What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,679
Ιδανικό κλείσμο του Shogun, σεμινάριο για το πώς μία σειρά πρέπει να έχει αρχή, μέση, τέλος.

Έχω βάλει το Pachinko στα υπόψιν, καθώς λένε ότι η Anna Sawai έχει επίσης δυνατή ερμηνεία και η σειρά είναι πολύ υπεκτιμημένη.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,317
Baby reindeer.
Μπόλικες αλήθειες και αρκετά ptsd moments.
Η σειρά πραγματεύεται το stalking και τη ψύχωση γύρω από αυτό.

Τέλος με τη σειρά (είχα δει μόνο τα πρώτα επ). Οκ, η σειρά πραγματεύεται και άλλα θέματα
Αυτά. Αξίζει μια θέαση.
Εντιτορε V.2: 6.5/10


Εντιτορε:

Εξαιρετική η ηθοποιός που υποδύεται τη στολκερ. Σου φέρνει στο μυαλό την Annie Wilkes του Misery.

Screenshot 2024-04-26 155329.png
Screenshot 2024-04-26 161348.png

Εδώ ο πρωταγωνιστής προσπαθεί να την βγάλει λάδι, δίχως να πληγώσει τη στολκερ και φυσικά τραβά ζόρια, ψάχνοντας για τη φραμπαλα του στο tinder για τρανς, με το όνομα TONY
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,317
Ναι ρε, straight είμαι.

Η σειρά είναι οκ (nothing special). Έχεις εδώ τον πρωταγωνιστή (δημιουργός και θύμα της αληθινής ιστορίας) να σου εξιστορεί πως έχουν τα γεγονότα. Ωραία σκηνοθεσία και καταπιάνεται όπως προείπα με το θέμα του stalking.
Δεν είναι το "θαύμα" που παρουσιάζουν στα ιντερνετς, αλλά βλέπεται ευχάριστα και δε ρίχνεις φεησπαλμ.


Εντιτορε:

Διαβολ! Τον πατέρα του τον μαγάρισαν ιερείς και τον γιό ένας μανατζαρέος.
Η αλήθεια είναι πως από ένα σημείο και μετά ρίχνεις φεησπαλμ με το πως διαχειρίζεται τις καταστάσεις ο χαρακτήρας και απλά σου κάνει τη θέαση ακόμα πχιο δύσκολη.
 
Last edited:

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,428
Ειδα το Velma τον δευτερο κυκλο Ενω η σειρα τους δειχνει οταν ηταν παιδια στο λυκειο δηλαδη χρονολογικα πριν απο τις αλλες σειρες scooby doo στο τελευταιο επεισοδιο σκοτωθηκε η velma και εγινε φαντασμα πραγμα που δεν γινεται αφου αν ηταν ετσι τοτε θα ηταν φαντασμα και στις αλλες σειρες. Ειναι η πρωτη σειρα scooby doo που εχει αιμα και σφαγες που δεν ειχαν οι αλλες αυτο ειναι πολυ καλο. Ο Scooby doo δεν εμφανιζεται καθολου πραγμα λογικο αφου τοτε δεν ειχε γεννηθει ακομα.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,428
Ειδα το Knuckles και τα 6 επεισοδια μολις το τελειωσα. Ειχε πολλη πλακα! Ο κακκος ηταν ενας ψηλος χοντρος που δουλευει για τον Eggman και μοιαζει με τον δικο μου χοντρο τον τον Hun τον υπηρετη μου απο το 2003 μεχρι το 2009 ο οποιος ηταν και ο υπαρχηγος των foot ninja γιατι εκεινη την περιοδο ειχα διωξει τον Rocksteady και τον Bebop!! Τωρα περιμενουμε την επομενη ταινια που και το παιχνιδι το SONIC X SHADOWS GENERATIONS
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,317
Ωραία έκλεισε η 2η σεζον του Tokyo Vice
Γενικά όλο το στόρυ έκλεισε αρκετά γουστόζικα και τα τέλευταία 4 επεισόδια ήταν ένας ατέρμων αγώνας δρόμου.

8.5/10 στο σύνολο της.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,343
Σχεδόν μονορούφι οι τρεις σαιζόν του Slow Horses!! Κατασκοπευτική από τις λίγες.

Highlight : Σαιζόν 3 - Επεισόδιο 5 : και ο παπάρας ο Ηο περιμένει στο αμάξι ακούγοντας Alexander The Great, από το Somewhere In Time των Iron Maiden!!!!!!! Ανέβηκε (πολύ λίγο) στην υπόληψη μου!!!
 
Top Bottom