What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Α ρε τι τυχεροι ειμαστε! τελικα σε τι χωρα ζουμε!

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
γατακια.
δακτυλος του μαρινακη και των eggeyes ηταν για να μη δειξει το σημερινο διπλο. αλλα θα το δειξει ο αντενας. ε ρε τι θ ακουσουν τ αυτακια μας.....
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
αμ τα αλλα καναλια?που κανανε χτες και σταση εργασιας και καλα,αλλα ολοι τριβουν τα χερια τους που θα μοιραστουν τα φτωχα μεν αλλα πολυτιμα στην εποχη μας νουμερακια της ερτ.
 

andrikos_of_steel

Half-Ogre
Joined
Dec 11, 2012
Messages
593


Brother Bruce wrote:
γατακια.
δακτυλος του μαρινακη και των eggeyes ηταν για να μη δειξει το σημερινο διπλο. αλλα θα το δειξει ο αντενας. ε ρε τι θ ακουσουν τ αυτακια μας.....</blockquote>

Νοσταλγώ Αντέννα τις εποχές που σχολίαζε ο Μπατής... Που στους τελικούς Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ φώναζε στο μικρόφωνο "Έχουμε πολύ καλή ομάδα!!!"

 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
το αλλο πως το βλεπετε? που εχει αγορασει καποια ηβέντς η ερτ οπως φορμουλα, ευρωμπασκετ, κλπ και τολμησε και ειπε χτες εκεινος ο κυριος με τη χωριστρα και το τουρκικο επωνυμο οτι θα τα παρουν, διαφανως λεει, καποιες τηλεορασεις ιδιωτικες. και θα πληρωσουν τα ψιχουλα που θα πληρωσουν στο υπ. Οικονομικων, δηλ.
1. πληρωσαμε ολοι ακριβα τους αγωνες,
2. πληρωνει λιγα το ταδε ιδ. καναλι για να τα δειξει, καρπωνεται και την θεαματικοτητα και
3. παιρνει και λεφτακια ο κ στούρνος, στουρνάρας, δε θυμαμαι πως λεγεται τωρα....
δεν προκειται για καραμπινατο σκανδαλο?
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,047
https://parallhlografos.wordpress.com/2013/06/12/%CE%BC%CF%80%CF%81%CE%B1%CE%B2%CE%B9-%CF%83%CE%AF%CE%BC%CE%BF/
 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516
εμαθε κανεις τελευταια νεα?
οι δυο αρχηγοι πασοκ και δημαρ, εμφανιστηκαν? ή 'δεν προλαβαινουν'?
 

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Η νέα ΕΡΤ δε θα αργίσει να έρθει πάντως. Κάπου διάβασα και για το όνομα αυτής, ΝΕΡΙΤ χωρίς να είναι και πολύ έμπιστη η πυγη.

Για το κλείσιμο της ΕΡΤ δε θα παω αν είμαι υπερ ή κατά 'ετσι και αλλιώς είμαι κάπου στη μέση' αλλά το μόνο σίγουρο είναι πως είναι αντισυνταγματικός ο τρόπος που έκλεισε.
 

andrikos_of_steel

Half-Ogre
Joined
Dec 11, 2012
Messages
593
http://www.minpress.gr/minpress/nea_ert.pdf" class="bbcode_url">http://www.minpress.gr/minpress/nea_ert.pdf

Το νομοσχέδιο για την καινούργια δημόσια τηλεόραση... Τελικά πάλι από την ΔΕΗ θα τα παίρνουν και θα υπάρχει αυτό το εποπτικό συμβούλιο που ανέφερα πιο πάνω για να διασφαλίσει την υποτιθέμενη ανεξαρτησία... Βέβαια το πότε θα ξανανοίξει η δημόσια τηλεόραση δεν ορίζεται...

