What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

PC-Gaming News

Nobody

Gelatinous Cube
Joined
May 12, 2021
Messages
174
Ίσως η τρανότερη απόδειξη πως το ανωτέρω ΔΕΝ ισχύει, είναι η διαφορά μεταξύ πλούσιου και φτωχού 'διαφορετικού'. Ο διαφορετικός με πορτοφόλι κάνει ο,τι γουστάρει και δεν ανοίγει ρουθούνι. Ο φτωχός είναι δεμένος πισθάγκωνα και τις τρώει, ακριβώς σαν τον φτωχό 'νορμάλ'. Το ζήτημα ήταν ανέκαθεν ταξικό, απλώς βρήκαν τα τσακάλια άλλο ένα λαμπρό τρόπο να φαγώνεται η πλέμπα αναμεταξύ της.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,471
Ίσως η τρανότερη απόδειξη πως το ανωτέρω ΔΕΝ ισχύει, είναι η διαφορά μεταξύ πλούσιου και φτωχού 'διαφορετικού'. Ο διαφορετικός με πορτοφόλι κάνει ο,τι γουστάρει και δεν ανοίγει ρουθούνι. Ο φτωχός είναι δεμένος πισθάγκωνα και τις τρώει, ακριβώς σαν τον φτωχό 'νορμάλ'. Το ζήτημα ήταν ανέκαθεν ταξικό, απλώς βρήκαν τα τσακάλια άλλο ένα λαμπρό τρόπο να φαγώνεται η πλέμπα αναμεταξύ της.
δεν βλέπω πως αυτό πρέπει να με κάνει να σταματήσω να νοιάζομαι για τα δικαιώματα των συνανθρώπων μου.
Βασικά δεν μπορώ καν να το ξεχωρίσω πως είναι διαφορετικό από το να αγωνίζεται κάποιος για δίκαιες αμοιβές, ανθρώπινες δουλειές και όλα τα άλλα προβλήματα που μας απασχολούν.

Το ότι οι μαύροι αγωνίζονταν για δικαιώματα στην Αμερική δεν παραγκώνισε το ότι και οι γυναίκες αγωνίζονταν για δικαιώματα την ίδια περίοδο. Το αντίθετο, το ένα κίνημα έδινε ώθηση στο άλλο, παρόλο που ήταν διαφορετικά κινήματα που σε καμία περίπτωση δεν έγιναν ένα κίνημα "δικαιώματα για όλους, τέλος".


Είναι βασικό να αναδειχθούν τα προβλήματα ένα ένα ξεχωριστά και όχι να τσουβαλιαστούν και να γενικοποιηθούν. Γιατί εκ των πραγμάτων δεν παλεύουν για τα ίδια πράγματα και πρέπει αυτά τα πράγματα να μπορούν να ξεχωρίσουν.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Και ο Γουϊλι, ο μαύρος θερμαστής, από το Τζιμπουτί!!!!
Κι ο Καβασαρ ο προγρμματιστης με το ατμοκινητο πισι
ερχοντουσαν στο rage quit, να το εκσυχρονισουν
Μια μερα ο Καβασαρ, την εκανε
με ελαφρυα πηδηματακια
ευθυς μολις ετσεπωσε
του σαιτ τα φραγγακια
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665

Αρκετά χαριτωμένο και παιδικό ίσως RPG, που είναι προς το παρόν σε Early Access αλλά εξέρχεται αυτής επισήμως στις 15 του Ιούνη.

