
Eξαιρετικό ματς το φετινό SB, αν και λίγο anticlimactic στο τέλος, αλλά όχι σε σημείο να απογοητεύσει. Εξαιρετική προσπάθεια και απ' τις δύο ομάδες, αλλά στο τέλος κέρδισε η εμπειρία, ειδικά σε προπονητικό επίπεδο.

Οι νικητές είχαν και έλληνα στις τάξεις τους, και δη rookie, που είχε επιλεγεί φέτος με το 30ο πικ του πρώτου γύρου στο draft.
Και κλασικά όλες οι σιχαμένες ελληνικές e-φυλλάδες ανακάλυψαν το άθλημα ξαφνικά, με γελοία άρθρα τύπου "greekfreak" του NFL και άλλες τραγελαφικότητες.
Αυτός εν τω μεταξύ είχε δηλώσει κάποτε ότι είναι παναθηναικός, οπότε δεν έχασε την ευκαιρία ο paofc να του πει ότι έκανε περήφανη την πράσινη οικογένεια.

buffy-the-vampire-slayer-gifs-buffy-the-vampire-slayer-23448027-240-180.gif
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Να κάνω κι εγώ τη δική μου ανάλυση.

Αν και δεν είμαι Rihanna fan, μου άρεσε το show. Περιόρισε το χορό όσο μπορούσε αφού είναι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, φαινόταν όμως σε σημεία πως με το ζόρι κρατιόταν. Αυτό που φορούσε κατόρθωνε να τη δείχνει γυμνή χωρίς να δείχνει καθόλου δέρμα. Φοβεροί οι χορευτές που γέμιζαν το γήπεδο και οι ιπτάμμενες πλατφόρμες. Χάθηκε η ευκαιρία να ανεβάσει τον Tom Holland επί σκηνής (if you know, you know ;) ). Φέτος είναι υποψήφια και για όσκαρ για το Wakanda Forever, με το καλό να ρθεί και το μωράκι υγιές.

Άντε και του χρόνου

 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,114
@chek2fire
Πώς πάνε οι Πάκερς σου στην μετά Ρότζερς εποχή; Για πες; Έμεινες πιστός; :sneaky:
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,159
Πιστός έμεινα αλλά πάνε κατά διαόλου :D Αυτός ο Love είναι ότι νάναι. Αποφασεις χωρίς καμία λογική πετάει την μπάλα όπου νάναι λάθη επι λαθών. Δυστηχώς την ίδια στιγμή όλη η υπόλοιποι ομάδα στέκεται μια χαρά.
Eίχαμε αναπτερώσει ότι θα μπούμε playoff μια στιγμή που τους είχε πιάσει αναλαμπή αλλά χάθηκε και αυτό το όνειρο :p
Τώρα φέτος έχουμε φοβερό συναγωνισμό και πολλούς υποψήφιους για το superbowl.
Cowboys, Dolphins, Kansas, SF, Eagles, Lions, Ravens η μια καλύτερη ομάδα από την άλλη,
Χθές είχαμε Cowboys με Dolphins φοβερός αγώνας τον πήραν οι Dolphins ενώ σήμερα έχουμε και άλλη ματσάρα το Ravens με τους SF
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,114
Για μένα του χρόνου θα είναι χρονιά αποφάσεων για Love. Το καλό είναι ότι είναι πολύ νεανική ομάδα οι Πάκερς, έχουν πολύ χρόνο μπροστά τους να χτίσουν κάτι καλό.

Εγώ φέτο μέχρι στιγμής κωλοχαίρομαι με τους Lions που είναι συμπάθεια, πήραν διβίζιον μετά από πολλά πολλά χρόνια, μακάρι να τα πάνε και καλά στα PO.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,114
Τώρα καταλαβαίνω πως νιώθουν οι γυναίκες μας όταν μιλάμε οι άνδρες για μπάλα 😅
Kι εγώ πλέον όπως οι γυναίκες σας νιώθω όταν μιλάτε για μπάλα :ROFLMAO:
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,369
Ντολφινς, ντακ ντοτζερς, Οκλαχομα Σιτι, Ο Τάκης και η κομπανία του, Τακαμουρι. Ελπίζω αυτές οι πληροφορίες να με βρουν σε ένα ξεχασμένο από τον Κθουλου, bbq house.
Θα πίνω τη μαύρη μπύρα μου και θα απολαμβάνω τα smoked ribs, εν ώρα NFL.

Ζητώ ο Ντακ Ντοτζερς!
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,159
Kι εγώ πλέον όπως οι γυναίκες σας νιώθω όταν μιλάτε για μπάλα :ROFLMAO:

Oι Lions έχουν δυναμική ακόμα και για τελικό. Οπως και να έχει θα είναι φοβερά συναρπαστικά τα φετινά play-off
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,159
τελικά το έκαναν το θαύμα τους νίκησαν χθές τους Vikings και πλέον με μια νίκη με τους Bears οι Packers περνάνε στα play off. Ο Love φυσικά έκανε τα δικά του πάλα πάσες στο θεό αλλά σε αυτό τον αγώνα του βγήκαν όλα :D
 
Top Bottom