What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Αγορά gaming laptop

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374
@Adhan Θα πρότεινα να δεις κάτι από σειρά 20χχ και πάνω λόγω DLSS.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,258
Όλοι στον βούρκο των φορητών φρυγανιερών!
Ναύαρχε, κατά πάσα πιθανότητα εκεί θα πάω, αν και με κράτησαν κάτι ριβιουζ τα οποία λένε ότι μπορεί μεν να είναι πιο ισχυρή η 2060 αλλά αν δεν συνοδεύεται από την ανάλογη προσφορά ρεύματος δεν έχει και μεγάλη σημασία. Θέλω να πιστεύω ότι θα λυθεί σύντομα κι αυτό.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,788
Καίει τόσο πολύ πια αυτή, που σου τσιμπάει το λογαριασμό;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,258
Ναι, γι αυτό χρειάζομαι φορητό. Θα πηγαίνω με καλώδιο και θα κλέβω ρεύμα και WiFi από τον γείτονα :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
κοίτα να δεις που όλοι με λαπιτόπια θα καταλήξουμε
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Είχα ανοίξει σχετικό thread και είχα καταλήξει στη σειρά Legion 5 της Lenovo. Τα entry μοντέλα βέβαια, οπότε τσέκαρε τη αν θες (εκτός του μοντέλου με τα 120Hz). Αρχές Μάρτη, θεωρητικά, βγάζει τα ανανεωμένα μοντέλα της.

Τα TUF τα είχα βγάλει απ' τη λίστα λόγω 55% sRGB.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,258
Να πω την αλήθεια τα είχα αφήσει λίγο εκτός τα Lenovo και ψάχνοντας είδα ότι εκτός της οθόνης έχουν και καλύτερη ποιότητα στο σασί. Στην από κει μεριά του Ατλαντικού ξεκίνησαν δειλά δειλά να κυκλοφορούν μοντέλα με τις ampere και Intel επεξεργαστές. Σύμφωνα με σχόλιο κατασκευαστή που είδα στον Jarred η AMD έπαιξε ξεκάθαρα με paper launch ίσα ίσα για τα reviews
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Εγώ είμαι ευχαριστημένος από το δικό μου Lenovo, μέχρι στιγμής. Ειδικά από την οθόνη, που αν και TN, έχει πολύ καλύτερη ποιότητα χρώματος από την LG TN που είχα στο Μαναρόχρεπο™
Σε τι αναφέρεσαι, όταν μιλάς για paper launch; GPUs; Laptop GPUs; APUs;
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Ryzen 5000 έχουμε ακόμα και στο Ragequit. Και παρόλο που η διαθεσιμότητα είναι μπαλαντέρ, οι τιμές κινούνται στα επίπεδα του MSRP. Και εδώ και εδώ υπόσχονται παράδοση σε 3 εργάσιμες. Οι Radeon 6800/XT είναι πραγματικά άφαντες.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,258
Γκου, αναφέρομαι σε επεξεργαστές φορητών υπολογιστών οι οποίοι υποτίθεται ότι θα κυκλοφορούσαν αρχές Φλεβάρη.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Oταν ο ΑΜΝτης, βαλει μυαλο και βαδισει και παλι συμφωνα με τους νομους της πιατσας, δηλαδης κατα τι οικονομικοτερος και κατα τι καλλιτερος απο τον αντιστοιχο Ιντελη, φωναξτε και μενα. Μεχρι τοτε μαυρο στο μαυρογιαλουρο. Μαυρο και σε ραδεον και νιβιδια. Καπου εχω φυλαγμενη μια Riva μια χαρα το τρεχει το AoE. Aντε μην τα παρω και πουλησω κοψοχρονια την 1660. Μιλησε ο μαινερ μεσα μου τωρα
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374
Καλού κακού κρατήστε τις παλιές GPUs που έχετε, στην post-apocalypse βλέπω να συναλλασσόμεθα με κάρτες γραφικών αντί για bottle caps.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
Καλού κακού κρατήστε τις παλιές GPUs που έχετε, στην post-apocalypse βλέπω να συναλλασσόμεθα με κάρτες γραφικών αντί για bottle caps.
χμ, για να δούμε.

S3 Virge, S3 Trio, Diamond Stealth III S4 Savage, ATi 9600, κάπου πρέπει να είναι και κάτι άλλες που μου είχε δώσει ένας φίλος στο κουτί με to vintage hardware :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
έχω και την 4850 αλλά την κρατάω για χοιρινό αυτή :p
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Καλού κακού κρατήστε τις παλιές GPUs που έχετε, στην post-apocalypse βλέπω να συναλλασσόμεθα με κάρτες γραφικών αντί για bottle caps.
Καβαντζα
gigabyte GKNX 76T/256
evga geforce GTS450
asus geforce GT630
Σε χριση
gigabyte geforce GTX1660 super gaming, 6μηνων, εντος εγγυησης,κουτι,χαρτια αποδειξη. σκεφτομαι να την σκοτωσω 550 ευροπουλα και μετα ενα-δυο χρονια την ξαναγοραζω με 250. Ειδα χτες 600+ εχει παει η τιμη της. Ηνα περιμενω κανα δυο μηνες ακομα να ανεβει η τιμη και να παρω κανα μεταχειρισμενο αυτοκινητακι. Προβληματιζομαι
 
Top Bottom