What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

MONOLITH

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Επειδη δεν με ενδιαφερει εαν δειχνει 2008 ή 1998. Οπως το περιεγραψες το παιχνιδι δειχνει πολυ καλο.
 

Robin Hood

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Jul 7, 2023
Messages
152
Το περίμενα αυτό το review για να δω αν θα το παιξω!

Η πλάκα είναι ότι πριν το καλοκαίρι έκανα ένα πέρασμα στα adventures της Animation Arts. To Lost Horizon το πρώτο αντε και το πρώτο Secret Files είναι αυτά που αξίζουν. Τα υπόλοιπα είναι μέτρια.

Πάντως με ιντρίκαρες να το παίξω. Κι ήθελα να παίξω ένα point & click adventure αυτή την περίοδο.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,528
Πάντως παρατηρώ μερικά σχόλια εδώ και εκεί, από παίκτες που παραπονιούνται ότι δεν τους άρεσε το φινάλε.

Προσωπικά θεωρώ ότι τα αλληγορικά του στοιχεία και η αποκάλυψη της αλήθειας ήταν εύστοχα και όμορφα δωσμένα. Από εκεί και πέρα, είναι θέμα γούστου.
 

Robin Hood

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Jul 7, 2023
Messages
152
Με τρώει το χέρι μου να δω τι έγραψες.... Αλλά όχι θα κρατηθώ. Για να μπορέσω να το παίξω.

Επίσης χάρηκα με το γεγονός ότι το '24 αναμένεται δυνατό στο θέμα των adventures! Άντε επιτέλους!
 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
306
Πέρασα πολυ καλά με τα πρώτα δυο Secret Files, οπότε το Monolith -ειδικά με αυτό το setting που έχει- μπήκε κατευθείαν wishlist.
 

Robin Hood

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Jul 7, 2023
Messages
152
Μπορώ να πω ότι πέρασα καλά με το συγκεκριμένο adventure. Αν και θα προτιμούσα να είχε διαφορετικό τέλος. Έχω ψιλομπουχτίσει μ' αυτά τα ψαγμένα, φιλοσοφικά.

Εύκολο μου φάνηκε πάντως.
 
Top Bottom