Εντωμεταξύ, ένα πολύ κοντινό μου πρόσωπο δουλεύει στην Γενική Γραμματεία Επικοινωνίας και Ενημέρωσης... Η κυρία που αναφέρεται στο link του Bathory είναι μόνο ένα από τα παραδείγματα. Λίγους μήνες αφότου ανέλαβε ο Κεδίκογλου, άρχισαν να σκάνε μύτη στην υπηρεσία διάφορες μοντέλες, που τις στριμώξανε όλες σε ένα γραφείο, με μισθούς αρκετά παχυλούς μισθούς... Σε λίγο καιρό όλες αποσπάστηκαν, άγνωστο για πού...
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Kαι εγω κάπου στην μέση είμαι, να ξηλώναν τα κοπρόσκυλα και τους κηφήνες και να αφήναν όσους έκαναν δουλειά, αμφιβάλλω αν ακόμα και το CNN έχει 2,500 χιλιάδες υπάλληλους...
 

andrikos_of_steel

Half-Ogre
Joined
Dec 11, 2012
Messages
593
Για όσους πάντως ενδιαφέρονται, η ΕΡΤ εκπέμπει ακόμα από μέσω ίντερνετ:

http://www.greektvlive.net/et1-live.html" class="bbcode_url">http://www.greektvlive.net/et1-live.html
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
Η μόνη φορά που κόπηκε ξανά το ραδιοτηλεοπτικό σήμα στην Ελλάδα ήταν με την Γερμανική εισβολή και κατοχή. Ακόμα και στην χούντα το σήμα συνέχιζε να παίζει και απλά παίζανε εμβατήρια.
Ολοι γνωρίζαμε για τα κακώς κείμενα της Ερτ για τους υπέρογκους μισθούς και τα υπερβολικά ποσά που δινόντουσαν αρκετές φορές σε διάφορους φίλους και γνωστούς τους.
Όμως δεν μπορείς να καταργείς το δημόσιο ραδιοτηλεοπτικό φορέα κατεβάζοντας τον διακόπτη.
Γιατί είναι θέμα πληροφόρησης καθώς η πληροφόρηση περνάει στα χέρια του οικονομικού κατεστημένου της Ελλάδας όπως το Mega( Μπομπολας).
Είναι θέμα εθνικής ασφάλειας καθώς πολλά ακριτικά μέρη της Ελλάδας πλέον δεν έχουν καμία πληροφόρηση και τα μόνα κανάλια που εκπέμπουν εκεί είναι τα τούρκικα.
Είναι θέμα και με τον απόδημο ελληνισμό καθώς η Ερτ ήταν το μόνο μέσο δεσμού τους με την Ελλάδα.
Ο Σαμαράς για άλλη μια φορά επιβεβαιώνει τον εαυτό του για όσους γνωρίζουν τι τύπος είναι. Για χρόνια στην πολιτική αφάνεια και το μόνο που έκανε ήταν να πάιζει χαρτιά στους κοσμικούς κύκλους της Εκάλης ξαφνικά τον φύτεψαν για να κάνει τον κλητήρα.
Δεκανίκι του για άλλη μια φορά οι Κυπατζήδες της Χρυσής αυγής με τον πρώην πράκτορα και μισθωμένο τους υπάλληλο Μιχαλολιάκο.
Για μένα μόνο ότι ζούμε σε ένα τόσο ιστορικό τόπο πρέπει να μας αφυπνίσει και να σταθούμε στο ύψος των περιστάσεων και να συμπαράσταθούμε σε κάθε εργαζόμενο σε κάθε οικογένεια που χάνει την δουλειά της και σε κάθε απόπειρα να γυρίσουμε σε αλησμόνητου μνήμες εποχές όπου παρακρατικοί μαζί με τις δοσίλογες κυβερνήσεις επέβαλαν τον νόμο του τρόμου.
 

kingslayer

Half-Ogre
Joined
Nov 30, 2012
Messages
569
οτι ναναι, κλεισαν λεει την ΕΡΤ ξαφνικα λογω φοβου μηπως καταστρεψουν οι υπαλληλοι δημοσια περιουσια
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
οσο για την ποιοτητα των προγραματων της ερτ,ηταν αρκετα κλικ επανω απο την θαλασα σκουπιιδων που λεγεται ελληνικη ιδιωτικη τηλεοραση,με λιγες εξαιρεσεις οπως πχ "Η μηχανη του χρονου".

δεν καθομουν βεβαια να δω κατι μεταμεσονυχτιες κουλτουριακες{ποιοτικες ομως} ,αλλα θα πρεπει να ειμαι εντελως βλαχομπαροκ κατασταση για να μην δεχομαι οτι αρεσουν σε καποιους.
 

nortrom

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,559


gaius wrote:
τωρα οσοι γραφεται περι κηφηνων,κακων δημοσιων υπαλληλων κτλπ να μην θυμισω τι γραφατε στο παλιο φορουμ πριν και μετα τις εκλογες.
</blockquote>

Όλους μας έχει φακελωμένους ο Γαίος.

