What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Αγορά κινητού

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Δεν παίρνεις κινητό με μικρή μνήμη. Ακόμα και τα 16giga είναι λίγα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Redmi 6 3/64GB δεν έχω εγώ το πρόβλημα, η γυναίκα το έχει που πήραμε το μικρότερο2/16 για αυτή που δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις και είπαμε να δώσουμε τα ίδια λεφτά για να είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας. Υποτίθεται ότι ένα από τα καλά του android είναι ότι μπορείς να επεκτείνεις την μνήμη μετά με κάρτα, αν σε αφήνει ο κατασκευστής...
Τουλάχιστον έχω OTG
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
μπορούσες. αλλά η αγορά πάει να καταργήσει τις sd στα κινητά οπότε με νεότερες εκδόσεις miui το έσκισε το θέμα. παίζει με πλάγιους τρόπους να μπορείς ακομα. από όσο μου έλεγε πάντως ο λίγκας δεν μπορείς να φορμάρεις την sd σαν εσωτερικό χώρο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
η αγορά πάει να καταργήσει και το headphone jack, οπότε εγώ θα επιβραβεύσω όσους πάνε με τα νερά μου.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
η αγορά νομίζω κατήργησε ήδη το headphone jack.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
πολλά xiaomi έχουν καταργήσει την θύρα. και γενικά πολλές εταιρίες προσπαθούν να μιμηθούν την apple.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
δεν ακουμπάω κινητό χωρίς headphone jack έχω μια χαρά ακουστικά. Δεν θα πληρώνω κερατιάτικα, αν θέλω ασύρματα ακουστικά μπορώ και με κινητό που έχει headphone jack.
 

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Ρε Νίτρε, το 5.1 Plus όντως δε μοιάζει άσχημο για τα λεφτά του και τις ανάγκες μου.....
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Τώρα που το βλέπω μετά από μισό χρόνο πράγματι φαίνεται να κρατάει ακόμα. Κάτσε να μπω να δω μια σύγκριση και θα σου πω.

edit ναι μια χαρά είναι, με βάση την απογοήτευση που έχω φάει από το xiaomi redmi 6 (ηχείο πίσω και δεν ακους τίποτα, proximity sensor που δουλεύει όποτε αγαπάει, αισθητήρας ρύθμισης φωτεινότητας που μετά το update σε Android 9 κάνει ότι γουστάρει, το spotify δεν δουλεύει καλά ΜΟΝΟ στο MUIU) μάλλον θα το αγόραζα και εγώ αν έψαχνα τώρα για κινητό.

Επίσης το 5.5 μέγεθος πολύ πιο άνετο γιατί τα κινητά για κάποιο λόγο συνεχίζουν να μεγαλώνουν, αλλά μόνο ύψος και τα κάνει πολύ αγκούρια όσο πιο μεγάλη είναι η οθόνη (άσε που τα controls δε τα φτάνεις πλέον με ένα χέρι... αλλά ας είναι καλά ο MS Launcher που έχω βάλει και που τα έχει φέρει κάτω χαμηλά.)
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262
Συμφωνώ απόλυτα για το μέγεθος. Έχει σημασία να μπορείς να το πιάσεις με το ένα χέρι.

Σκόπιμη η διατύπωση.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
btw όταν λέμε ΝΟΚΙΑ δεν λέμε την παλιά, ε; Έχουν νοικιάσει το brand και τις πατέντες τους στην HMD Global πλέον.
Ο λόγος που δεν θεωρώ ότι μιλάμε για ένα ακόμα Κινέζο κατασκευαστή είναι ότι η εταιρία φαίνεται πως δεν πήρε μόνο το brand αλλά προσπαθεί να ακολουθήσει και την γενικότερη φιλοσοφία που έκαναν την ΝΟΚΙΑ να ξεχωρίσει παλιότερα με τις συσκευές της.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262
btw όταν λέμε ΝΟΚΙΑ δεν λέμε την παλιά, ε; Έχουν νοικιάσει το brand και τις πατέντες τους στην HMD Global πλέον.
Ο λόγος που δεν θεωρώ ότι μιλάμε για ένα ακόμα Κινέζο κατασκευαστή είναι ότι η εταιρία φαίνεται πως δεν πήρε μόνο το brand αλλά προσπαθεί να ακολουθήσει και την γενικότερη φιλοσοφία που έκαναν την ΝΟΚΙΑ να ξεχωρίσει παλιότερα με τις συσκευές της.

Έτσι ακριβώς. Κατάρα στην Microsoft που διέλυσε τη Nokia.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Έτσι ακριβώς. Κατάρα στον Μπάλμπερ που διέλυσε την ΝΟΚΙΑ και διέλυε και την Microsoft.
Στο έφτιαξα
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Η τωρινή MS είναι η Apple του σήμερα. Έχει έναν CEO με όραμα τόσο μεγάλο που αν αύριο τα επόμενα windows έχουν πυρήνα linux δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
η microsoft ξεκάθαρα άργησε. μετά απλά προσπαθούσε να συμβαδίσει πράγμα που δεν τα κατάφερε.
 
Top Bottom