What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

1 Ευρώ, 1 Ευρώ, Σήμερα Όλα Τζάμπα!

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
<blockquote><br>Τίποτα, απλώς ένα από τα καλύτερα ισομετρικά-RPG που βγήκανε εδώ και μια δεκαπενταετια.<br></blockquote><br><br>Fixed.  :pP
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Ελεος με αυτα τα achievements.  Προτιματε το drm μονο και μονο για τα achievements. <br><br>Α και για να μην υπαρχει παραπληροφορηση η gog drm free edition μια χαρα ατσιβμεντς εχει. Καμια 50αρια αν δεν κανω λαθος. <br><br>Υγ. Αν τρολαρεις, με ψαρωσες.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,548
Καθόλου. Εδώ αγόρασα ξανά το Silent Hill Homecoming στο xbox 360 γιατί στο steam δεν είχε achievement και πήρα όλα τα final fantasy στο steam (3,4,5,6,7,8,type-0) για να τα ξανατερματίσω με achievements. Εκνευρίζομαι όταν δεν βάζουν achievements σε κάποια παιχνίδια και χαλαρά ξαναπαίζω τερματισμένα γενικώς αν προσθέσουν. Best idea ever η δημιουργία τους για μένα. Στο GOG παίρνω κάτι μόνο αν δεν υπάρχει στο steam. Tα ίδια και στο Origin
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
<blockquote><br>Καθόλου. Εδώ αγόρασα ξανά το Silent Hill Homecoming στο xbox 360 γιατί στο steam δεν είχε achievement και πήρα όλα τα final fantasy στο steam (3,4,5,6,7,8,type-0) για να τα ξανατερματίσω με achievements. Εκνευρίζομαι όταν δεν βάζουν achievements σε κάποια παιχνίδια και χαλαρά ξαναπαίζω τερματισμένα γενικώς αν προσθέσουν. Best idea ever η δημιουργία τους για μένα<br></blockquote><br><br>http://www.youtube.com/watch?v=f5ygPrxHbmM#t=17s" class="bbcode_url">Έλα στην DRM αγκαλιά τέκνον μου
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
<blockquote><br>Καθόλου. Εδώ αγόρασα ξανά το Silent Hill Homecoming στο xbox 360 γιατί στο steam δεν είχε achievement και πήρα όλα τα final fantasy στο steam (3,4,5,6,7,8,type-0) για να τα ξανατερματίσω με achievements. Εκνευρίζομαι όταν δεν βάζουν achievements σε κάποια παιχνίδια και χαλαρά ξαναπαίζω τερματισμένα γενικώς αν προσθέσουν. Best idea ever η δημιουργία τους για μένα. Στο GOG παίρνω κάτι μόνο αν δεν υπάρχει στο steam. Tα ίδια και στο Origin<br></blockquote><br><br>Δικαιωμα σου, δεν μπορω να πω κατι γι αυτο. Απλα να επαναλαβω γι αυτους λοιπον που τους ενδιαφερει πως και η GOG EDITION εχει ατσιβμεντς.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,273
<blockquote><br>Τίποτα, απλώς ένα από τα καλύτερα ισομετρικά-RPG που βγήκανε εδώ και μια δεκαετία.<br></blockquote><br><br>Αναφερόμουν στο γεγονός ότι δεν προσφέρει τίποτε σε σχέση με την απλή έκδοση.<br>Τώρα για το πόσο καλό είναι, για μένα είναι ίσως το καλύτερο ισομετρικό που έχω παίξει.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
<blockquote><br>No Achievements...I&#039;ll pass<br></blockquote><br><br>Αδερφέ, περισσότερο μετράει στο steam το perfect game, παρά το achievement score  :lol:<br><br>
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,548
Προφανώς. Δίνει μεγαλύτερο κύρος στη ποιότητα του παίχτη το πόσα παιχνίδια έχει κάνει perfect και κυρίως ποια παιχνίδια είναι αυτά στα οποία το κατάφερε. Το να φτάσεις στο perfect game θέλει πολλές φορές πολλαπλά playthrough κάτι που ίσως δεν θα έκανες χωρίς την ύπαρξη τους. Γι&#039;αυτό λοιπόν το θεωρώ must ενα παιχνίδι να τα έχει. Π.χ. τερμάτισα το dead space πρόσφατα και γαμώ τα παιχνίδια αλλά χωρίς achievements η ηλίθια η ΕΑ. Ούτε στο steam έχει. Αντίθετα σε ps3/xbox 360 έχει. Τραγικό...Δεν παίζει να το ξαναπαίξω τώρα. Αν είχε στα καπάκια θα πήγαινα για 2ο playthrough
 