Αγνοούσα πλήρως την ύπαρξή του, αλλά φαίνεται να έχει overwhelmingly positive κριτικές ως τώρα, οπότε ίσως ενδιαφέρει κάποιον.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Koινωνικες διαφορες και αδηκιες μεχρι και στα παιχνιδια, ρε παιδι μου. Dragon age (το πρωτο) για παραδειγμα
Το παιχνιδι ενω μου δινει την δυνατοτητα, μεσα απο διαλογους (ψηστηρι) να κρεβατωσω ενα σωρο κομπενιονς
Μορριγκαν μενταλ σεξ κυριως με ριτουαλ βουντου και τετοια
Ζεβραν-Αλιστερ ομο-αμφυ σχεσεις, κατανοητο, για να μην υπαρξουν παραπονα απο καμια "ειδικοτητα"
Λιλιανα καλα εδω δινω ρεστα. bisexuality, 3some, 4some, ανδρες γυναικες, τρολλς. Δεν παιζεταιη κοπελα,ρε. Στο τριτο παιχνιδι την κανουν και παπα στο βατικανο
Δεν μου δινει το γκαντεμοπαιοχνιδο την δυνατοτητα για σχεση με την Γουιννι. Δεν ειναι αυτο μια κοινωνικη αδηκια, ενας παραγγωνισμος της τριτης ηλικιας?
Μονο ο Ογκρεν ενδιαφερεται καποια στιγμη να μαθει τι χρωμα εσωρουχο φορα η Γουιν. Ελεος δλδ
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
Όχι ιδιαίτερα αναπάντεχη είδηση, αλλά τα επόμενα games της σειράς The Outer Worlds (τα οποία προφανώς είναι ήδη δρομολογημένα) θα κυκλοφορήσουν υπό την αιγίδα της MS και όχι της Private Division.

 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,417
νεο gameplay από pc για το Biomutant. zelda clone θα το λέγαμε αν το βάζαμε σε κάποιος είδος. Aπό μένα θα γίνει αγορά πάντως


το περιμενω να μου το φερει ο χοντρος ο gabe. Ειναι με μεταλαγμενους ninja αρα μπορει να εχει και χελωνες για σφαξιμο!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
Holy shiet, η Paradox ανακοίνωσε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το Victoria 3.


 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,417
Παιχνιδι στατηγικης ειναι αρα δεν με νοιαζει. Την προηγουμενη εβδομαδα ειχα βγει δυο φιλους μου οι οποιοι παιζουν μονο παιχνιδια στατηγικης και συζητησαμε για το age of empire 5 το οποιο ειναι αυτο που παιζουν και οι δυο αυτη την περιοδο. Τους ελεγα παιχτε και κανα παιχνιδι δρασης οχι μονο στατηγικης και ο ενας ειπε οτι τον ζαλιζουν οι γρηγορες κινησεις γι αυτο δεν παιζει παιχνιδια δρασης. Οταν ομως μια μερα που ειχαμε συναντηθει στο κρησφυγετο μου του εδειξα το red dead redemption 2 επαθε σοκ απο το ποσο παιχνιδαρα ειναι και ελεγε τι τρομερα γραφικα ειναι αυτα και ποσο καλο παιχνιδι ειναι. Ελπιζω να καταφερω να τον πεισω να παρατησει τα παιχνιδια στρατηγικης και να παιξει και παιχνιδια δρασης. Ο αλλος παιζει και δρασης αρα ειναι οκ.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
για το age of empire 5 το οποιο ειναι αυτο που παιζουν και οι δυο αυτη την περιοδο

Ταξιδιώτες του χρόνου, είναι οι φίλοι σου?

Αν είναι, μηπως μπορούν να μου που πεντε έξι νουμεράκια, από τις επόμενες κληρώσεις του τζόκερ?
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Αν είναι, μηπως μπορούν να μου που πεντε έξι νουμεράκια, από τις επόμενες κληρώσεις του τζόκερ?

Έλα, εύκολο, λοιπόν, σημείωνε.

Το 6, για την Τρίτη 25/5/21.

Το 13, για την Πέμπτη 27/5/21.

Το 38, για την Κυριακή 30/5/21.

Το 1, για την Τρίτη 1/6/21.

To 44, για την Πέμπτη 3/6/21.

Το 17, για την Κυριακή 6/6/21.

Αν θες και για πιο μετά, πες μου.
 
Top Bottom