<blockquote>οσο για την ποιοτητα των προγραματων της ερτ,ηταν αρκετα κλικ επανω απο την θαλασα σκουπιιδων που λεγεται ελληνικη ιδιωτικη τηλεοραση</blockquote>

:rofl:

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,275
ήθελα γενικά να πάρω μέρος σε μια τέτοια κουβέντα, αλλά από χθες μου ξεκαθάρισε στο μυαλό μου ότι αν τολμήσω να έχω αντίθετη άποψη από τον Χ και το Υ, είμαι αυτόματα φασίστας, δεξιός, ανεγκέφαλος, βλάξ κτλ κτλ... οπότε θα αρκεστώ να πω ότι συμφωνώ εν μέρη με το reboot.

Απορία μου έχει μείνει βέβαια τι το κακό έχει να κλείσει και να ξεκινήσει από το 0 η ΕΡΤ, γιατί το μόνο που ακούω είναι ότι "θα βάλουν τώρα τους δικούς τους μέσα και θα κάνουν ότι θέλουν", κυρίως γιατί και μέχρι τώρα η ΕΡΤ και κάθε δημόσιος οργανισμός ανδρώνεται κατά κύριο λόγο από κομματικά παιδιά, γαλάζια πράσινα κτλ και σε λίγο κίτρινα, ελέω της ανόδου του ΣΥΡΙΖΑ στην θέση του παλαιού ΠΑΣΟΚ.
Ακόμα και αν πράγματι μπουν μόνο ΝΔ κτλ μέσα τώρα, στις επόμενες εκλογές θα γεμίσει ΣΥΡΙΖΕους και μάλιστα το ξέρουμε όλοι και απλά το αποδεχόμαστε, γιατί τίποτα δεν έχει αλλάξει σε αυτή την χώρα εδώ και χρόνια.

Τέλος πάντων, στενοχωριέμαι για όσους χάνουν την δουλειά τους, αλλά δεν είδα είναι η αλήθεια να στενοχωρήθηκαν αυτοί όταν έχανα την δικιά μου ή πάσχιζα να βρω άλλη, ούτε μέχρι πριν μια μέρα είδα να στενοχωριούνται για τα ελάχιστα λεφτά που παίρνω για την δουλειά που κάνω.

Είμαι πάντως διατεθειμένος να δείξω αλληλεγγύη, ακόμα και σε αυτούς, μόνο που κανείς δε μου εξήγησε γιατί, και απλά μου είπαν ότι αν δεν είμαι αλληλέγγυος είμαι φασίστας,δεξιός κτλ κτλ, συγνώμη, αλλά αλληλεγγύη με το στανιό, δεν είναι αλληλεγγύη...

Ουφ, ξαλάφρωσα... :pope:
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Οι πιο πολλοι δεν νοιαζονται που χα8ικε ενας σωστος στα8μος [με σχεση τους αλλους ηταν παναγιτσα] αμα ομως χανοταν κανενα πουστοσταρ και κανενα τουρκοκαναλο 8α γινοταν πανικος .Το κωλο συστημα γουσταρει να βλεπει αμορφωτους πολιτες να ειναι μες στην εξα8λιωση [δυστυχως ετσι ειναι], λιγα καναλια ξεχωριζαν στο ελληνικο μπαχαλο της τηλεορασης αλλα απο τι βλεπουμε φευγουν η αλλαζουν σιγα σιγα και αυτα
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
διαφωνεις οτι η δημοσια τηλεοραση θα πρεπει να εχει μια ευρια γκαμα εκπομπων -προγραματων?που να καλυπτει ολα τα γουστα και να ειναι κοινωνικα επωφελης?

η προτιμας σκουπιδοριαλιτι-φατμαγκιουλ?
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Epitaph και Shadowdancer καθόλου ΕΤ3 βλέπατε? Δεν ήταν όλα τα προγράμματα της κρατικής τηλεόρασης "στην υγειά μας" και λοιπές πίπες. Just sayin...
Οι άνεργοι, φίλε Savatar, είναι πάνω από 2 μιλιούνια, 1.5 εκ. είναι αυτοί που είναι εγγεγραμένοι στον οαεδ.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148


nitro912gr wrote:
ήθελα γενικά να πάρω μέρος σε μια τέτοια κουβέντα, αλλά από χθες μου ξεκαθάρισε στο μυαλό μου ότι αν τολμήσω να έχω αντίθετη άποψη από τον Χ και το Υ, είμαι αυτόματα φασίστας, δεξιός, ανεγκέφαλος, βλάξ κτλ κτλ... οπότε θα αρκεστώ να πω ότι συμφωνώ εν μέρη με το reboot.