peponas

Commoner
Joined
Dec 5, 2012
Messages
28
Για μενα ο μεγαλύτερος λογος που προτιμω το Steam απο Gog ειναι το Cloud.<br>Εχω κλαψει απειρες φορές χαμένα saves.
 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
https://www.humblebundle.com/sega-strategy-bundle<br><br>Δεν είχε ξαναβγεί αυτό;
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,703
<blockquote><br>https://www.humblebundle.com/sega-strategy-bundle<br><br>Δεν είχε ξαναβγεί αυτό;<br></blockquote><br><br>είχε βγει άλλη μια φορά ένα τής sega παρόμοιο αλλά δεν είχε ακριβώς τα ίδια και θυμάμαι ότι ειδικά για το A:TW δεν έδινε το ίδιο το παιχνίδι αλλά μονάχα εκπτωτικό κουπόνι αν θυμάμαι σωστά 66%. Επίσης το CoH2 δεν πρέπει να υπήρχε καν.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
<blockquote><br>https://www.humblebundle.com/sega-strategy-bundle<br><br>Δεν είχε ξαναβγεί αυτό;<br></blockquote><br><br>Δεν μπορούσαν να βάλουν το Valkyria μόνο του. Όλα τ&#039; άλλα τα&#039; χω.    :frak:
 

cercaphus

Mind-flayer
Joined
Feb 26, 2015
Messages
1,804
Όντως είχε βγει παρόμοιο, το είχα πάρει. Αλλά δεν είχε ολοκληρωμένα κάποια παιχνίδια, πχ το CoH2 δεν είχε το Ardennes Assault. Άμα κάποιος το πάρει, μπορεί να μας πει εάν τα κλειδιά είναι μεμονωμένα για τα expansion packs ή ένα κλειδί αντιστοιχεί σε όλο τη συλλογή ενός παιχνιδιού; Θα πρέπει να κοιτάξω και εγώ βεβςιαυ τις συλλογές που έχω για να τα συγκρίνω...<br>
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,799
https://www.indiegala.com/spring<br>https://www.indiegala.com/phoenix
 

cercaphus

Mind-flayer
Joined
Feb 26, 2015
Messages
1,804
<blockquote><br>Όντως είχε βγει παρόμοιο, το είχα πάρει. Αλλά δεν είχε ολοκληρωμένα κάποια παιχνίδια, πχ το CoH2 δεν είχε το Ardennes Assault. Άμα κάποιος το πάρει, μπορεί να μας πει εάν τα κλειδιά είναι μεμονωμένα για τα expansion packs ή ένα κλειδί αντιστοιχεί σε όλο τη συλλογή ενός παιχνιδιού; Θα πρέπει να κοιτάξω και εγώ βεβςιαυ τις συλλογές που έχω για να τα συγκρίνω...</blockquote><br><br>To αγόρασα λοιπόν (το πακέτο με 1 ευρώ) και με εκνεύρισαν ακαριαία οι μ@λ@κες!!! Ένα κλειδί για όλα τα παιχνίδια!!! Τι να το κάνω πχ το CoH1 αφού το έχω από το προηγούμενο πακέτο όπου τα κλειδιά ήταν ξεχωριστά ή το DoW1 όπου έχω παρομοίως το βασικό παιχνίδι ήδη; Ούτε να τα κάνω δώρο δεν με αφήνουν!!! Μεγάλοι μ@λ@κες!!!
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
^^ Πριν κανά δίχρονο είχε γίνει χαμός με αυτούς που μεταπωλούσαν τα κλειδιά του Humble Bundle σε άλλα sites (διάφορα κλειδάδικα) σε υψηλότερο αντίτιμο φυσικά. Ένας τρόπος να το αντιμετωπίσουν/περιορίσουν είναι να δίνουν πλέον ομαδοποιημένα κλειδιά ανά  tier.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ξεχάσαμε το πακέτο της Square.<br><br>Τελικά είχε μέσα<br>Final Fantasy VIII<br>Final Fantasy XIII-2<br>Quantum Conundrum<br>Sleeping Dogs: Definitive Edition<br>Deus Ex: Human Revolution Director&#039;s Cut<br> -20% coupon for Just Cause 3 and Rise of the Tomb Raider<br><br>Από αυτά μόνο το VIII ήθελα, οπότε καλώς το προσπέρασα.
 

cercaphus

Mind-flayer
Joined
Feb 26, 2015
Messages
1,804
<blockquote><br>Ξεχάσαμε το πακέτο της Square.<br><br>Τελικά είχε μέσα<br>Final Fantasy VIII<br>Final Fantasy XIII-2<br>Quantum Conundrum<br>Sleeping Dogs: Definitive Edition<br>Deus Ex: Human Revolution Director&#039;s Cut<br> -20% coupon for Just Cause 3 and Rise of the Tomb Raider<br><br>Από αυτά μόνο το VIII ήθελα, οπότε καλώς το προσπέρασα.<br></blockquote><br>Πόσο είχε αυτό το πακέτο;
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
6.49E όπως όλα, το θέμα είμαι πως αφού το αγοράσεις μαθαίνεις τι θα έχει μέσα.
 
Top Bottom