What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Το ξερω οτι θα γινω ο παρτι πουπερ αλλα μηπως παιζει κανενα αυτοματο συστημα ακυρωσης επειδη ΝΑΤΟ; Νομιζω οτι υπαρχει κατι τετοιο, δεν ειμαι σιγουρος.
2 στα 2 ειναι μεγαλη ντροπη... βρεγμενους πυραυλους τους πουλησαν;

Θα το έτρεχαν μάλλον οι Αμερικάνοι, χωρίς IFF και μόλις κατάλαβαν ότι έκαναν m@l@kia και το άνοιξαν, λογικά οι Γερμανοί θα απενεργοποίησαν τους SM-2 (Νομίζω ότι όλα τα Surface To Air, έχουν τέτοια συστήματα).

Δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο επιχειρηση που διευθυνει η ελληνικη κυβερνηση

Βασικά, εκεί κάτω Ιταλός είναι!! Ο δικός μας είναι στον Τύρναβο!!! (Από όσο ξέρω έχει και καλό τσίπουρο εκεί).
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,490
Αυτο το αρθρο εβαλε τα πραγματα στην θεση τους. Δεν γινεται οι γερμανοι, που εβαλαν καινουργιες σελιδες στην τεχνη του πολεμου, να κανουν τετοια σφαλματα. btw καποτε ειχαν στρατιωτικο limit αλλα ηρθαν οι κομουνιστες και επαιξε αρση.
ο εχθρος του εχθρου μου ειναι φιλος και τετοια γλυκαναλατα. Μεχρι πυρηνικα οπλα παρκαραν στην Γερμανια και δεν ξερω πως δεν φαγαμε τον τριτο παγκοσμιο στα καπακια.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,666
Έγιναν leaked κάποια τηλεφωνήματα μεταξύ Γερμανών στρατηγών, στα οποία ισχυρίζονται μεταξύ άλλων πως:

1) Βρετανοί αξιωματικοί είναι ήδη στην Ουκρανία και συντονίζουν τις εκτοξεύσεις πυραύλων Storm Shadow,
2) θέλουν να καταστρέψουν τη Ρωσική γέφυρα στην Κριμαία με πυραύλους Taurus, αλλά να το κάνουν χωρίς να εμπλακούν στη σύρραξη, οπότε σκέφτονται να μεταφέρουν όλα τα targeting information στην Πολωνία με... ένα USB στικάκι, και μετά οι Πολωνοί να τα δώσουν στους Ουκρανούς.

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
γιατί πότε το αφήσαμε; ξέρεις τι δουλειά έχω ρίξει στο σπίτι στο χωριό και τι μακαρόνι έχω μαζέψει;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,380
γιατί πότε το αφήσαμε; ξέρεις τι δουλειά έχω ρίξει στο σπίτι στο χωριό και τι μακαρόνι έχω μαζέψει;

Ωραίος. Εγώ βλέπω και βιντεάκια για κατασκευή bunker για να είμαστε έτοιμοι.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,490
Θα πεθανουμε ολοι για το πρεστιζ, επειδη αν χασει η Ουκρανια θα χασει το ΝΑΤΟ και τι σκτ ασφαλειες θα πουλανε μετα;
Μετα θα μπουκαρουν και οι κινεζοι οπου θελουν και δεν θα γλυτωσουν ουτε οι γατες με τις 7 ζωες.

Ειχα ξεχασει να το γραψω, βαριεμαι να ψαξω να το βρω τωρα. Καπου πηρε το ματι μου εναν τιτλο οπου εκει στην περιοχη και συγκεκριμενα στην Μολδαβια, μια λωριδα γης, η Υπερδνειστερια, οπου ζουν φιλορωσοι, ζητησαν την προστασια της ρωσιας επειδη λενε οτι οι Μολδαβοι τους εχουν πιει το αιμα.
Κατι μου θυμιζει αυτο.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
Έγιναν leaked κάποια τηλεφωνήματα μεταξύ Γερμανών στρατηγών, στα οποία ισχυρίζονται μεταξύ άλλων πως:

1) Βρετανοί αξιωματικοί είναι ήδη στην Ουκρανία και συντονίζουν τις εκτοξεύσεις πυραύλων Storm Shadow,
2) θέλουν να καταστρέψουν τη Ρωσική γέφυρα στην Κριμαία με πυραύλους Taurus, αλλά να το κάνουν χωρίς να εμπλακούν στη σύρραξη, οπότε σκέφτονται να μεταφέρουν όλα τα targeting information στην Πολωνία με... ένα USB στικάκι, και μετά οι Πολωνοί να τα δώσουν στους Ουκρανούς.