Απορία μου έχει μείνει βέβαια τι το κακό έχει να κλείσει και να ξεκινήσει από το 0 η ΕΡΤ, γιατί το μόνο που ακούω είναι ότι "θα βάλουν τώρα τους δικούς τους μέσα και θα κάνουν ότι θέλουν", κυρίως γιατί και μέχρι τώρα η ΕΡΤ και κάθε δημόσιος οργανισμός ανδρώνεται κατά κύριο λόγο από κομματικά παιδιά, γαλάζια πράσινα κτλ και σε λίγο κίτρινα, ελέω της ανόδου του ΣΥΡΙΖΑ στην θέση του παλαιού ΠΑΣΟΚ.
Ακόμα και αν πράγματι μπουν μόνο ΝΔ κτλ μέσα τώρα, στις επόμενες εκλογές θα γεμίσει ΣΥΡΙΖΕους και μάλιστα το ξέρουμε όλοι και απλά το αποδεχόμαστε, γιατί τίποτα δεν έχει αλλάξει σε αυτή την χώρα εδώ και χρόνια.

Τέλος πάντων, στενοχωριέμαι για όσους χάνουν την δουλειά τους, αλλά δεν είδα είναι η αλήθεια να στενοχωρήθηκαν αυτοί όταν έχανα την δικιά μου ή πάσχιζα να βρω άλλη, ούτε μέχρι πριν μια μέρα είδα να στενοχωριούνται για τα ελάχιστα λεφτά που παίρνω για την δουλειά που κάνω.

Είμαι πάντως διατεθειμένος να δείξω αλληλεγγύη, ακόμα και σε αυτούς, μόνο που κανείς δε μου εξήγησε γιατί, και απλά μου είπαν ότι αν δεν είμαι αλληλέγγυος είμαι φασίστας,δεξιός κτλ κτλ, συγνώμη, αλλά αλληλεγγύη με το στανιό, δεν είναι αλληλεγγύη...

Ουφ, ξαλάφρωσα... :pope:</blockquote>

Σε αυτές τις δύσκολες ώρες το μόνο που μας μένει είναι η αλληλεγγύη. Αν δεν τρέξουμε τώρα στην φωτιά που έχει πιάσει το σπίτι του γείτονα τότε σε λίγο όταν πιάσει φωτιά το δικό μας σπίτι δεν θα υπάρχει κανείς να μας βοηθήσει.
Δεν ειναι θέμα ιδεολογικό αλλά καθαρά πατριωτικό. Πήραμε μια χώρα με ιστορία δεν πρέπει να παραδόσουμε στις επόμενες γενιές μια αποικία.

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567


Adhan wrote:
Οι άνεργοι, φίλε Savatar, είναι πάνω από 2 μιλιούνια, 1.5 εκ. είναι αυτοί που είναι εγγεγραμένοι στον οαεδ.</blockquote>

Αυτό είναι το έτερο αξιοσημείωτο σκέλος της όλης ιλαροτραγωδίας. Ότι "ως διά μαγείας" οι εργαζόμενοι στην ΕΡΤ ανακάλυψαν ξαφνικά την "μνημονιακή πολιτική των απολύσεων και των ανέργων"¨. Welcome to the party, μάγκες. Μόνο που εμείς παρτάρουμε εδώ και 3 χρόνια περίπου.

Άλλο ενδιαφέρον point είναι πως το περασμένο φθινόπωρο το ΚΚΕ έκλεισε εν μία νυκτί το κανάλι 902 και απέλυσε όλους τους εργαζόμενους σε αυτό, χωρίς να κουνηθεί φύλλο. Και ξαφνικά φτάσαμε το 902 να προβάλει το πρόγραμμα της ΕΡΤ και να το επικροτούν όλες οι προοδευτικές δυνάμεις.

Μόνο στην Ελλάδα.

 
Top Bottom