What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Achievement whores

devvy

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,750
Αυτό με τα "legendary" spells/ashes/armaments με κορόιδεψε και εμένα. Ξόδεψα εκατομμύρια runes να αγοράζω ότι βρω μπροστά μου για να μου κάτσει το achievement εντελώς τυχαία μία μέρα. Τελικά ζήτημα να είναι 7 σε κάθε κατηγορία. Πάλι καλά γιατί για να βρεις όλα τα ashes θέλει να τελειώσεις κάποια quests με 3-4 διαφορετικά resolutions.
Για τα διαφορετικά endings κράτησα save και τα έκανα όλα στο ίδιο NG cycle
Capture.PNG
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Α να σταματήσω κι εγώ να αγοραζω δηλαδή ο,τι βρω μπροστά μου.
Θενξ
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Screenshot 2022-04-04 110607.png

Το καταραμένο Sekiro θα χρειαστεί ng+2 (μπορεί και ng+3) για να πάρω και το τελευταίο τσίβο (του grinding το grinding) :giankos:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Είσαι θεούλης, εγώ νομίζω πως δεν έχω ούτε ένα παιχνίδι στο 100%.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
εγώ νομίζω πως δεν έχω ούτε ένα παιχνίδι στο 100%.

You make baby Gaben cry!

(Baby Gaben couldn't care less, and neither should you. Παίζουμε τα παιχνίδια μας όπως μας αρέσει, και δεν δίνουμε λογαριασμό σε κανέναν γκιτγκουντά!)
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Ε ναι, ίσα που μαθαίνεις να κάνεις aerial στο Rocket League, και το Fall Guys το έχεις κάνει master. Μετά πώς να μην είναι dead game.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Αύγουστος, και με μια σειρά καθόλου ευτυχών συγκυριών να έχουν κάνει ακόμα και την μονοήμερη απόδραση από την πόλη αδύνατη για εμένα για τους επόμενους 2 μήνες τουλάχιστον (από την άλλη, ίσως τα λεφτά που θα έδινα σε διακοπές να τα ρίξω σε μια GeForce 3070, δε γαμιέται, μια ζωή την έχουμε, θα αποφασίσω τη Δευτέρα) καλή ευκαιρία για να κλείσουν κάποιες ατσιβμεντοεκκρεμότητες.

0039_Borderlands2.jpg

0480_LegendOfGrimrock.jpg
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
@Great0ldOne Πώς σου φάνηκε το Grimrock;

Υπάρχουν άτομα ακόμα που δεν έχουν παίξει και ακόμα ρωτάνε πώς ήταν το Grimrock;
γτφ

Ο Admiral όχι μόνο έχει παίξει, αλλά είχε γράψει και το review στο PC Master. Ως γνήσιος θιασώτης του αμιγώς turn-based, δεν είχε καταλάβει πως πρόκειται για αριστούργημα. Τι α κανς, α κατς α μαλώς;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Ο Admiral όχι μόνο έχει παίξει, αλλά είχε γράψει και το review στο PC Master. Ως γνήσιος θιασώτης του αμιγώς turn-based, δεν είχε καταλάβει πως πρόκειται για αριστούργημα. Τι α κανς, α κατς α μαλώς;

Είχα δώσει πολύ καλή βαθμολογία αλλά η αλήθεια είναι ότι αν το Grimrock ήταν turn-based θα έπαιρνε ένα τσουρινακικό 98.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Δεν τα εχω παίξει αλλά κάποια στιγμή δε θα τα πετύχω σε τιμή χώμα/bundle ?

Πιθανό, αν θυμάμαι καλά το Grimrock 2 ήταν σε ένα Humble Choice.
 

devvy

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,750
Εμπρός για Phantom Pain
1 χρόνο αργότερα έκατσα και το τελείωσα
τυχαίο ταγκ @Admiral
1.PNG
Τα πιο κουραστικά: Τα ατελείωτα side ops, το κυνήγι των σπάνιων ζώων (εκνευριστικό RNG) και το χειρότερο τα "listen to conversations" mission tasks (ελπίζεις να μην buggαρει η ΑΙ και σε αναγκάσει να κάνεις restart ολόκληρη τη mission).
Τα S ranks στις main missions ήταν αρκετά ενδιαφέροντα όμως.

Τα λοιπά
2.PNG
3.PNG4.PNG
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
1 χρόνο αργότερα έκατσα και το τελείωσα
τυχαίο ταγκ @Admiral
View attachment 3937
Τα πιο κουραστικά: Τα ατελείωτα side ops, το κυνήγι των σπάνιων ζώων (εκνευριστικό RNG) και το χειρότερο τα "listen to conversations" mission tasks (ελπίζεις να μην buggαρει η ΑΙ και σε αναγκάσει να κάνεις restart ολόκληρη τη mission).
Τα S ranks στις main missions ήταν αρκετά ενδιαφέροντα όμως.

Τα λοιπά

Πραγματικά σας θαυμάζω ρε παιδιά, χαρά στο κουράγιο σας να κυνηγάτε το 100%.
 
Top Bottom