αυτό ήρθα να δημοσιεύσω, αλλά για άλλο λόγο εν μέρει, γιατί στις πληροφορίες με κάλυψες.
Από απορία και μόνο, έβαλα να δω τι λένε π.χ. εδώ (Μην το πατήσετε εκτός κι αν θέλετε να επιβεβαιώσετε αυτά που γράφω παρακάτω) :



Κλαίγονται (και έχουν βγάλει ήδη το συμπέρασμα ότι πρόκειται) για κατασκοπεία από τη Ρωσία.
Το ενδεχόμενο να ήταν κάποιος από τους παρευρισκόμενους στη συνομιλία και να το διέδωσε, για να υποδείξει την ΤΡΕΛΑ των γαμημένων εθνών και των στρατών τους, δεν υπάρχει.

Την τρέλα που θέλει όλα τα έθνη να λαμβάνουν μέρος σε έναν σάπιο πόλεμο που πάλι ξεκίνησε η Αμερική με φυτιλιές και προφανώς τσίμπησε η Ρωσία για να δείξει πως δεν μασάει. Μην τα ξαναλέμε αυτά, τα λέγαμε και πριν 2 χρόνια.
Αλλά ένα σχόλιο του ΓΙΑΤΙ η Γερμανία ή οποιαδήποτε άλλη χώρα πρέπει να ανατινάξει γέφυρες σε τρίτη χώρα δεν έγινε. Το περίεργο είναι μόνο η διαρροή δηλαδή.

ΓΤΠ
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,872


Σε αυτη τη συνεντευξη του 2015, ο Τσομσκι ειχε προειδοποιησει με μεγαλη ακριβεια για το πως θα ξεκινουσε ο πολεμος και γιατι ηταν λογικο απο τη μερια γεωπολιτικων συμφεροντων να οδηγηθουμε στη παρουσα κατασταση.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,490
Παρομοια πραγματα δεν ακουστηκαν για την ανατιναξη του ρωσικου αγωγου;
Απο το βιντεο
Συμπερασμα, δειχνει οτι αλωνιζουν οι κατασκοποι...

Νομιζω οτι η Αμερικη προσπαθει να κρατησει το πυρηνικο πολεμο στην Ευρωπη.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,872

Οσο παμε πιο κοντα στις αμερικανικες εκλογες που θα χασει ο μπιντες, τοσο χειροτερα θα γινονται τα πραγματα
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,380

Οσο παμε πιο κοντα στις αμερικανικες εκλογες που θα χασει ο μπιντες, τοσο χειροτερα θα γινονται τα πραγματα

Πάει για να τις χάσει τελικά; Δεν παρακολουθώ ιδιαίτερα το πώς προχωρά η προεκλογική περίοδος.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
ανάλογα αν τελικά κατέβει ο τραμπαρίφας, αν και λογικά αν πει ο τραμπαρίφας ψηφίστε τον τάδε, θα τον ψηφίσουν, ο μπιντεν έχει χάσει από τα αποδυτήρια, ακόμα και οι δημοκρατικοί δεν θέλουν τον ξεμωραμένο γέρο.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,872
Πάει για να τις χάσει τελικά; Δεν παρακολουθώ ιδιαίτερα το πώς προχωρά η προεκλογική περίοδος.

Μεχρι στιγμης τα αποτελεσματα απο τα polls που μαζευει το fivethirtyeight ειναι σχεδον απολυτα για τραμπ.

Λογικο

1709628369941.png
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,380
Μεχρι στιγμης τα αποτελεσματα απο τα polls που μαζευει το fivethirtyeight ειναι σχεδον απολυτα για τραμπ.

Λογικο

View attachment 7530

Ευχαριστώ. Όντως πολύ ανησυχητικό για το τι μπορεί να σκαρφιστούν για να συσπειρώσουν ψηφοφόρους και να ανατρέψουν το αποτέλεσμα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,666
Σήμερα είναι η λεγόμενη "Super Tuesday" των αμερικανικών Primaries για τις εκλογές, οπότε αν ο Τραμπ τα πάει αρκετά καλά τότε ενδέχεται να μείνει από τώρα ως ο μοναδικός υποψήφιος για τους Ρεπουμπλικάνους. Άντε να δούμε.

In other news:

 
Top Bottom